Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rumuńskie testy 3G

Rumuńskie testy 3G

WitekT 1 Października 2004 15:19

0 0

Rumuński operator GSM - Connex - wraz z firmami Ericsson i Siemens przeprowadził udaną demonstrację wideorozmowy i transmisji danych o prędkości 384 kb/s używając do tego testowej sieci UMTS.

Był to pierwszy tego typu test w Rumunii. Był on o tyle interesujący, że odbył się pomiędzy różnymi miastami (Bukareszt, Kluż, Braszów i Craiova), z wykorzystaniem technologii UMTS i GSM oraz sprzętem 2 różnych producentów (Ericsson i Siemens).
Jesteśmy dumni mogąc zaprezentować pierwszą wideorozmowę w Rumunii opartą o technologię 3G. To ukazuje gotowość naszej sieci do wprowadzenia komercyjnie tego typu rozwiązań i pozwala na oszacowanie zainteresowania rynku tymi rozwiązaniami. Rozmowy wideo to tylko jedna z usług, których wachlarz w przyszłości będzie sukcesywnie rozszerzany. Jesteśmy zaangażowani w ciągły rozwój usług świadczonych w sieci - czy to głosowych, czy też w pełni opartych o multimedia i transmisję wideo - powiedział Ted Lattimore, szef sieci Connex.

Connex wyraził już zainteresowanie w procesie przyznawania licencji na obsługę sieci 3G, ogłoszonym już przez Rumuńskie Ministerstwo Komunikacji i Informatyki.

Źródło tekstu: Cellular News     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet