Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszył PlusBank

Ruszył PlusBank

Piszemy o tym pierwsi WitekT 9 Stycznia 2014 09:04

7 11

Ruszył Plus Bank. Na start zaoferowano kompleksową ofertę kont dla klientów indywidualnych i firm, kont oszczędnościowych oraz program rabatowy dla płacących kartą.

Z oferty może skorzystać każdy, ale klienci Plusa mają dodatkowe korzyści. Jedną z nich jest 5% rabatu na abonament lub doładowanie mix za każde 500 zł transakcji wykonanych kartą płatniczą i zapewnieniu co najmniej tysiąca zł wpływów na konto. Bez spełnienia tych warunków rabat nie jest naliczany, konto jest jednak zawsze darmowe, czyli bezpłatne jest prowadzenie, wypłaty z bankomatów Euronetu (inne sieci - 6 zł) i przelewy. Co ciekawe, wypłaty z bankomatów innych niż Euronet są darmowe w momencie, kiedy w miesiącu poprzedzającym wykonano kartą płatniczą transakcji na co najmniej 500 zł. Użytkowanie karty przypisanej do konta, o ile nie były wykonane nią transakcje w wysokości co najmniej 500 zł, kosztuje 2 zł miesięcznie. Więcej szczegółów na stronie plusbank.pl.




Plus Bank to marka Polkomtela, z której korzysta Invest Bank. Oba podmioty są kontrolowane przez Zygmunta Solorza-Żaka. W ostatnich tygodniach wszystkie placówki Invest Banku przeszły modernizację i rebranding.

Jak oceniasz ofertę Plus Banku?

Bardzo atrakcyjna
7.89%
Atrakcyjna
7.60%
Nie wyróżnia się
16.08%
Mało atrakcyjna
20.76%
Bardzo mało atrakcyjna
39.18%
Nie mam zdania
8.48%

Wszystkich głosujących: 342


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: plus | plus bank

w sumie: 52
  • 3

    1. ~mario  2014-01-09 09:11:10  host: 89-73-176-58.dynamic.chello.pl

    w pierwszym lepszym banku jest korzystniej, np ing lub getin. Oferta taka super jak w sieci komórkowej - czyli do bani

  • 0

    2. ~  2014-01-09 09:12:13  host: host-81-190-239-46.wroclaw.mm.pl

    Jak to bywa u Pana Żaka oferta pokręcona (4 konta osobite?!), szybki rzut okiem na TOiP i niestety strasznie słabo. No ale chętni się pewnie znajdą.

  • 1

    3. ~mirekb  2014-01-09 09:14:36  host: public-gprs710664.centertel.pl

    to zostaly mu platnosci mobilne..oferta taka sobie

  • 1

    4.  2014-01-09 09:18:20

    Konto Plus może być ciekawą opcją dla osób korzystających z usług Polkomtela. Poza nim jakiegoś szału nie widać. Taki InvestBank tyle że w innej oprawie graficznej :)

  • 1

    5. ~Edge  2014-01-09 09:19:19  host: awq209.internetdsl.tpnet.pl

    Oferta strasznie słaba w porównaniu do Avocado...

  • 0

    6. ~głowa do góry  2014-01-09 09:20:21  host: staticline-31-183-65-200.toya.net.pl

    Mają pomysł na kase... Gratulacje

  • 1

    7. ~  2014-01-09 09:24:36  host: public-gprs515214.centertel.pl

    5% rabatu, szał normalnie. 5% w nolimicie za 29 zł (który nota bene mają wszystkie sieci prócz Plusa) to aż całe 1,45 zł!

  • 0

    8.  2014-01-09 09:25:05

    7: 5% za każde 500 zł. Jak wydasz 5 tys. zł kartą, to masz 50% rabatu.

  • 2

    9. ~  2014-01-09 09:28:45  host: public-gprs515214.centertel.pl

    @8, rozumiem, ale wciąż słabo. Przy przeciętnych zarobkach 1500-2000 ile można w tym kraju wydawać kartą? 500-1000 zł?

  • 1

    10.  2014-01-09 09:34:00

    Oczekiwałem że w ramach swojego Banku zaoferują SIM zintegrowany z kartą płatniczą dla telefonów NFC. Niestety dalej tutaj posucha. Orange ma protezę w postaci karty przedpłaconej, TMobile ma działającą usługę, a PLUS dalej nic w tym zakresie.

  • 1

    11. ~Winner  2014-01-09 09:38:53  host: apn-46-215-98-1.dynamic.gprs.plus.pl

    Wygląda to bardzo atrakcyjnie, oczywiście jeśli traktuje się to jako usługę konwergentną dla klienta grupy kapitałowej. Przy przeciętnych wydatkach 4-osobowej rodziny można spokojnie uzyskać rabat na abonament rzędu 30 %. Ruch w bardzo dobrym kierunku, ciekawe jak to się rozwinie.

  • -3

    12. ~Optymista^2  2014-01-09 09:39:14  host: public-gprs516449.centertel.pl

    @9 - spokojnie wydaje kartą do konta 2-2,5k PLN mc, ale wolę konto Prestiż w Eurobanku - tam mam 1% zwrotu od każdej transakcji bezgotówkowej kartą, konto przy wpływach 3k PLN/mc jest za free, karta też, i można wybrać kartę z antenką lub bez jak kto woli - co wcale ostatnio takie proste w innych bankach nie jest :)

  • 1

    13.  2014-01-09 09:44:57

    Plus Bank i jemu podobne nie powinien stawiac na standardowa oferte bankowa, lecz na konwergencje uslug finansowych i telekomunikacyjnych, przeniesienie swiata finansow do telefonu i smartfonu, cos wiecej niz dotychczasowa bankowosc mobilna. Zatem pozostaje niedosyt, bo nie zrobili nic - otworzyli bank taki jak inne tylko z brandem Plusa. Niewykorzystany potencjal.

  • 0

    14.  2014-01-09 09:49:23

    @13 Myślę, że potencjał JESZCZE nie jest wykorzystany. Póki co, rzeczywiście jest to fuzja marek i zajawka korzyści z konwergencji, natomiast nie oczekujmy kilka dni po starcie dużej, kompleksowej superoferty. Prawdopodobnie właściciel poprzygląda się sytuacji, reakcji rynku i tak będzie rozwijał produkty, aby odpowiadały odbiorcom, a jednocześnie przynosiły realną korzyść.

  • 0

    15.  2014-01-09 10:01:31

    Zawsze będzie gdzieś lepiej - bo po to jest konkurencja ;-) Jak ktoś nie wydaje 500 zł płatnościami kartą, wybierze ofertę, gdzie 20% upustu dają przy płatnościach po 50 zł miesięcznie ;-) Z pewnością gdzięś ktoś taką ofertę wynajdzie, uwzględniajc oczywiście wszelkie bonusy, w tym zakup podpasek żonie w określonej drogerii ;-)nie ma zwykle konta

  • 0

    16.  2014-01-09 10:04:56

    Konto za darmo, bez prowizji za płatności (no nie licząc bankomatów, ale np. ja z bankomatów korzystam wyjątkowo rzadko a na pewno nie jestem wyjątkiem)... Pewnie pojawi się jakaś aplikacja mobilna do zarządzania kontem... do tego rabat przy większych płatnościach. Jak komuś mało, to przecież nie ma obowiązku! Jeśli natomiast ktoś podaje inne przykłady, to może więcej szczegółów przy okazji?

  • 0

    17. ~  2014-01-09 10:12:30  host: aeax103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oferta słabsza niż Avocado, tym niemniej bardzo dobra.

  • 0

    18.  2014-01-09 10:14:40

    Ale Avocado kończy swoją działalność przecież...

  • 0

    19. ~  2014-01-09 10:28:53  host: aeax103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18, podali jakąś datę? Bo przed chwilą logowałem się w banku (regulaminowo mają powiadomić pocztą wewnętrzną dwa tygodnie wcześniej) i żadnej wiadomości nie widziałem. Nowych klientów już nie przyjmują, starych obsługują na dotychczasowych warunkach. Gdy skończą - przeniosę się do Plus Banku.

  • 0

    20. ~Worek  2014-01-09 10:29:21  host: rtr.metalchem.pl

    Wszyscy narzekają a oprocentowanie lokat całkiem przyzwoite. Podam dla przykładu wspominany wyżej ING dla lokaty 3 miesięcznej ma oprocentowanie: 1,75% w Plusbanku jest 3,1%.

  • 0

    21. ~abc  2014-01-09 10:35:19  host: 93.154.161.143

    http://plusbank.pl/content/48 . coz za oplaty ;D heheh masakra

  • 1

    22. ~pabloki  2014-01-09 10:36:05  host: apn-77-113-93-230.dynamic.gprs.plus.pl

    jest jak przewidywałem- invest bank to jednak mało znaczący twór z mocno odstającą ofertą, przemalowanie kolorów nic nie zmieni. oferta jest jak skarpety do sandałów. po co mi rabat nawet 50% jak plus ma obecnie tak drogie usługi że konkurencja na dzień dobry ma usługi tańsze o te 50%.hybryda avocado było oparte na solidnej podstawie a tu wyszła jakaś chimera.

  • 0

    24.  2014-01-09 11:08:18

    @19. Jak znajdę link to wrzucę, pisało tam że nowych klientów już nie przyjmują, a bonusy będą jeszcze działać tylko lutego czy marca, a po tym zostanie tylko "gołe" konto

  • 0

    25. ~  2014-01-09 11:10:54  host: 77-254-92-242.adsl.inetia.pl

    Jak na początek to szału nie ma. Z reguły na starcie oferty są najlepsze, potem pogarszane. Teraz tutaj w sumie niczym specjalnym nie odstają.

  • 0

    26.  2014-01-09 11:24:03

    ~Szczery_Chłopak - co to znaczy, ze masz "podpięte" do osobistego konto firmowe?

  • 0

    27. ~Szczery_Chłopak  2014-01-09 11:42:27  host: carlynn.static.korbank.pl

    "Podpięte" tzn. że loguję się na prywatne. Zmieniam tylko zakładkę i jestem w koncie firmowym. Nie muszę mieć osobnych loginów, haseł itd. Oczywiście można mieć konta rozłączone, ale to byłoby konieczne tylko w przypadku, gdyby np. księgowa zarządzała moim kontem firmowym.. a tak mam spokój bo w dobie "loginów" .. kolejnych haseł.. każde uproszczenie jest korzystne :) Pozdrawiam

  • 0

    28. ~  2014-01-09 11:46:01  host: cpc2-kemp6-2-0-cust122.9-2.cable.virginm.net

    oferta bankowa słaba - oferta powiazana z abonamentem słaba, niezbyt widze tysiace nowych klientów - bedą jechać na minusie, który obciaży klientów plusa, chyba ze nie zabraknie baranów do strzyżenia

  • 0

    29.  2014-01-09 12:00:01

    ~Szczery_Chłopak - no to rzeczywiście Amerykę odkryłeś ;-) Takie rzeczy banki miały już kilkanaście lat temu. Nawet Twoja księgowa - jeśli ją upoważnisz, dostanie dostęp do jednego tylko konta a nie obu. To tylko kwestia uprawnień. Ja mam w ten sposób nie dwa a kilka "podpiętych" kont, z czego jedno z zoną wspólne - ona ma dostęp do jednego z nich, które nota bene ma "podpięte" pod swoje konto, - łącznie 3 ;-) Aleś wymyślił... Jestem na 100% pewien, że i Plusbank , jeśli będziesz miał kilka kont, w tym firmowe,, oszczędnościowe czy walutowe, jeśli będzie Ci zależało je wszystkie "zepnie" - to jest podstawowa usługa w bankach - od lat!! Jeśli to miał być argument przeciwko, to kiepski, żenujący...

  • 0

    30.  2014-01-09 12:04:08

    Jeśli uważasz , ze takie rzeczy to miszczostfo śfiata Twojego banku, to trochę mnie rozbawiłeś ;-)

  • 0

    31. ~me  2014-01-09 12:45:54  host: public-gprs670128.centertel.pl

    bez szaleństwa ta oferta...

  • 0

    32.  2014-01-09 13:08:43

    Stary bank przypudrował nosek i próbuje udawać coś czym nie jest. Parę osób pewnie się na to nabierze. Ile Invest miał teraz klientów?

  • 0

    33. ~Szczery_Chłopak  2014-01-09 13:59:20  host: carlynn.static.korbank.pl

    Nie piszę tutaj, że mam cokolwiek innowacyjnego w swoim koncie. Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo tylko się ośmieszasz tym obrażaniem ludzi. Opisałem tylko, jakie konto posiadam (indywidualne i firmowe) w celu porównania go z propozycją PLUS Banku zamieszczoną w ww. artykule. Pamiętaj, że nie sztuką jest zrobić z siebie zarozumiałego kretyna. Ale co ja będę Ci tłumaczył. Po Twoich postach w różnych tematach widać, że masz to opanowane do perfekcji. Pomimo wszystko pozdrawiam serdecznie pieniacza :)

  • 0

    34. ~  2014-01-09 14:29:37  host: n06-05-07.opera-mini.net

    Czy ten bank też będzie wydzwaniał do klientów z zaproszeniem do salonu bo jest jakaś przygotowana oferta, której nie można przedstawić telefonicznie?

  • 0

    35. ~  2014-01-09 14:32:38  host: n06-05-07.opera-mini.net

    @23 Teraz wszędzie będziemy czytać pochwalne posty o tym twoim zagranicznym banku ?

  • 0

    36. ~r  2014-01-09 15:25:33  host: ip-37-109-111-216.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    konto w nerdea bank nic nie kosztuje przelewy tez za darmo wszystkie bankomaty darmowe przelewy przez int darmo jedyne co teraz zmienili to platne powiadomienia sms o zmianach na koncie, pytanie tylko co sie stanie z tym wszytkim jak juz pko na ostro sie wezmie za nordee

  • 0

    37. ~  2014-01-09 15:37:27  host: s20-16.opera-mini.net

    Plus nawet nie wydał oficjalnego info, więc nie wiem czy można coś na razie porównywać.

  • 0

    38. ~  2014-01-09 16:17:43  host: aeax103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37, masz oficjalną ofertę banku na jego stronie - co tu chcesz bardziej oficjalnie i dlaczego akurat od Plusa? Gdy Cyfrowy Polsat dołączy nowy kanał do oferty, też chcesz "oficjalne info" od Plusa?

  • 0

    39. ~tkubon  2014-01-09 16:37:04  host: public-gprs517545.centertel.pl

    InvestBank podobnie jak PKOBP to takie buractwo do tej pory było, że sam fakt odświeżenia kolorów i rebranding może im akurat wyjść na dobre. Biorąc pod uwagę dość dużą bazę klientów Plusa i Polsatu to akurat potencjał jest, ale póki co Plus po prostu leży i robi pod siebie. Liczą, albo na frajerów, albo na MVNO, albo na nie wiadomo co, bo są jedynymi którzy trzymają tak zaporowe ceny

  • 0

    40. ~  2014-01-09 16:38:57  host: s20-15.opera-mini.net

    @38 wybacz ale to chyba inny kaliber, jakiś kanał tv, a bank. Durnymi konkursami się chwalą w biurze prasowym na stronei plusa i facebooku i wysyłają komunikaty do mediów, a tutaj info na podstawie strony plusbank.pl, który jest już dostępny od 7 stycznia i już 2 dni temu na nim byłem, a na telepolis - piszemy o tym pierwsi.

  • 0

    41. ~Kods  2014-01-09 16:39:25  host: 5ad2034c.bb.sky.com

    btw w bgzoptima mam 3% na koncie oszczędniościowym. A takowe konto jest duzo lepsze niz lokata.

  • 0

    42. ~  2014-01-09 16:41:31  host: s20-15.opera-mini.net

    A o lokatach z plusbanku inne strony traktujące o tej tematyce pisali już w grudniu.

  • 0

    43.  2014-01-09 16:46:53

    Oferta poniżej standardu wyznaczonego przez Avocado, gdzie wykonanie transakcji kartą na 500zł dawało 10zł (2% z 500zł) rabatu na abonament. W nowej ofercie aby osiągnąć taki upust trzeba albo wydać znacząco więcej niż 500zł, albo mieć abonament w wysokości przynajmniej 200zł (5% z 200). Słaba oferta.

