Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rusza WiMAX w Rosji

Rusza WiMAX w Rosji

WitekT 21 Listopada 2005 09:49

0 0

Siemens i Start Telecom podpisały umowę o współpracy nad budową pierwszej w Rosji komercyjnej sieci opartej na technologii WiMAX.

Na mocy umowy Siemens Communications dostarczy zaawansowane rozwiązanie SkyMAX, w skład którego wchodzą stacje bazowe, urządzenia końcowe oraz system zarządzania siecią NetViewer. Start Telecom będzie testował sprzęt Siemensa w Moskwie i od 2006 roku zamierza oferować klientom komercyjne usługi WiMAX: szerokopasmowy dostęp do Internetu i transmisję danych o szybkości do 75 Mb/s, wideo na żądanie, streaming wideo oraz telefonię VoIP.
Główną zaletą rozwiązania Siemensa z punktu widzenia operatorów sieci bezprzewodowych jest niski koszt: jedna stacja bazowa może obsługiwać tysiące użytkowników w promieniu maksymalnie 30 km, w warunkach linii widzenia.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-174-251.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet