Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rusza siódma edycja programu "Diversity"

Rusza siódma edycja programu "Diversity"

WitekT 1 Lutego 2007 09:33

0 0

Krakowskie Centrum Oprogramowania Motoroli rozpoczyna siódmą edycję ogólnokrajowego programu edukacyjnego Diversity, skierowanego do uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych. Akcja ma zachęcić młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru studiów związanych z informatyką.

Głównym założeniem, które wpisuje się w ideę różnorodności realizowaną przez Motorolę na całym świecie, jest zmiana stereotypowego postrzegania zawodu informatyka, a w szczególności inżyniera, jako domeny mężczyzn.

Zadaniem uczestników jest stworzenie strony internetowej, zainspirowanej tematem What’s next?. W konkursie mogą wziąć udział zespoły mieszane, przynajmniej w połowie składające się z dziewcząt, pod opieką nauczyciela. W tym roku po raz pierwszy należy zaprezentować stronę dwujęzyczną - po polsku i angielsku.

Program ciągle się rozwija. Kiedy siedem lat temu rozpoczynaliśmy “Diversity", wzięło w nim udział 120 uczniów - a w zeszłym roku ponad 2000. Wśród tegorocznych absolwentek informatyki są już dziewczyny, które uczestniczyły w pierwszych edycjach naszego konkursu. Kilka z nich skorzystało z praktyk w krakowskim Centrum Oprogramowaniu Motoroli. To dowód, że postawienie na edukację było właściwym wyborem, który przyniesie efekty - mówi Jacek Drabik, dyrektor zarządzający Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie.
W tym roku dla zwycięzców przewidziane są zwolnienia z czesnego na kierunki informatyczne, ufundowane przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu. Chcąc zachęcić do studiów informatycznych, każda z uczelni ufundowała 6 takich stypendiów na studia stacjonarne lub niestacjonarne, tworząc w ten sposób precedens w swoim procesie rekrutacji.

Nowością siódmej edycji będzie specjalnie przygotowany przewodnik po prawie autorskim dla młodzieży. Udostępniony na stronie konkursu www.diversity.pl będzie w przystępnej formie omawiał wszelkie zagadnienia związane z przestrzeganiem prawa autorskiego przy wykorzystywaniu materiałów do budowania stron internetowych.

Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane do 16. marca. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w połowie czerwca w auli Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Nagrody zostaną przyznane zespołom w trzech kategoriach: Najciekawsza szata graficzna, Najciekawsze potraktowanie tematu i “Najbardziej przyjazny interfejs użytkownika". Wyróżnienia przyznają także internauci oraz publiczność zgromadzona podczas ceremonii.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Luxx  2007-02-01 10:31:38  host: acwk155.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ale uczelnie... sama czołówka :D

 • 0

  2. ~Jack  2007-02-01 13:12:25  host: bmi161.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kobiety tez maja prawo programowac! Dlatego kupujemy im pralki ;]

 • 0

  3. ~duży  2007-02-01 15:57:47  host: nat-pr2.aster.pl

  Brawa dla Motoroli - robi coś konkretnego.

 • 0

  4. ~  2007-02-01 18:16:03  host: duo242.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Cholera, nie wiem czy kompleksy jakieś mają czy co, jakby miało to znaczenie czy informatykiem jest facet czy kobieta, pomijając już sprawę, że kobieta informatyk jest jak świnka morska...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet