Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozwiązanie umowy za wzięcie "niebieskiej pigułki"?

Rozwiązanie umowy za wzięcie "niebieskiej pigułki"?

LuiN 24 Marca 2011 08:20

0 0

Niebezpieczny Blupill. Grupa TP poinformowała, że udostępnianie osobom trzecim kodu abonenckiego stanowi naruszenie regulaminu i może być podstawą do rozwiązania przez operatora umowy, ze wszystkimi tego konsekwencjami - czytamy w Rzeczpospolitej.

Projekt Blupill to aplikacja JAVA działająca w pamięci RAM komputera, która w oparciu o dane bilingowe proponuje lepszą, bardziej zoptymalizowaną ofertę. Jak zapewniają autorzy projektu, żadne dane użytkownika nie są wysyłane z komputera.

Tym zapewnieniom nie do końca ufają operatorzy - na stronie brakuje regulaminu świadczenia usług, brakuje informacji na temat tego co dzieje się np. ze wpisanym hasłem abonenckim, a problemy sprawiają już same certyfikaty bezpieczeństwa.




Rzeczpospolita poprosiła biura prasowe operatorów o komentarz na temat projektu. Oficjalnie wypowiedziała się tylko Grupa TP, która podkreśla, że hasło abonenckie jest kluczem do zarządzania kontem klienta i stanowi jeden z najważniejszych elementów zabezpieczenia klienta przed nadużyciami czy nawet przejęciem konta.

Jak uznali prawnicy spółki, udostępnianie kodu abonenckiego osobom trzecim to już wystarczający powód dla operatora by rozwiązać umowę z winy użytkownika - z naliczeniem kary umownej.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 91
  • 0

    74. ~  2011-03-24 16:06:54  host: dcs53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powtarzam. Założenie z grzebaniem na moim koncie jest niedopuszczalne. I tym samym tracicie wielu potencjalnych klientów. Jakie "tęgie" głowy mogły to wymyślić? Lepiej było spytać się zwykłego szarego człowieka, jak widzi korzystanie z serwisu.

  • 0

    75. ~  2011-03-24 16:08:17  host: dcs53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    73. Login i kod do swojego konta bankowego podasz obcej firmie lub osobie?

  • 0

    76. ~  2011-03-24 16:09:45  host: dcs53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sp.... założenia i wszystko w temacie. Lepiej to poprawcie w myśl podanych tu sugestii, to może zdobędziecie resze "sprawdzaczy". W tym kształcie projekt nie ma sensu.

  • 0

    77. ~zawi  2011-03-24 16:47:24  host: user-109-243-252-131.play-internet.pl

    Widze, ze nawet nie chcialo Ci sie przeczytac regulaminu uslugi blupill skoro dalej uwazasz, ze oni grzebia na twoim koncie. Szkoda mojego zdrowia na dyskusje z osoba na tyle leniwa, ze nawet regulaminu sie jej nie chce przeczytac...

  • 0

    78. ~  2011-03-24 16:55:51  host: dcs53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    77. Dalej zabawa w głuchy telefon. Logiczne argumenty, jak widać nie docierają. O marketingu nie macie zielonego pojęcia skoro założyliście, że każdy klient udostępni wam dane. Ilu w ten sposób straciliście? Myślę, że bardzo dużo. Wystarczy zmienić stronkę, pozwolić na samodzielnie wpisy i wykorzystać ten sam algorytm skoro taki świetny. I kasować Panie kasować pieniążki za dobieranie ofert.

  • 1

    79. ~tl111  2011-03-24 17:42:51  host: pc_69_204.smrw.lodz.pl

    Stanowisko UKE - http://www.rp.pl/artykul/439825,631563.html

  • 0

    80.  2011-03-24 17:56:22

    @75 przy logowaniu się na stronę banku hasło i login wpisujesz w przeglądarkę czyli dane "udostępniamy" producentowi przeglądarki bo kto wie co ona robi z tymi naszymi danymi ? Już nie mówię że korzystając z internetu mobilnego Orange dane przelatują przez serwer ponoć kompresujący grafikę a może wyłapuje hasła ? Ogólnie dostawce internetowego trzeba by sprawdzić bo wpisując jeden adres może nas przekierować zupełnie gdzie indziej itd.

  • 0

    81.  2011-03-24 18:02:27

    Telepies znowu strzela sobie gola bo danych nie można podawać osobom trzecim a na konto jakoś zalogować się trzeba. Jeżeli program Blupill się nie łapie to chyba żadna przeglądarka też ? Orżnąć daje jakąkolwiek aplikację ? Pewnie tylko Orżnąć menu w telefonie komórkowym ma odpowiedni certyfikat ;)

  • 0

    82. ~Hehehehe  2011-03-24 19:17:37  host: net.security.pl

    Biedni operatorzy już walą w galoty, a blupill.pl jest dopiero w fazie beta. Pomyślcie, co będzie, jak zostanie oficjalnie i w 100% otwarty. Tak moim biedni operatorzy... koniec cyckania klientów jest BLISKI!

  • 0

    83. ~zawi  2011-03-24 19:32:42  host: 89-79-103-203.dynamic.chello.pl

    @78. Jakie logiczne argumenty? Nie masz żadnego poza powtarzaniem: "klient udostępni wam dane", "Założenie z grzebaniem na moim koncie jest niedopuszczalne", a nawet nie raczyłeś zapoznać się z regulaminem usługi i nie wiesz o czym piszesz. Poza tym kolega z postu @79 podesłał link: http://www.rp.pl/artykul/439825,631563.html.Przeczytaj ale PRZECZYTAJ stanowisku UKE w tej sprawie... Chociaż Ty dalej będziesz twierdził, że ONI grzebią Ci w koncie...

  • 0

    84. ~  2011-03-24 19:44:16  host: dcy51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    83. Dalej zabawa w głuchy telefon. Takich potencjalnych klientów, jak ja jest wielu i gwarantuję Tobie, że w obecnym kształcie nie skorzystają z projektu. Tracicie ich na własną prośbę. Co do UKE w tym przypadku się dziwię, że nie widzi zagrożeń. Oczywiście, że grzebią na koncie. Zapoznałem się z regulaminem. >8. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody poniesione przez Użytkownika w wyniku utraty przez niego Danych i innych informacji.< Powtarzam po raz n-ty. Pozwólcie się nam bawić waszym algorytmem z ręcznym wpisuywaniem danych i nie zmuszajcie nas do podawanie numerów loginów i haseł.

  • 2

    85. ~EGON  2011-03-25 01:47:24  host: z30-02.opera-mini.net

    Nie rozumiem problemu. Hasło jest poufne,a wszystko co wydarzy się na koncie traktowane jest jako działanie abonenta. Jak kto głupi-niech daje hasła każdemu. Tylko potem niech nie stęka,że ma tony spamu,że ponosi straty. Obejrzyjcie express reporterów sprzed 2 dni, co może síe stać,gdy dane trafią w niewłaściwe ręce. . .

  • 0

    86. ~subik  2011-03-27 15:03:43  host: dtc137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a to dobre, wpisałem w tym symulatorze na www.open.pl swój profil korzystania z komórki i przy założeniach- 70% i 40% Orange/Era/Heyah oraz 10% Play, zero kontaktów z Plusem wybrało mi Simplusa profilowego lub 36.6... Dobre !!! :-D

  • 1

    87.  2011-03-27 16:40:09

    83. ~zawi - jeśłi nie grzebią to po co należy podawać dostęp do konta abonenckiego?

  • 1

    88.  2011-03-27 16:41:59

    Jakby nie grzebali, nie chroniliby się w regulaminie zapisem przytoczonym przez 84 dot. wyłączenia odpowiedzialności za utratę Danych.

  • 1

    89. ~  2011-03-27 18:00:06  host: v08-15.opera-mini.net

    każdy symulator jest tak dobry jak jego baza. A bazę trzeba aktualizować. Nie wiadomo czy opengsm.pl jest prowadzony na bieżąco. Podejrzewam, że W3 zrobiła zrzutkę i goście się dorobili i już nie wprowadzają danych na bieżąco.

  • 1

    90. ~Luni  2011-03-30 13:28:44  host: hbk202.internetdsl.tpnet.pl

    A ja mam simplusa więc nawet pobawić się nie mogę bo simplus nie udostępnia bilingów.

  • 0

    92. ~  2011-04-04 00:38:21  host: t13-10.opera-mini.net

    Takiego chama, ignoranta i prostaka udającego inteligenta jak divhashmorex nie widziałem tu dawno. Każda jego wypowiedź gdzie o debilach, kretynach itd ma charakter nie bezosobowy ale personanalny.

  • 0

    93. ~  2011-04-04 06:16:12  host: z02-02.opera-mini.net

    92, 100% racji

  • 0