Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rusza bezpłatny Internet od Aero2

Rusza bezpłatny Internet od Aero2

WitekT 24 Czerwca 2011 11:44

1 0

Aero2, zgodnie z postanowieniami wygranego przetargu na częstotliwość 2,6 GHz (LTE TDD), rozpoczyna świadczenie usług bezpłatnego dostępu do Internetu.

Zgodnie z warunkami przetargu, operator musi świadczyć usługi o prędkości maksymalnej 256 kb/s w ciągu pierwszych 12 miesięcy i 512 kb/s w kolejnych 24. Po 3 latach operator jest zwolniony ze świadczenia bezpłatnych usług. Jednorazowa sesja nie może trwać więcej niż 60 minut.

Aby uzyskać możliwość darmowego korzystania z sieci Aero2 (nie tylko LTE 2,6 GHz, ale także i HSPA+ na 900 MHz), należy wypełnić formularz, wpłacić kaucję w wysokości 55 zł i odebrać osobiście kartę SIM w warszawskim biurze operatora. Więcej szczegółów (w tym regulaminy i mapy zasięgu) można znaleźć na stronie aero2.pl.




O przetargu na 2,6 GHz, w którym Aero2 wygrało blok o wielkości 50 MHz, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Operator, zgodnie z warunkami pozwolenia, powinien komercyjnie zacząć wykorzystywać częstotliwości w połowie 2011 roku, a do końca 2012 roku zapewnić pokrycie 25% populacji kraju przy jednoczesnym ustawieniu co najmniej jednej stacji bazowej w każdej z co najmniej 200 gmin wiejskich albo miejsko-wiejskich lub w odległości nie większej niż 4 km od granicy gminy wiejskiej.

Czy warto skorzystać z usługi bezpłatnego, mobilnego Internetu od Aero2?

Zdecydowanie tak
26.28%
Raczej tak
15.12%
Jeszcze nie wiem
15.93%
Raczej nie
13.22%
Zdecydowanie nie
15.86%
Nie wiem o co chodzi
13.58%

Wszystkich głosujących: 1362



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 191
  • 0

    184. ~ziomus  2011-07-05 15:54:06  host: 78.30.126.130

    powodzeniem zakonczylo sie tez połacznie telefonu z laptopem przez bluetooth. działa przyzwoicie jeśli chodzi o przegladanie stron www. wyniki testu predkosci na speedtest.pl: lokalizacja Warszawa Bielany - ping 51ms , download 281 Kbps, upload 247 Kbps.

  • 0

    185. ~martinm  2011-07-06 14:31:34  host: hobbit.synapsis.waw.pl

    No to mnie troche z tym czekaniem uspokoiliście - ja formularz rejestracyjny wysłałem 29.06, dziś mamy 06.07 i dalej czekam. No ale rozumiem ze te 7 dni to polska norma. Zauważyliście ze w regulaminie nie ma terminu wydania karty przez operatora. Terminów dotyczących użytkownika jest pełno - standardzik :(

  • 0

    186. ~martinm  2011-07-08 10:41:17  host: hobbit.synapsis.waw.pl

    czekam juz 9 dzień na kartę - ale kicha :(

  • 0

    187. ~areo2  2011-07-08 16:42:43  host: 80.241.135.185

    zapraszam na pierwsze forum o aero2 - aero2forum.pl, to bardzo skomplikowany adres :P :D

  • 0

    188. ~martinm  2011-07-18 15:47:05  host: hobbit.synapsis.waw.pl

    czekam już 19 dzień na kartę... ten internet to jakas porażka :(

  • 0

    189. ~jpd  2011-07-19 17:55:03  host: 77-253-121-201.adsl.inetia.pl

    Ja czekam od 29.06. Ciekawe ile czasu będę jeszcze czekał.

  • 0

    190. ~martinm  2011-07-20 07:19:51  host: host-80-238-104-161.jmdi.pl

    'Osoby, które na początku lipca złożyły w firmie Aero 2 wniosek o kartę SIM umożliwiającą korzystnie z bezpłatnego Internetu wciąż nie mogą korzystać z usługi. Jak wyjaśnia operator, dystrybucja kart SIM została na razie zawieszona, bo pierwsza ich pula została wyczerpana. Aero 2 czeka na dostawę nowej partii'. http://www.forumszerokopasmowe.pl/aktualnosci.php?news_id=2347

  • 0

    191. ~Raol3k  2011-07-22 15:10:48  host: 89-77-116-93.dynamic.chello.pl

    OSZUSTWO!!!!! WYSŁAŁEM KASĘ 5.07.2011 WRAZ Z FORMULARZEM I WYMAGANYMI DOKUMENTAMI. 07.07 WYSŁAŁEM PONOWNIE DO TEJ PORY ZERO ODZEWU, TELEFON PODANY NA STORNIE? NIKT NIE OBIERA. ZACZYNA MI TA SPRAWA OSTRO ŚMIERDZIEĆ. KTOŚ MA PODOBNĄ SYTUACJĘ? WKRACZAŁ KTOŚ JUŻ NA DROGĘ PRAWNĄ?

  • 0

    192. ~  2011-07-22 20:50:58  host: 31.41.144.41

    @192. Niestety mam identyczną sytuacje. Ja wpłacałem 4 i tego samego dnia wysłałem wypełniony formularz e-mailem. Do tej pory zero odzewu. Ale UKE już trochę porozmawiał z nimi i podobno mają wreszcie ruszyć zasiedziałe tyłki.

  • 0

    193. ~JPD  2011-07-25 20:34:58  host: oel2.internetdsl.tpnet.pl

    @192 i @193 Musicie się uzbroić w cierpliwość. Z tego co wiem, to skończyły im się karty i czekają na nowe. Z innego forum wiem, że ludzie którzy rano wysłali do nich zgłoszenie (29.06) odebrali już karty. Ja wysłałem do nich wieczorem i w dalszym ciągu czekam na odbiór.

  • 0

    194. ~martinm  2011-07-26 12:29:32  host: hobbit.synapsis.waw.pl

    ja też wysłałem po południu 29.06 i czekam...

  • 0

    195. ~klaussanta  2011-07-27 11:44:08  host: 89-79-169-209.dynamic.chello.pl

    a ja nie wysyłałem, bo szkoda mi na depozyt. Mam w Heyah pakiet internet Non-Stop za 9zł/mies i śmigam sobie po sieci przez telefon, a w domu mam stacjonarny z kablówki. Ten pakiet z Heyah jest dobry, bo jest tam kompresor mini, co pozwala na zaoszczędzenie transferu nawet 3krotnie.

  • 0

    196. ~martinm  2011-08-04 09:33:29  host: hobbit.synapsis.waw.pl

    karte odebrałem. o dziwo ma zasieg tam gdzie orange i era sobie nie radziły. połaczenie, niezawodne transfery równo z koncesją! (nie to co w sieciach komórkowych - płacisz za 2Mb a dostajesz 1/4 tego). Zobaczymy jak z tym bedzie dalej...

  • 0

    197. ~Cyr4x  2011-09-19 15:18:29  host: 78-131-240-143.tktelekom.pl

    A jak się pytam gdzie jest haczyk? W Polsce nikt nikomu nic nie daje za darmo.

  • 0

    198.  2011-09-19 15:21:28

    Dają za darmo, tylko trzeba umieć szukać.Dają za darmo, tylko trzeba umieć szukać.

  • 0

    199. ~głosludu  2011-10-05 16:52:16  host: aetn111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    teraz te karty dostępne są w punktach Polsatu

  • 0

    200. ~krzychu  2011-10-08 11:11:00  host: z26-09.opera-mini.net

    Siema. Jest taka mozliwosc by isc do punktu cyfrowego polsatu i kupic taki starter bez koniecznosci wysylania papierow/przelewow na konto itp? Poprostu ide, place te 20zl czy iles tam za starter i wychodze?

  • 0

    201. ~  2011-10-13 21:19:49  host: ip-78-30-122-118.free.aero2.net.pl

    nie da sie ot tak startera kupic

  • 0

    202. ~Benio  2012-01-07 17:25:21  host: 188.147.53.47.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ten internet to totalna lipa zobaczcie ile ludzi go sprzedaje na allegro. Powód Zasięg kiepski Mieszkam koło Bydgoszczy brak zasięgu, studiuje w Sopocie brak zasięgu. Totalna żenada na wszystkich mapkach teoretycznie ww miejscach gdzie jestem powinien być. Najlepiej działa wa-wa i okolice. Pozdrawiam lepiej zainwestować w najtańszy mobilny u operatorów lepiej się na tym wychodzi niż bogacić Soloża i jego koncern. Który kpi sobie z UKE podając że zasię 75% na terenie polski? chyba na mapie.

  • 0

    203. ~xgen  2013-03-10 09:13:39  host: dynamic-78-8-152-208.ssp.dialog.net.pl

    ja na kartę czekałem ok 1 mc ale w końcu dotarła i na terenach wiejskich sprawdza się doskonale polecam

Dodaj swoją opinię