Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ruszają komórkowe płatności w Plusie

Ruszają komórkowe płatności w Plusie

WitekT 11 Września 2007 14:19

0 0

11. września ruszyła pierwsza na polskim rynku usługa umożliwiająca dokonywanie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, zaoferowana przez Polkomtel i spółkę mPay - twórcę technologii. "Zapłacić telefonem" można już m.in. w restauracjach McDonald’s czy zamawiając pizzę w sieci Telepizza. W pierwszym etapie usługa dostępna będzie dla użytkowników marek Plus, Simplus i Sami Swoi.

Jesteśmy świadkami otwarcia nowego rozdziału w rozwoju usług telefonii komórkowe. To jest doskonały moment na wprowadzenie tej usługi - stajemy się coraz bardziej wyedukowanym społeczeństwem, dynamicznie wzrasta poziom naszego PKB. Jestem przekonany, ze mobilne płatności to usługa, która przyczyni się do rozwoju biznesu w Polsce, bowiem każde ułatwienie w przepływie środków finansowych, towarów i usług powoduje rozwój oraz pozytywnie wpływa na wzrost gospodarczy. Uczestnictwo w tym projekcie niesie za sobą zarówno korzyści wizerunkowe, jak i finansowe - powiedział Adam Glapiński, prezes Polkomtela. Nasza oferta jest alternatywnym systemem płatniczym, który został stworzony w odpowiedzi na nowe potrzeby użytkowników, wynikające z ich rosnącej mobilności. Usługa umożliwia dokonanie płatności za pomocą telefonów komórkowych, podobnie jak przy użyciu kart płatniczych. Transakcje mogą być realizowane zarówno w tradycyjnych punktach sprzedaży, jak i przez Internet - podkreślił Dariusz Boduch, zastępca dyrektora departamentu rozwoju produktów i usług w Polkomtelu.

System zapewnia obsługę wszystkich istniejących na rynku modeli telefonów komórkowych. Jego wdrożenie jest dzięki temu tanie i nie wymaga od użytkowników ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wykorzystanie najnowszej technologii NFC (ang. Near Fields Communication), zaprojektowanej pod kątem obsługi mobilnych płatności, gwarantuje bezpieczeństwo oraz szybkość realizacji transakcji. Początkowo usługa "zapłaty telefonem" będzie dostępna przede wszystkim na rynku mikropłatności, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone.




Mamy ambitne plany. Naszym celem jest ustanowienie standardu w zakresie płatności mobilnych na rynku masowym we współpracy z operatorami telefonii komórkowej oraz bankami. Potencjał rozwoju usługi w zakresie oferowania szerokiej gamy produktów finansowych jest ogromny - zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych - powiedział Henryk Kułakowski, prezes spółki mPay.

Zobacz: prezentację z konferencji (plik PDF; 417 kB).
Zobacz: porady dotyczące korzystania z usług (plik PDF; 74 kB).

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2007-09-11 16:23:41

    ~Plus_oszukuje - w czerwcu 2000 roku to Simplus już się na dobre zadomowił na rynku ;-) Coś Ci się potentegowało chłopie ;-)

  • 0

    26.  2007-09-11 16:30:05

    Woęcej powiem - jakoś na początku 2000 roku to już kolejna taryfa w simplusie była jak pamiętam ;-) A pre-paid wprowadzno jak pamiętam pod koniec 1998 roku ;-) Na początku 1999 już rejestrowałem teściowi simplusa. Z GPRS też chyba się mylisz - w Plusie był zaraz po HSCSD (Era w ogóle tego nie miała - bo po co?), albo w wakcje albo zaraz po wakacjach 2000 r. A kiedy Era? Gal - czemu w dół? Ja mówię jak jest - powiedz, żeby sklepy nie równały. Natomiast jeśli jest jak jest, karta się nie przyda choćbyś się [...]. Więc nie widzę równania w dół.

  • 0

    27.  2007-09-11 16:44:05

    Gal - a zapytaj np. w Polo czy w Kauflandzie gdzieś w swojej okolicy... Bo nie wiem czy w którymś z tych sklepów właśnie min. to 15 zł czy 20 zł jest ;-)

  • 0

    28. ~Plus_oszukuje  2007-09-11 16:44:58  host: 212-102-22-234.adsl.inetia.pl

    26.Wlo- Prepaid jako pierwsza wrowadziła Era w czerwcu 1998 (pomyliłem rok) co nie zmienia faktu że plus wprowadził simplusa jako drugi, a kłamie że był pierwszy. Sam wtedy kupiłem tak-taka. GPRS formalnie jako pierwsza wprowadziła Idea a dzień potem Era (maj 2000). Plus wprowadził gprs w kilka miesięcy później. Dwa kłamstwa Plusa które łatwo zweryfikować. Nie lubię jak operator, jaki by nie był, pod pretekstem nowej usługi próbuje robić ludzi w **uja.

  • 0

    29.  2007-09-11 16:51:37

    " zaoferowana przez Polkomtel spółkę mPay" brak "i" ;p co do samej usługi to ja nie bede korzystać na pewno..

