Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszył polski iTunes Store

Ruszył polski iTunes Store

LuiN 29 Września 2011 08:47

0 0
Apple uruchomił polską wersję sklepu muzycznego iTunes Store. Opłaty za muzykę i inne treści naliczane są w euro.

Cena za pojedynczy utwór kształtuje się od 0,69 do 1,29 euro. Póki co, po sklepie z aplikacjami na telefony i tablety Apple'a, doszła w Polsce jedynie muzyka. W dalszym ciągu w iTunes próżno szukać zakładek książki, TV Shows czy Filmy.

Pierwsze informacje na temat planowanego startu iTunes Store w kolejnych 10. krajach przedstawiliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • -1

    1. ~Miron  2011-09-29 09:27:51  host: sub208-158.elpos.net

    To teraz pora po polskie placzki-narzekaczki...A, ze po co placic jak mozna ukrasc...A ze za drogo...A ze maly wybor...A ze sa inne serwisy...Generalnie wszystko co nowe (stare) jest zle i jest pretekstem aby ponarzekac...-;)

  • 0

    2. ~iTakiTam  2011-09-29 09:28:34  host: public-gprs66940.centertel.pl

    Książki też są, trzeba wyszukać po tytule, pojawia się odpowiedni rozdział.

  • 3

    3.  2011-09-29 09:31:11

    1.29€ za utwór to chyba lekka przesada jak na nasze warunki.

  • 0

    4. ~Adam  2011-09-29 09:35:16  host: adsl-99-31-123-155.dsl.emhril.sbcglobal.net

    A pisaliście wczoraj, że uruchomią komplet sklepu dla polaków. o_O

  • 0

    5. ~iTakiTam  2011-09-29 09:44:26  host: public-gprs66940.centertel.pl

    Wedlug, zmian regulaminu, iTunes Store będzie oferowany pełna zawartość, Tz. Filmy, Seriale, Muzyka, Teledyski i Książki. W nocy sukcesywnie dodawano kolejne albomy muzyczne, z czego wnioskuję, że roboty uruchomieniowe jeszcze nie są ukończone i chyba potrwają do momentu oficjalnego ogłoszenia w okolicach 4 pazdziernika. BTW Osobiście czekam na iTunes Mach.

  • 0

    6. ~gt  2011-09-29 09:59:20  host: 212.38.193.178

    Cóż. Aplikacja iTunes będzie miała jeszcze szersze grono fanów... jest przecież taka wspaniała ;)

  • 0

    7.  2011-09-29 10:01:07

    3zł. - 5,6zł. za 1 utwór? Drogo! Nokia ma w swoim sklepie utwór po 3zł, najlepiej wypada muzodajnia, ale niestety niewiele tam można znaleźć (szukałem kilka piosenek jakie słucham i nie było takich w bazie)

  • 0

    8. ~  2011-09-29 10:37:34  host: public-gprs259632.centertel.pl

    na oviMusic 2x taniej. Legalnie, pięknie, z polskimi znakami * * spróbuj na iTunes znaleźć coś Dżemu

  • 0

    9. ~Qper  2011-09-29 11:24:35  host: fis242.internetdsl.tpnet.pl

    W końcu! Super informacja. Ci co mają sprzęt Apple to docenią. Nie trzeba kupować całych płyt w sklepie i zgrywać do iTunes. Wystarczy pobrać ulubioną piosenkę z okładką i wszystkimi danymi w dobrej jakości.

  • 0

    10. ~iTakiTam  2011-09-29 11:35:53  host: public-gprs66940.centertel.pl

    Rozbudowy iTunes Store PL cd. Właśnie dodali/ją Teledyski. ~ 1,69 Eur za szt.

  • 0

    11. ~  2011-09-29 11:44:54  host: user-46-112-214-197.play-internet.pl

    czy aby juz funkcjonował - w mediach podaja, ze maja otworzyc, a kiedy nie wiadomo - co do ceny za utwór - jakaś część bedzie płacic, ale normalny człowiek zastanowi sie 10 razy - chciwość koncernów nie zna granic - przy 10-12 utworach na CD to oznacza cenę ponad 10euro czyli ponad 50PLN - chyba wtedy lepiej kupić sobie FIZYCZNIE istniejace CD niz placic debilom tak wysoka cene!

  • 0

    12.  2011-09-29 11:47:17

    No nareszcie amatorzy jabłek mają to czego tak bardzo oczekiwali... Z pewnością będzie to najbardziej oblegany sklep w kraju ;-)

  • 0

    13.  2011-09-29 11:53:49

    lotus79 - ja należe do tej grupy (kretynmów nota bene), którzy wolą płacić za muzykę... Spośród znanych mi sklepów, polecam sklep Nokii. Wszstko tam chyba jest, w poczciwych cenach (mówię o płytach - każda kosztuje przeważnie równowartość 10 piosenek, więc opłaca się pobrać całą płytę, szczególnie "większą") i w dobrej jakości (także otagowanie plików - z okładkami itp.). Muzodajnia ma bardzo dobrą cenę, ale kosztem jakości - 128 kbps w mp3 i lepiej w wma trochę, ale też słąbe tagi a czasem wcale ;-) Korzystam jednak bo tanio a i jakość wystarczająca do warunków w jakich się słucha z takich nośników muzyki. A to co najbardziej lubię i czego słucham najczęściej w domu (słucham dla słuchania a nie żeby coś w tle grało), kupuję na płycie ;-)

  • 0

    14. ~iTakiTam  2011-09-29 12:29:47  host: public-gprs284079.centertel.pl

    @11 Jennifer Lopez - On the floor 0,69eur Lady Gaga - Born This Way ( album ~ 19 utw.) - 5,99eur Niech mi ktoś powie że w empiku jest taniej, i doliczy koszty wysylki :-p @13 wpadlem do Ovi, na głównej na liście topów wiszą same hity lata 2010 - mega oferta :p, na czasie i pełny assortyment :P

  • 0

    15.  2011-09-29 17:38:36

    @11 Bez przesady jak kupujesz cały album to wychodzi taniej. Przykład - nowy album Blue Cafe 12 utworów to ok. 12€ ale cała płyta już 5,99€. Pytanie tylko, czy te ok 25zł to jest wystarczająco dobra cena w stosunku do płyty CD.

  • 0

    16.  2011-09-29 21:57:10

    Rambus - a wiesz, że o gustach się nie dyskutuje? Jennifer Lopez, Lady Gaga, Blue Cafe... Owszem, znam to, jednak nie mam i sądzę mieć nie będę piosenek a tym bardziej płyt tych wykonawców. Wystarczy mi radio, telewizja ;-) W starych dobrych czasam allegro, kiedy się licytowało a nie kupowało za cenę podaną przez sprzedawcę, kupiłem starą płytę (nie powiem wykonawcy bo i po co?) za cenę 3-krotnie wyższą niż w sklepie kupiłem ostatnią płytę z dyskografii tegoż wykonawcy ;-) Ale miałem też ostrego przeciwnika...

Dodaj swoją opinię