  • 0

    44. ~  2014-01-09 18:53:23  host: ip-94-42-35-234.multimo.pl

    41. A ja mam 5,10 proc. na lokacie w jednym ze SKOK-ów.

  • 0

    45.  2014-01-09 19:41:53

    ~Szczery_Chłopak - oferta banku jest w kilkunastu regulaminach i dokumentach z tabelach prowizji umieszczonych na stronie banku a nie w powyższym artykule... Bądź chłopaku poważniejszy trochę ;-)

  • 0

    46. ~  2014-01-09 21:23:35  host: aeax103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9 stycznia, 9:04 i "piszemy o tym pierwsi", hehehe. http://prnews.pl/hydepark/plus-bank-odkrywa-karty-3031095.html

  • 0

    47.  2014-01-10 07:36:24

    Rano echałem obok dużego oddziału IB. Żadnego rebrandingu. Tak więc informacje o dużo przestrzelone.

  • 0

    48.  2014-01-10 16:19:25

    ~r napisał: "konto w nerdea bank nic nie kosztuje przelewy tez za darmo wszystkie bankomaty darmowe przelewy przez int darmo jedyne co teraz zmienili to platne powiadomienia sms o zmianach na koncie, pytanie tylko co sie stanie z tym wszytkim jak juz pko na ostro sie wezmie za nordee" Przy wszystkich fuzjach i przejęciach bankowych obowiązują takie same zasady - bank przejmujący, w tym wypadku PKO nie może zaproponować klientów gorszych warunków niż mięli do tej pory. Oczywiście później będzie mógł proponować zmiany w taryfie, ale za każdym razem będzie musiał pytać o zgodę klientów, którzy mogą się nie zgodzić na nowe propozycje i odejść. O takich planach trzeba poinformować co najmniej 3 miesiące przed planowanym wprowadzeniem ich w życie. Każdy będzie miał czas podjąć właściwą decyzję. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że bankowi przejmującemu wcale nie zależy na pozbyciu się dotychczasowych klientów. Po to przejął funkcjonujący, spinający się biznes, po to zapłacił duże pieniądze aby nadal na tym biznesie zarabiać, więc w jego interesie nie jest zrażenie sobie dotychczasowych klientów. Klienci Nordei powinni więc spokojnie czekać na zmiany. Na pewno zmieni się wygląd oddziałów i logo, a czy będą inne zmiany, tego nikt w tej chwili nie wie.

  • 0

    49. ~Molo  2014-01-10 18:35:55  host: apn-77-114-57-202.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja p.. wszyscy oczekujecie rewolucji w bankowości i dzwonienia za 1zł no limit bo założycie konto? To ewolucja banku i dodatkowe usługi i mozliwości dla abonentów plusa a nie manna z nieba. Ktoś tu potrafi ogarnąć temat?

  • 0

    50. ~Daniel  2014-01-10 18:52:26  host: 92.60.132.22

    ...wszystko powinnno być za darmo dla wszystkich i od wszystkich powinniśmy wymagać najlepszych rzeczy w takich ilościach jakich nie jesteśmy w stanie zużyć byle by mieć...

  • 0

    51. ~karol  2014-01-13 21:47:16  host: client011-inet-swi.kpsi.pl

    a na razie z telefonu plus nie mogę dodzwonić się na numery stacjonarne poprzedzone prefiksem 52(Bydgoszcz)- jakość plusa powoli staje się mitem -macie podobne wrazenia ?

  • 0

    52. ~Daniel  2014-01-14 12:53:16  host: 92.60.132.22

    Mam problemy z zasięgiem Play, coraz gorzej, nie długo bede musiał kupić starter innej sieci by móc rozmawiać a abo spłacać z musu. Internet to mit. Taka prędkość że kawa stygnie. Ostatnio jak była awartia PLAY na połodniową Polske to nawet esa nie dostałem z przeprosinami, a jak mi wyłączyli pakiet internetowy którego nie da się odpiąć od usługi to nie dostałem w ramach rekmopensaty NIC. to jest ch... a nie sieć!

  • 0

    53. ~Jurek  2014-01-14 16:07:50  host: 031011149024.bielskobiala.vectranet.pl

    Jak na razie ostrożnie podchodzą w Plus Banku z oferowaniem dodatkowych korzyści dla posiadaczy konta, ale sądzę, że z czasem pójdą z tym dalej. W każdym razie możliwości są spore, bo nie tylko Plus, ale też Cyfrowy Polsat. Zresztą z rok temu Solorz coś mówił o tym, że chce jak najwięcej usług mieć "w jednym rachunku", więc teraz można to rzeczywiście dobrze poukładać.

Dodaj swoją opinię