Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszyła Akademia Huawei na Politechnice Poznańskiej

Ruszyła Akademia Huawei na Politechnice Poznańskiej

orson_dzi 22 Listopada 2016 16:15

4 0

Politechnika Poznańska wspólnie z firmą Huawei oficjalnie zainaugurowały Akademię Huawei - Huawei Authorized Information and Network Academy (HAINA). W ramach programu zarówno studenci jak i eksperci z branży będą szlifować umiejętności w zakresie rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez certyfikowane kursy Huawei.

HAINA jest programem szkoleniowym Huawei, który umożliwia uczestnikom pogłębianie wiedzy z dziedziny nowoczesnych technologii poprzez zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalistów z branży. Certyfikowane kursy będą realizowane w obszarze bezpieczeństwa sieci komputerowych, utrzymania, zarządzania i administrowania sieci bezprzewodowej oraz rozwiąń chmurowych. Zajęcia przeprowadzane będą w labolatorium uczelni, które zostało wyposażone w wysokiej klasy urządzenia Huawei.

HAINA jest już drugim projektem realizowanym wspólnie z Politechniką Poznańską. W zeszłym roku uczelnia dołączyła do grona partnerów konkursu Huawei "Seeds for the Future", w ramach którego studenci mieli okazję szkolić się z dziedziny nowych technologii w siedzibie głównej firmy w Shenzhen.
Uruchomienie HAINA pozwoli studentom Politechniki Poznańskiej na dostęp do nowoczesnych urządzeń i technologii firmy Huawei. Akademia będzie prowadzić szkolenia w ramach sześciu ścieżek szkoleniowych, które obejmują obok klasycznych rozwiązań rutingu i przełączania, rozwiązania dla sieci bezprzewodowych, zagadnienia bezpieczeństwa, uruchomianie środowiska do przetwarzania w chmurze oraz rozwiązania dla centrów danych. W ramach każdej ścieżki uczestnicy szkoleń przygotowują się do certyfikatów zawodowych firmy Huawei, których znaczenie na polskim i międzynarodowym rynku ICT od wielu lat sukcesywnie wzrasta. Akademia Huawei pozwoli zatem naszym studentom na lepsze przygotowanie do wymagań stawianych przez pracodawców - mówi dr hab. inż. Piotr Zwierzykowski z Katedry Sieci Telekomunikacyjnychi Komputerowych Politechniki Poznańskiej.

Akademia Huawei działa obecnie w 13 krajach, w 140 placówkach, w których przeszkolono ponad 4 tys. studentów i ekspertów z branży. W Polsce pierwsza Akademia Huawei powstała na Politechnice Warszawskiej.

Źródło tekstu: Huawei     

w sumie: 4
 • 0

  1. ~Anonim Brzęczyszczykozakiewicz  2016-11-22 17:38:21  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

  Brawo Huawei

 • 1

  2. ~  2016-11-22 19:15:47  host: user-94-254-178-243.play-internet.pl

  Przed zajęciami obowiązkowa gimnastyka do portretu Przewodniczącego Mao.

 • 0

  3. ~telesfor  2016-11-22 20:02:53  host: acvr78.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dla ścisłości - akademia w Warszawie już nie istnieje, a ta poznańska jest obecnie jedyną w Polsce. A poza tym ...byłem, miód i wino piłem...

 • 0

  4. ~Marek M.  2016-11-22 21:37:52  host: d210-243.icpnet.pl

  strona www to haina.put.poznan.pl albo huawei.edu.pl

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet