Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rusza sprzedaż P4

Rusza sprzedaż P4

orson_dzi 6 Września 2016 20:32

12 13

Ruszyła sprzedaż P4, właściciela operatora sieci Play - informuje Puls Biznesu. W ciągu miesiąca powinniśmy poznać nowego właściciela.



Potencjalni nabywcy podpisali z właścicielami P4 umowy o poufności i oczekują na memorandum informacyjne. Doradztwem w procesie sprzedaży zajmie się UBS oraz America Merrill Lynch. Zainteresowani będą mieli miesiąc na podjęcie decyzji.


Na sprzedaż trafi 100% udziałów firmy, której wartość jest wyceniana na 12 mld zł.




Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:

Tagi: p4 | play

w sumie: 128
  • -6

    115. ~Timbombajlełkę na kartełkę najl  2016-09-07 06:41:04  host: user-94-254-129-74.play-internet.pl

    Playałkę na sprzedałkę, koniec świata sie szykuje!!! :,( :,( :,( chlip chlip chlip xoxoxo

  • 5

    116. ~///  2016-09-07 07:36:48  host: user-164-127-160-56.play-internet.pl

    Pytanie jest jedno, co zrobi nowy właściciel z promocjami, typu DIL w Redbull Mobile, prawie darmowym internetem 100GB z play, fresh na kartę zbieraj minuty i inne tego typu usługi.

  • -1

    117.  2016-09-07 07:38:29

    Chciałbym,aby Playa kupił jeden z polskich państwowych koncernów.
    Tak mogłoby się stać,oczywiście po obniżce ceny.
    Nie wiem,jak tam długi u Chińczyków ? Spłacone ?

  • 0

    118. ~///  2016-09-07 08:42:24  host: user-94-254-225-20.play-internet.pl

    U P C będzie nowym właścielem P4.

  • -1

    119. ~@  2016-09-07 09:11:28  host: user-94-254-161-107.play-internet.pl

    @112) A do kogo?

  • 1

    120. ~Piotrek  2016-09-07 09:15:00  host: 5.174.35.143

    Jak można było wywalić 3,5 mld zł na zakup bloków LTE to czemu nie wywalić 12 mld zł na zakup telekomu (oraz jakżę cennych bloków GSM/UMTS/LTE) jakie ten telekom posiada oraz bazy kilkunastu milionów klientów)?? Teraz wiecie czemu Play jechało na roamingu wewnętrznym zamiast budować swoją infrę - jak kupi go 1 z 3 istniejących graczy to i tak nadajników dublować nie będzie część zostawi część wyłączy . Aby magenta nie chciała zainwestować

  • -4

    121. ~Piotrek  2016-09-07 09:19:55  host: 5.174.35.143

    może Plusu zechce zainwestować w nowe bloki częstotliwości - w końcu na aukcji LTE zaoszczędzili długi spłacili ... Chyba że Solorz czuje że interes śmierdzi to się będzie trzymał z daleka

  • 2

    122. ~Punk  2016-09-07 11:11:02  host: apn-46-215-128-191.dynamic.gprs.plus.pl

    Zygi nie kupi Play bo to za droga firma jest, obstawiam UPC, ChinaTelekom albo jakiś inni fundusz inwestycyjny.

  • -2

    123.  2016-09-07 11:45:53

    Pewnie do takiego scenariuszu nie dojdzie ale pomyślcie jakby Pan Solorz kupił p4. Mógłby wtedy konkurować na częstotliwości z Networks, połączyłby infrastrukturę i miał sporą bazę klientów. Jeżeli Play obecnie ma 14.6 mln kart sim z czego większość niż połowa jest to postpaid a reszta to prepaid to myślę, iż realnie mogą mieć około 9-10mln kart po 1 lutym 2017.

  • -1

    124. ~Pablok123  2016-09-07 12:09:09  host: user-94-254-241-238.play-internet.pl

    Tak naprawdę to nie ważne kto go kupi,wazne jest to czy sieć będzie się rozwijała i będą budowane stacje bazowe.Bo jeśli będzie jak do tej pory to ta sieć w parę lat spadnie jak T-Mobile na ostatnie miejsce.

  • -3

    125. ~pabloki  2016-09-07 12:37:03  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    124 będzie jk do tej pory . jak sie nie zbilansuje w długim okresie to sie rozmontuje dzieląc pomiedzy trzech pozostałych zarówno zasoby radiowe jak i infrastrukture.może być też przez jakiś czas siecią pojemnościowo -zasięgową oferując hurtoy dostep do własnej sieci dla pozostałych.czyli dawca roamingu krajowego - odwrócenie roli.

  • -1

    126.  2016-09-07 12:58:43

    Będzie zgoda na przejęcie przez T mobile. Już to prezes z prezydentem na nartach uzgodnili. ;) T mobile wyłączy tylko kolejne kilka mln sim i sprawa załatwiona. Niemiec wywali kasę choćby dla samych częstotliwości.

  • -2

    127. ~Piotrek  2016-09-07 13:12:08  host: 5.174.35.143

    @124 jak ktoś z W3 go kupi to przeorganizuje tylko nadajniki - nie będą stawiać nowych nadajników po wsiach a zapewnią większą pojemność własnej sieci w mieście korzystając z istniejących nadajników P4. . Jak kupi UPC co wielu tu wieszczy to jakość się z ogóle nie poprawi - bo infra zostanie ta sama a kupujący pozbędzie się kasy więc za co będzie budował nowe nadajniki?? Może zamiast UPC kupi ITI (właściciel NC+ mają już MVNO w PLAYU a kupując telekom tworzą konkurencje do grupy Cyfrowy Polsat /PLUS)? Choć mi się marzy Vodafone Polska ale to chyba tylko marzenia

  • -3

    128. ~  2016-09-07 14:14:08  host: apn-46-169-186-33.dynamic.gprs.plus.pl

    Pan Solorz-Żak powinien kupić Play, to wtedy byłaby równa konkurencja z obcymi korporacjami i szansa na dalszy rozwój.

  • 0

    129. ~consolerro  2016-09-08 10:47:10  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Z W3 to obstawiam że nikt nie kupi, nie po to UKE pompował Playa na 4 gracza by teraz dopuszczać do fuzji. Mam nadzieję że nowy właściciel zrobi porządek z durnymi reklamami z udziałem pseudocelebrytów i zaoszczędzoną kasę wpakuje w rozwój infry.

  • 0

    130. ~gmpl  2016-09-08 14:29:53  host: 159-205-39-225.adsl.inetia.pl

    Playa kupi O. Dyrektor, w związku z uruchomieniem TV w Play, będą gratis transmisje Tv Trwam i Radio Maryja. A w Tidalu popłynie pieśń na organy :-D Abonament będzie co łaska, ale nie mniej niż 50pln, zostanie wprowadzona możliwość płatności podczas niedzielnej mszy.

  • 0

    131. ~rego25  2016-09-10 23:46:31  host: n19-10-01.opera-mini.net

    jakie upc ? Nie stać ich ! nowy rebranding się szykuje- play zmieńi się na o2

  • 0

    132. ~nmn  2016-09-11 01:03:11  host: 8.37.225.44

    131 - rebranding? Jak na razie to RWE się zmienia, a plaj? To tylko przymiarka; nikt jeszcze niczego nie kupił, ani nie sprzedał.

  • 0

    133.  2016-09-12 15:16:45

    potrzebna czujność, zeby nie obudzic sie w "z reka w nocniku" z cenami....

  • 0

    134. ~Jarociniak  2016-09-12 16:27:21  host: 159-205-102-39.adsl.inetia.pl

    A mi sie marzy a żeby zamiast Play było napis na wyswietlaczu telefonu VODAFONE POLSKA ;)

Dodaj swoją opinię