  • 0

    30. ~sintesi  2007-09-11 17:43:28  host: akb250.internetdsl.tpnet.pl

    wlo; Plus oszukuje: niestety, ale musze was zmartwić :) simplus powstał w okolicach marca 1998 (o ile mnie pamięć nie myli). W czerwcu 1998 to dawałem 1 z pierwszych zestawów Simplus siostrze na wesele :) (Motorola C160).... Pozdrawiam :)

  • 0

    31. ~  2007-09-11 17:53:42  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    do"plus oszukuje" brednie wypisujesz i tyle masz jakies zle informacje!!!!

  • 0

    32. ~Plus_oszukuje  2007-09-11 18:14:25  host: 212-102-22-234.adsl.inetia.pl

    sintesi- niestety pamięć cię myli. Obaj operatorzy uruchomili prepaida w czerwcu 1998, ale nie mogę znaleść żródła jaki to był konkretnie dzień. A może ktoś wie kto pierwszy wprowadził mms ?

  • 0

    33.  2007-09-11 18:52:38

    Bardzo cieszy mnie taka usługa, mam nadzieję, że szybko pojawi się u pozostałych i że będzie można z niej korzystać w coraz większej liczbie miejsc, a nie tylko Telepizzy i McDonald's.

  • 0

    34. ~sintesi  2007-09-11 18:54:13  host: akb250.internetdsl.tpnet.pl

    mogę się mylić co do marca 1998, jednak sam przyznałeś, że OBAJ :) a nie tylko Era a pamiętam po prostu datę ślubu siostry i cenę tego sim+ obecnie można by kupić niezłego fona ;) za kwotę, którą wtedy wydałem proporcjonalnie do zarobków :) A więc nie taki z Plusa oszust, jak co niektórzy piszą :) Pozdro:)

  • 0

    35.  2007-09-11 18:55:19

    wlo - nie znam, nie mam w okolicy. Jezeli jakies sklepy nie daja mi normalnych warunkow (w tym wypadku platnosci) to zmieniam sklep bo innymi slowy nie chca miec mnie jako klienta. Łaski mi nie robia.

  • 0

    36.  2007-09-11 19:02:53

    #28: puknij, że się w łeb

  • 0

    37.  2007-09-11 20:31:33

    Panowie, koniec kłótni - kto był pierwszy, kto drugi a kto trzeci. Pora rozwiać wątpliwości. Pierwszym pre-paidem w Polsce był Simplus, marka została wprowadzona na rynek 03-06-1998. Kto nie wierzy: http://www.polkomtel.pl/pl/?nfl=1&viewId=viewAktualnosci& ;scrn=newsView&nid=41 Drugi był Tak-Tak, też w czerwcu 1998. POP pojawił się we wrześniu 1998. A co do newsa, cóż, trzeba będzie wypróbować te komórkowe płatności. Pozdrawiam :)

  • 0

    38.  2007-09-11 21:09:54

    Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać bo z pamięci podawałem te daty... Być może są inne, ale nie bardzo inne. Zawsze można to sprawdzić w archiwach newsów - czy to Telepolis czy GOL-a (ale z tym może być problem bo przecież w tamtym czasie istaniał tylko jeden serwis informacyjny poświęcony tematowi - kacyko.pl przekształcony w telefon.pl i podupadły od pewnego czasu zupełnie ;-);-)

  • 0

    39.  2007-09-12 09:03:37

    W macu sie nie da palcic karta wiec tam mozna sie pociac co najwzyej tym plastikiem.

  • 0

    40. ~Dina  2007-09-13 08:09:26  host: p05-14.opera-mini.net

    Mieszkam w Lodzi.Wszedzie jest ograniczenie platnosci karta od 20 lub 10 zl. Jedynie w Realu nie ma zadnych ograniczen,mozna zaplacic karta nawet za Grzeska.

  • 0

    41.  2007-09-13 11:08:56

    #39: w macu już od jakiegoś czasu można płacić kartami; jest nawet promocja - jak ktoś zapłaci kartą min. 20 pln, dostaje kubek. metalowy :-)

  • 0

    42. ~ee  2007-09-14 18:49:14  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    doklacac do platnosci idiotyzm!!!!!

  • 0

    43. ~water  2007-09-15 21:31:59  host: public-gprs45911.centertel.pl

    Ta usługa miałaby sens, gdyby nie trzeba było najpierw przelewać pieniędzy na konto w banku. Gdyby rachunek za zakupy pobierany był od razu z konta simplus lub sami swoi albo dopisywany do rachunku w abonamencie było by o wiele prościej.

  • 0

    44. ~  2007-09-26 19:11:38  host: f142-146.opera-mini.net

    Tak działa sprawie. Dokonałem zakupu w pełni wirtualnie, bo moja kuzynka stała przed automatem i przez telefon rozmawialiśmy: podała mi kod wypisany na automacie, ja wpisałem, potwierdzenie hasłem, mówię Jej przez telefon, że już. No to Ona wybrała produkt i w tym samym momencie sms potwierdzenie zakupu: mPay 000007193355 Potwierdzenie transakcji na 3.50PLN Automat Coca-Cola, Galeria Mokotow, Warszawa (113356). Sprite

Dodaj swoją opinię