Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszył kolejny etap procesu sprzedaży Polkomtelu

Ruszył kolejny etap procesu sprzedaży Polkomtelu

LuiN 22 Lutego 2011 08:48

0 0

TeliaSonera i Telenor ze Skandynawii, Zygmunt Solorz-Żak oraz fundusze inwestycyjne powalczą w ostatniej rundzie o przejęcie sieci Plus - dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna. Zwycięzca wyłoniony zostanie jeszcze przed wakacjami.

21. lutego minął termin składania ofert na zakup Polkomtelu, operatora sieci Plus. Oprócz skandynawskich operatorów TeliaSonera i Telenor oraz Zygmunta Solorza-Żaka o udziały walczą też fundusze private equity. Razem o Polkomtel starają się Blackstone z TPG.

Jak podkreśla Krzysztof Kilian, wiceprezes spółki, zarząd Polkomtelu pozna listę podmiotów, które złożyły oferty dopiero 25. lutego. Złożone wczoraj oferty mają charakter niewiążący.




Po otrzymaniu przez zarząd listy, chętni na Polkomtel podpiszą dokumenty poufności i rozpoczną badanie dokumentów spółki. Zarząd Polkomtelu będzie pełnił przy tym rolę usługową i po otrzymaniu listy będzie gotowy do spotkań z potencjalnymi inwestorami.

Dopiero po tym etapie zostanie wyłoniona krótka lista, na której znajdzie się co najmniej 5 podmiotów, które po dalszych negocjacjach złożą tym razem już wiążące oferty. Do ścisłego finału przejdą dwa góra trzy podmioty.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 1

    22. ~  2011-02-22 16:21:10  host: t19-16.opera-mini.net

    Jojo firme przejmą ci, którzy dobrze liczą miliardy. Ty jesteś dobry ale w liczeniu ułamków grosza, równie dobrze możesz lać wosk i wysuwać kolejne hipotezy.

  • 0

    23. ~me  2011-02-22 16:46:54  host: 108-37.echostar.pl

    5: Polkomtel trzeba traktować jako nazwę własną (imię). Końcówka "u" dotyczy przedmiotów. Dlatego Polkomtelu brzmi sztucznie.

  • -1

    24. ~gas  2011-02-22 16:58:34  host: staticline51670.toya.net.pl

    12 masz słuszną racje bo jak przejmie ten żydowski konfident to będzie tragedia !!!

  • 0

    25. ~jurek  2011-02-22 17:00:24  host: apn-95-40-43-208.dynamic.gprs.plus.pl

    Normalnie tak jak sie sprzedaje wszystko czyli kto da wiecej i zobaczymy czy wart jest 10mld, czy moze 18mld a moze nawet 36mld. Dla nas jelonkow to choc satyfakcja ze kupujacy zaplacil sporo. :)

  • 0

    26. ~  2011-02-22 17:02:32  host: bqg203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    24 wlacz na youtube utwor rebe muchomorek

  • 0

    27. ~r  2011-02-22 18:31:05  host: public-gprs108709.centertel.pl

    #20: najprędzej za "bóg zapłać". I wtedy do rachunku standardowe doliczenie +10% (dziesięcina) na rozwój rozgłośni ;-) A swoją drogą to mi zwisa kto przejmie plusa. Ja rozwiązałem ostatnią umowę po 10 latach. Jedyne co mi pani mogła zaproponować to goły abonament i minuta na poziomie 20gr. No ale w tych czasach to mnie taka stawka nie podnieca. Nie muszę podpisywać umowy by mieć niższą stawkę. Pogoniłem dziadów :-P

  • 0

    28.  2011-02-22 18:38:56

    @19 tylko co z tego jak plus w całości będzie polski, a nowy właściciel będzie chciał tylko na Plusie zarobić, a klienci będą mieli jeszcze drożej niż dzisiaj.

  • -1

    29.  2011-02-22 21:38:07

    22, daj se siana człowieku. Mogę wysnuwać hipotezy równie dobrze, jak wszyscy inni wysnuwający swoje - równie "pewne" hipotezy pod każdą z wiadomości o sprzedaży Polkomtela. Jak na razie to nikt tak naprawdę nie wie co będzie za kilka miesięcy. A to, że Polkomtel przejmą ci "co dobrze liczą miliardy", to w tej kwestii nie ma znaczenia, bo czy to Solorz, TeliaSonera, Telnor czy Vodafone - oni wszyscy potrafią to robić. A z tymi groszami, masz z tym jakiś problem? Bo ja żadnego.

  • 0

    30. ~  2011-02-22 23:26:42  host: p10-04.opera-mini.net

    Haha, żart dnia jojo, który twierdzi że nie ma problemu z groszami. Uderz w stół że masz gdzieś tam tanio a jojogrosz się odezwie, to pierwsza zasada działania serwisu telepolis.pl. Ale skoro sam twierdzisz, że każdy może przedstawiac swoje domysły to napiszę że wg mnie vodafone chętnie by kupił udziały ale jakby dali im to tanio na tacy. Jest wielu chętnych więc przepłac nie będą chcieli.

  • 1

    31. ~  2011-02-22 23:30:35  host: p10-04.opera-mini.net

    I nie wiem co się głupio ludzisz z tym tt. Będą szukać jeleni albo jak każda poważna firma będą dbać o tych co płacą najwiecej. W play czy gaduair są warunki prawie marzenie a tamci ci dadzą kopa w dupe najwyżej.

  • -1

    32. ~  2011-02-22 23:32:22  host: p10-04.opera-mini.net

    Chciałem napisać nie tt ale t-mobile

  • 1

    34. ~  2011-02-23 01:10:43  host: t19-15.opera-mini.net

    W życiu nie miałeś internetu w telefonie więc nie pojmiesz że szybko może wylogowywać. Nicka tymczasowego na tej operze nie prześle ale taki geniusz telekomunikacji jak ty o tym też nie pojmie. Mógłbym wejść przez inną przeglądarke gdzie nie ma problemów z nickiem ale na tych "lepszych" nie ma niektórych skrótów, bez których jest o wiele ciężej się poruszać. Idź liczyć swoje grosze bo to dla ciebie świat jedyny który wydaje ci się że jest telekomunikacją. Ważne że ty jesteś na tyle skomplikowany i kulturalny że wszyscy powinniśmy brać z ciebie przykład. W *** byłeś, guzik widziałeś ale rżnij dalej znawce. Dla mnie jest bez różnicy czy ktoś pisze z nickiem czy bez, byle komentarze były ciekawe. Z ciebie nie ma żadnego pożytku, zwykły spam o groszach albo vodafonie. Jesteś dla mnie tym czym dla l.millera jest z.ziobro. Jak już kiedyś pisałem gdyby tu było forum o siatkówce to byś pewnie tylko pisał że ceny biletów są drogie i nic więcej. No i przy okazji byś zgłaszał do administracji że z kimś trzeba zrobić porządek.

  • 1

    35. ~  2011-02-23 01:20:59  host: t19-15.opera-mini.net

    Cieszę się że cię wyprowadzam z równowagi. Ja ani razu nigdy nie zabluźniłem ani nie użyłem wobec ciebie niecenzuralnych epitetów a ty rzucasz mięsem w akcie desperacji. Bluźnij dalej, może sobie ulżysz troche kulturalny dzieciaczku.

  • 1

    36. ~  2011-02-23 01:41:21  host: t19-15.opera-mini.net

    I jeszcze jedno. Nie tylko ja odkryłem twój talent, wręcz powołanie do "telekomunikacji". Masz wielu fanów tylko ci się zdaje że jedna osoba się ciebie przyczepiła. Ale mniej wiesz dłużej żyjesz.

  • 1

    37. ~  2011-02-23 02:25:28  host: t19-15.opera-mini.net

    twoje wstawianie minusików czy straszenie administracja przypomina mi odlegle czasy podstawowki bądź jeszcze wcześniejsze gdy największa sierota mówiła swoje słynne "jesteś u pani" tacy zawsze byli wyśmiewani przez lata a na w-fie stali tylko na bramce, słyszałem że nie zgadzasz sie z hindusami że świat powstał z lotosu bo twoim zdaniem była to ewidentnie jednogroszówka

  • 1

    39. ~  2011-02-23 10:59:20  host: z17-05.opera-mini.net

    A w ogóle poprawcie nieco artykuł. Jakiego "Polkomtelu"? Po jakiemu to? Po drugie nie stawia się kropek po liczebnikach w tym przypadku. Po trzecie nie było jeszcze 25 lutego.

  • 0

    41. ~  2011-02-23 11:21:27  host: gaja.tpnet.pl

    @Koleś z opery z "rozdzięsiętnieniem" jaźni. Nauczy się czytać ze zrozumieniem. W komentarzach było wyjaśniane czemu jest Polkomtelu. Co do 25 lutego to być może brakuje przecinka przed "dopiero". Wtedy całe zdanie jest jasne. Czyli 25-tego pozna nazwy oferentów zarząd PLK.

  • 0

    42. ~  2011-02-23 11:57:45  host: p15-03.opera-mini.net

    41 też jesteś jednak dzieckiem specjalnej troski albo to początek choroby psychicznej, po raz kolejny sugerujesz że ktoś pisze sam ze sobą, że sam sobie przyklaskuje i robi się wesoło. Może lubisz chłopców i w tej sierotce się zakochałeś.

  • 0

    43. ~  2011-02-23 12:10:55  host: public-gprs78448.centertel.pl

    Oczywiście, że "Polkmetlela"! A tłumaczenia są dziwne. @41: Chyba z Tobą coś nie tak, mylisz się.

  • 0

    44.  2011-02-23 14:26:21

    41 zapisz sie do pisu, oni widza jeden uklad w ktorym siedza wszyscy a ty widzisz jedna osobe w dziesieciu wcieleniach i nie dociera do twojego ograniczonego łba ze wiele osob ma dosc jojo

Dodaj swoją opinię