Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozwój standardów Wi-Fi

Rozwój standardów Wi-Fi

sirmark 5 Maja 2004 14:51

0 0

W tym roku zaplanowano wprowadzenie dwóch kluczowych dla rozwoju Wi-Fi zmian, dotyczących bezpieczeństwa oraz jakości i możliwości sprzętu. Wprowadzane zmiany mają przyczynić się do zwiększenia liczby użytkowników komunikacji bezprzewodowej.

W październiku organizacja Wi-Fi Alliance ma zająć się dwoma nowymi standardami komunikacji bezprzewodowej - 802.11i oraz 802.11e. Specyfikacja 802.11i to kompletna wersja wstępnie wprowadzonego w roku ubiegłym standardu WPA (Wi-Fi Protected Access), natomiast 802.11e to nowy standard, który ma zapewnić lepszą jakość infrastruktury sieciowej służącej do transmitowania danych głosowych i wideo.




Poziom bezpieczeństwa jest jedną z największych przeszkód na drodze do szerokiej popularyzacji sieci bezprzewodowych. W ubiegłym roku protokół WPA zastąpił niezbyt pewny standard Wired Equivalent Privacy. Obecne rozwiązanie wykorzystuje mechanizm dynamicznych kluczy szyfrujących oraz odznacza się poprawionym procesem autentykacji użytkownika. Standard 802.11i został uzupełniony o algorytm AES, który jest bezpieczniejszy niż dotychczas stosowany w WPA, ale może wymagać wymiany sprzętu na taki, który będzie w stanie poradzić sobie z większą ilością danych do przetworzenia.

W październiku Wi-Fi Alliance będzie także certyfikować produkty oparte na rozwiązaniu Wireless Media Extensions, będącym częścią standardu 802.11e. Opracowanie specyfikacji 802.11e oznacza wprowadzenie na rynek usług sieci VoIP jako realnej opcji dostępnej dla operatorów sieciowych. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku producenci telefonów komórkowych zaprezentują nowe modele urządzeń, które będą mogły pracować w dwóch trybach - w oparciu o bezprzewodowe technologie LAN i standardowe rozwiązania GSM.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet