Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Roztrzęsiona N95

Roztrzęsiona N95

LuiN 31 Stycznia 2008 20:12

0 0

nokia n95 Brak dotykowego ekranu, we "wszystko mającym" telefonie jakim jest Nokia N95, pobudził programistów do szukania innych sposobów na sterowanie aparatem bez dotykania klawiatury.

W momencie, gdy zapowiedziano Nokię N82, telefon który podobnie jak Apple iPhone posiada akcelerometr (układ reagujący na zmianę orientacji telefonu w przestrzeni), okazało się, że funkcję tą producent ukrył także w każdej Nokii N95. Brakowało jedynie sterowników, które szybko napisano. Efekt końcowy, jaki udało się ostatnio uzyskać, przedstawia poniższy film:






Trzęsienie telefonem we wszystkie strony to nowy sposób na bezklawiaturową obsługę Nokii N95. Czy jest on wygodniejszy od dotykowego ekranu, oceńcie sami.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N95 w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~rafiki  2008-01-31 20:31:37  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    ale Nokia szybko zareagowlaa ... juz od dawna znane sa rozwiazania na bazie flasha, a takze aplikacje wykorzystjace akcelerometr [taka jest polska nazwa a nie zadne speedometry]. Z przydatnych i zyciowych mozna wymienic chocby poziomnice, licznik krokow, czy tez lepsza wersje tego co oferuje tandem nike+ipod mini czyli aplikacje do treningu.

  • 0

    5. ~1  2008-01-31 20:46:04  host: 87-205-243-232.adsl.inetia.pl

    No no, ta nokia to jest jednak wielki telefon :]

  • 0

    6. ~Arczi  2008-01-31 20:48:04  host: h-b207-214.resetnet.pl

    czy ktoś rozkładał pilota do słuchawek N95 na części? Jak to zrobić?

  • 0

    7. ~noob  2008-01-31 21:22:57  host: acnw45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Da się zrobić kliknięcie ruchem w tył ale jakiś lamer robił sterowniki z filmu wyżej. A tu z innym sterownikiem http://pl.youtube.com/watch?v=xRRsgu64F6Y

  • 0

    8.  2008-01-31 21:25:27

    4, rafiki: słuszna uwaga, akcelerometr, już poprawiam. To co widać na filmie to jednak nie reakcja Nokii, tylko sceny programistów. Kolejna aplikacja/nakładka, a nie nowy firmware. W N82 Nokia ogranicza funkcję do automatycznego obrotu wyświetlanego obrazu.

  • 0

    9. ~Pablo  2008-01-31 21:50:29  host: aauq25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja wole czuc klawisze a nie jakies dotykowe bajery tylko slady tłustych palcy sa,a bujanie telefonem tez mi sie nie usmiecha.

  • 0

    10. ~Jarek  2008-01-31 22:07:28  host: ahg144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest też inna ciekawa aplikacja, nazywa sie NiiMee, obejrzyjcie sami: http://pl.youtube.com/watch?v=79xeREnZ_7Q&eurl=http://n80.bl ox.pl/html

  • 0

    11.  2008-01-31 22:17:21

    bez sensu

  • 0

    12. ~Piotr  2008-01-31 22:22:42  host: aefh159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia 5500 posiada akcelerometr, jest on wykorzystywany w aplikacjach treningowych, do zmiany piosenek, w grze (narazie jednej fabrycznej, za to skomplikowanej i o wielu poziomach), oraz do włączenia funkcji odzczytu sms. (wyjątkowo dobrze zresztą działejącej w tym modelu). Zdarzyło mi się na zajęciach puknąć w telefon jak tylko go kupiłem (i wgrałem polska paczke do t-speech) i on mi zaczął nieżle bluzgać...Świat nie konczy sie na wieeelgachnej N95.

  • 0

    13. ~  2008-01-31 22:26:12  host: 38.103.18.240

    Wiadomo już coś o nowej promocji Heyah http://www.bankfotek.pl/view/34723 podobno rusza 5lutego

  • 0

    14. ~telo  2008-01-31 22:27:48  host: evm67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam to w swojej Nokii N93i i powiem,że bardzo fajna aplikacja. Miło gra się w ściagnaki i w snake ale do zwykłej pracy to niepraktyczne bo wystarczy ruszyć trochę telefonem i już mamy wybraną inną funkcję a telefon trzeba trzymać w poziomie.

  • 0

    15. ~jojo  2008-01-31 22:29:54  host: egh90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    13 - a cóż to za kolejna debilna promocja? Znowu promocja z cyklu "nocne rozmowy". :-/

  • 0

    16.  2008-01-31 22:34:39

    #telo Ty mówisz o nokmote Samira, ta aplikacja jak widać działa troszkę inaczej, bo zmiany położenia kursora potrzebuje gwałtowniejszego ruchu telefonem, przy delikatnym przechylaniu telefonu nic się nie dzieje. #Jarek, aplikacji wykorzystujących sensor jest z dnia na dzień coraz więcej, jest flip silence (wycisza telefon po obróceniu go do góry brzuchem), ShakeSMS (otwiera nowego smsa po potrząśnięciu telefonem i zamyka go po ponownym potrząśnięciu) i nne mniej lub bardziej przydatne np. pyPiwo, pyMoneta itp.

  • 0

    17.  2008-01-31 22:55:56

    Gdzie mogę znaleźć tą aplikacje natelefon "roztrzęsiona"??

  • 0

    18. ~Ben  2008-02-01 00:05:33  host: adln83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obczajta to: http://pl.youtube.com/watch?v=8ugoiiw-lN0

  • 0

    19.  2008-02-01 08:07:30

    Nokia to scheiß

  • 0

    20. ~und Play  2008-02-02 16:37:00  host: 80.51.91.252

    naturlich!

  • 0

    21. ~Telo  2008-02-02 19:44:21  host: euu81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do #16 Klusek: A czy to nie jest jakaś ulepszona wersja nokmote? Ale według mnie nokmote jest lepsze. Bo przynajmniej można grać w gry i szybciej się poruszać.

  • 0

    22. ~ona  2008-02-10 18:36:13  host: c204-175.icpnet.pl

    witam, czy moze ktos napisac skad moge pobrac ten sterownik?? z gory dziekuje.

  • 0

    23. ~bcn  2008-02-18 08:15:56  host: cpc1-hatf1-0-0-cust545.lutn.cable.ntl.com

    Wszysto czego potrzeba na tej stronce, dział download http://www.nokia-n95.net/

Dodaj swoją opinię