Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszył konkurs na telewizję mobilną DVB-H

Ruszył konkurs na telewizję mobilną DVB-H

sirmark 10 Października 2008 10:28

0 0

10. października UKE rozpoczął postępowanie konkursowe na rezerwację częstotliwości przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju, w technologii DVB-H, w radiokomunikacyjnej służbie radiodyfuzyjnej. Rezerwacja częstotliwości obejmuje kanały o szerokości 8 MHz, z zakresu 470-790 MHz.

Zwycięzca konkursu będzie uprawniony do wykorzystania zarezerwowanych częstotliwości w okresie do 31 maja 2015 roku na obszarze 31 miast Polski oraz w okresie od 1 czerwca 2015 roku do 31 grudnia 2023 roku na obszarze całego kraju.

Decyzja rezerwacyjna będzie zawierać wykaz programów radiofonicznych lub telewizyjnych, oferowanych w sygnale multipleksu DVB - H, wskazanych przez Uczestnika konkursu w ofercie.

Minimalny procentowy udział audiowizualnych składników sygnału multipleksu DVB-H w postaci programów radiofonicznych lub telewizyjnych w jego przepływności całkowitej został ustalony na 66%, a liczba programów RTV na minimum 10. Ponadto minimalny procentowy udział usług dodatkowych w przepływności całkowitej sygnału multipleksu został ustalony na 5 %.

Szczegółowe wskazanie kanałów częstotliwości dla każdej z gmin oraz warunków wykorzystywania tych częstotliwości określone zostało w Dokumentacji konkursowej, która została uzgodniona z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w trybie określonym w Prawie telekomunikacyjnym.

Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną ofertę w terminie do 15. stycznia 2009 r. do godziny 15:00.
Kryteriami oceny ofert są:
zachowanie warunków konkurencji przez uczestnika konkursu,
wysokość kwoty zadeklarowanej przez uczestnika konkursu,
zobowiązania podjęte przez uczestnika konkursu w ramach konkursu odnośnie tempa rozwoju usług,
wiarygodność finansowa Uczestnika konkursu.
Najistotniejszym kryterium oceny ofert w niniejszym konkursie będzie kryterium zachowania warunków konkurencji.

Ocena punktowa ofert za kryterium zobowiązań podjętych w konkursie będzie dokonana poprzez zsumowanie punktów uzyskanych za:

1) termin rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości oraz rozpoczęcia komercyjnego hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych z ich wykorzystaniem:
w terminie 3 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości: 50 pkt;
w terminie 6 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości: 25 pkt;
później niż w terminie 6 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości: 0 pkt;
Każdy uczestnik konkursu musi podjąć zobowiązanie, że rozpoczęcie wykorzystywania częstotliwości oraz rozpoczęcia komercyjnego hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych z ich wykorzystaniem nastąpi nie później niż w terminie 9 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości.

2) osiągnięcie pokrycia sygnałem radiowym niezbędnym do świadczenia usługi hurtowej na poziomie co najmniej 79dB μV/m w 80% obszaru, na 10 obszarach rezerwacji nie później niż na koniec roku:
2009: 50 pkt
2010: 25 pkt
2011: 15 pkt
2012 lub później: 0 pkt

3) osiągnięcie progu pokrycia sygnałem radiowym niezbędnym do świadczenia usługi hurtowej na poziomie co najmniej 79dB μV/m w 80% obszaru, na 31 obszarach rezerwacji nie później niż na koniec roku:
na koniec roku 2011: 50 pkt
na koniec roku 2013: 25 pkt
po 2013: 0 pkt

Prezes UKE nie wyznaczył minimalnej sumy punktów jaką musi uzyskać oferta zwycięzcy wyłonionego w konkursie. Natomiast minimalna jednorazowa opłata za dokonanie rezerwacji częstotliwości w drodze niniejszego konkursu wynosi 105,6 tys. złotych, co stanowi 50% opłaty rocznej za prawo do dysponowania tymi zasobami częstotliwości.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2008-10-10 13:11:55  host: f142-047.opera-mini.net

    FuerÇa Plus!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet