Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozstrzygnięcie w sprawie PTC znów się przeciąga

Rozstrzygnięcie w sprawie PTC znów się przeciąga

WitekT 21 Grudnia 2005 20:07

0 0

4. stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosi wyrok w sprawie uznania wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego, dotyczącego własności udziałów w PTC.

Podczas dzisiejszej rozprawy przedstawiciele ET złożyli wniosek o odrzucenie przez sąd apelacyjny decyzji sądu I instancji, który w styczniu uznał orzeczenie sądu arbitrażowego za obowiązujące na terytorium Polski oraz wniosek o ponowne rozpatrzenie przez niego sprawy.

Swoje wnioski argumentowali tym, iż ET nie zostało dopuszczone przez sąd I instancji do udziału w sprawie oraz tym, iż sąd nie zajmuje się kwestią uznania całości orzeczenia sądu arbitrażowego, tylko jego części.
Natomiast prawnicy drugiej strony - Elektrim oraz T-Mobile, należącego do Deutsche Telekom chcieli, by sąd oddalił apelacje złożoną przez ET oraz prokuraturę.

W grudniu 2004 roku sąd arbitrażowy w Wiedniu uznał, że decyzja sądu oznaczała, iż Elektrim w dalszym ciągu pozostaje właścicielem 48% udziałów w PTC.

Polski sąd w styczniu decydował o rozciągnięciu decyzji wiedeńskiego arbitrażu na terytorium Polski. To orzeczenie sądu doprowadziło do zmiany w lutym 2005 roku wpisu w rejestru sądowego, wykreślenia ET jako udziałowca PTC na korzyść Elektrimu, zmian we władzach spółki i trwającego od tego czasu kryzysu w PTC. Pod koniec sierpnia sąd zakwestionował poprawność lutowych zmian i nakazał ponowne rozpatrzenie wniosku o zmianę wpisu w KRS. W połowie listopada KRS odrzucił ten wniosek, co oznaczało, że według wpisu w KRS właścicielem 48% udziałów w PTC jest ET.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-12-22 13:24:42  host: external.ciech.waw.pl

    Ciekawy serial się zapowiada. Mam nawet roboczy tytuł: "W Erzanym kręgu" albo "Era kręgu" ew. "Krąg Ery" ... odcinek 1328 ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet