Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rusza Off Plus Camera

Rusza Off Plus Camera

WitekT 12 Kwietnia 2013 17:02

1 1

Tradycyjnie w Krakowie od 12. do 21. kwietnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, którego już po raz kolejny sponsorem tytularnym jest operator sieci Plus.

Plus zapewnia infrastrukturę techniczną i jest dostawcą internetu LTE na potrzeby jego organizacji - korzysta z niego Biuro Festiwalowe oraz Biuro Prasowe. Na specjalnych stanowiskach testowych znajdujących się na Rynku Głównym w Krakowie działanie technologii LTE będą mogli sprawdzić również uczestnicy Festiwalu w strefach WiFi LTE wyposażonych w tablety.

Off Plus Camera skupia się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców i jest jednym z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej. Najważniejszą częścią krakowskiego festiwalu jest konkurs główny Wytyczanie drogi, w którym startują filmy początkujących reżyserów. Prócz stałych sekcji tematycznych, czyli Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, Odkrycia, From the Gut - amerykańscy niezależni, Nadrabianie Zaległości, Konfrontacje, w tegorocznej edycji pojawią się także całkiem nowe: Kino Spod Ciemnej Gwiazdy, Black American Cinema, Kino Czasu Kryzysu, Nowe Kino Włoskie. Gośćmi specjalnymi tegorocznego Off Plus Camera będą Costa-Gavras, Josh Hartnett, Nick Moran i Stephen Dorff.
Tradycyjnie już integralną częścią festiwalu są konkursy filmów zrealizowanych telefonem komórkowym pod tytułem Bierzcie i kręćcie, zainspirowane analogicznym projektem Roberta Redforda z festiwalu Sundance. Najlepsze filmy każdego z konkursów wyłoni specjalnie powołane jury oraz internauci za pośrednictwem strony konkursu. W tym roku odbędzie się konkurs "filmów komórkowych" pod tytułem Podróż Do Przyszłości, który jest organizowany wspólnie z operatorem sieci Plus. Skierowany jest on do wizjonerów, którzy w trzyminutowym filmie przedstawią swoją wersję komunikacji międzyludzkiej w przyszłości, w coraz szybciej rozwijającym się wirtualnym świecie. Link do konkursu Podróż Do Przyszłości znajduje się na stronie bierzcieikreccie.com.

Więcej informacji o festiwalu Off Plus Camera dostępnych jest na stronie offpluscamera.com.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: off plus camera | plus

w sumie: 1
  • -1

    1. ~  2013-04-13 09:48:56  host: ip-151-248-32-16.free.aero2.net.pl

    Tak to Plusowców interesuje jak zeszłoroczny śnieg.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet