Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozstrzygnięcie przetargu na 1800 MHz "nie w najbliższych dniach"

Rozstrzygnięcie przetargu na 1800 MHz "nie w najbliższych dniach"

WitekT 30 Stycznia 2013 13:11

2 1

Ze względu na okres ferii w Warszawie i urlopy, nie należy spodziewać się w najbliższych kilku dniach rozstrzygnięcia przetargu na 1800 MHz - taką informację od UKE otrzymał serwis rpkom.pl. To oznacza, że nie zapadnie ono w styczniu, jak wynikało z ostatnich zapowiedzi prezes UKE Magdaleny Gaj.

29. stycznia UKE otrzymał od UOKiK opinie w sprawie ofert złożonych ofert, w których Urząd stwierdza, czy dana propozycja ma negatywny, neutralny czy pozytywny wpływ na konkurencję na rynku.

Wygląda na to, że wyniki przetargu zostaną ogłoszone w okolicach 11-12 lutego - podsumowuje serwis rpkom.pl.




Zobacz: Sześć firm złożyło oferty w przetargu na częstotliwości z pasma 1800 MHz oraz Rakowski: przetarg na 1800 MHz da większy przychód niż sądzi UKE.

Zobacz także: [Aktualizacja] Dlaczego UOKiK odmawia ujawnienia pism PTC i P4?.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:

Tagi: 1800 mhz | przetarg | uke | uokik

w sumie: 90
  • 2

    86. ~sss  2013-01-30 21:10:51  host: aela133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku rozumiem. I rozumiem, że urzędnicy UKE mogą wziąć urlopy. Ale chyba w żadnej normalnej firmie nie dadzą urlopów tylu ludziom, żeby firma nie mogła funkcjonować normalnie. Przecież normalnie to się odbywa na zasadzie rotacji, że tak powiem, na ten tydzień 3 osoby, na następny 4. 1) Przecież nie wszyscy są odpowiedzialni za przetarg 2) chyba nie wszyscy od przetargu poszli na urlop - bo i jakim cudem skoro nie skończyli rozpoczętej pracy 3) mieli wystarczająco dużo czasu, żeby skończyć przed feriami. Sorry, ale jakbym powiedział w prywatnej firmie:"nie skończę projektu, bo mam zaplanowany urlop, skończę jak wrócę"; to nie miałbym po co wracać do firmy.

  • -1

    87.  2013-01-30 21:12:31

    sss: czekali na papiery z UOKiK, dostali je dopiero wczoraj. Inna sprawa, że opinia UOKiK sprowadza się do wpisania liczby punktów w odpowiednią pozycję Excela i to wszystko...

  • 0

    88. ~mirekb  2013-01-30 21:50:20  host: apn-77-113-96-186.dynamic.gprs.plus.pl

    akurat,zima w marcu odpusci to budowa sieci ostro ruszy w networks,p4 a polkomtel swoim tempem z lte.cos jednak grzebią w sieci bo handovery dlugie z lte na hspa+ (a niby lte wybrane recznie).z roamingiem p4 troche(@77)-jak fon od play to po problemach z zasiegiem wybranym recznie i tak wywali na siec wlasna-czesto na gsm 900-1 kreska play siedzi sztywno plus/orange czasem brak dostepu a na simie orange/plus czesto moze nie full ale 3 kreski,dlaczego?

  • 1

    89. ~toto26  2013-01-30 22:45:57  host: user-109-243-67-74.play-internet.pl

    Play sprawdza juz zawczasu czy LTEmoga uruchomic u mnie internet tez jak dobrze sie dowiedziałem od obsługi klienta cos tam poprawiaja i tak jest w całej polsce predkosc z internetem u mnie zamiast HSPA+ pokazuje LTE play test cos takiego

  • -1

    90. ~Tridlle  2013-01-31 08:03:54  host: afqn229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12. WitekT. No jak kto komu oddał? Udajesz czy naprawdę nie widzisz, że poprzednia prezes oddała częstotliwości za pół darmo w ręce jednego człowieka i jednocześnie uwaliła inwestycje.

  • 1

    91.  2013-01-31 08:44:46

    Triddle: pytam kto co komu konkretnie oddał, bo mam wrażenie, że nie rozumiesz sytuacji, o której mówisz. Nie mówię tego ironicznie.

  • -1

    92. ~Tridlle  2013-01-31 09:07:41  host: afqn229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT. Odnoszę dokładnie takie samo wrażenie, że nie rozumiesz. Czy to nie zadziwiające? Kto wyłonił firmy krzaki, ja? Wszyscy już wtedy wiedzieli, że za tymi wszystkimi firmami stoi jedna osoba. Nie wiedział tego tylko urzędnik państwowy?

  • 1

    93.  2013-01-31 09:11:22

    Triddle: w momencie rozstrzygnięcia przetargu na 1800 MHz, właścicielem CenterNetu był Roman Karkosik, a Mobylandu (Tolpisu) włoska Eutelia, która potem kolędowała po wszystkich operatorach w sprawie sprzedaży udziałów. Właścicielem Aero2 w momencie wygrania przetargu był Zygmunt Solorz-Żak. Jeżeli uważasz, że te trzy podmioty to jedna osoba, to trudno mi kontynuować rozmowę na takim poziomie abstrakcji.

  • -1

    94. ~Tridlle  2013-01-31 09:34:14  host: afqn229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Masz na myśli tą firmę wydmuszkę (Tolpis) co to była zbieraniną bliżej nieokreślonych inwestorów, oraz CenterNet założony przez kolegę Solorza?

  • 1

    95.  2013-01-31 09:39:16

    Ciekawe czemu żaden polski operator nie wykupił udziałów od włoskiej Eutelii, po drugie dlaczego właściciel Centernetu wodził o nos cały UKE, obiecywał gruszki na wierzbie, nowa sieć, duży zasięg a jak pamiętam to stacje były tylko w Toruniu a dopiero potem coś tam sharing w całej Polsce

  • 1

    97.  2013-01-31 09:41:33

    djkarateka: moja teoria jest taka, że Eutelia zaśpiewała wysoką cenę czterem obecnym operatorom. Aero2 (Solorzowi), jako operatorowi ostatniej szansy, dała już dużo rozsądniejszą cenę...

  • 1

    98. ~dj maxxx  2013-01-31 10:30:23  host: v42-15.opera-mini.net

    Przez to mamy zniszczony w Polsce rynek, mogloby byc 7-8 operatorow a tak mamy W4

  • 1

    99. ~  2013-01-31 13:53:17  host: v11-12.opera-mini.net

    aero2, spolka zalozona przez Krzysztofa Zyto-mecenasa, znajomego Solorza. Poczatkowo miala sie zajmowac wszystkim, od rolnictwa po rafinerie a pozniej dopisano tez branze telko. Kto takiej spolce zaufal skoro miala duze problemy z gwarancjami. Trudno, dzis mamy co mamy. Niedlugo moze okazaz sie, ze Sferia dostanie 180MHz jako dobrze wplywajaca na konkurencje :)

  • 1

    100. ~  2013-01-31 13:59:35  host: v11-12.opera-mini.net

    ale dzieki aero mamy dzis darmowy internet ;) a to, ze aero moglo dostac pasmo, to zasluga P4, ktore zrezygnowalo z 2 paczki

  • 1

    101.  2013-01-31 16:06:10

    @100 właśnie do dziś się zastanawiam co PLAY zrobiło z kasą? bali się że za bardzo konkurencyjni będą w przetargu na 18oo? Przecie dwie paczki 900 dawały by pełen GSM i U900, do tego U2100. I mamy kompletną pojemną sieć... 18oo i tak by dostali, bo nie mają. Jedyna wypadkowa jak piszesz, BDi do konca 2016 :)

  • 0

    102. ~Tridlle  2013-02-01 11:53:16  host: afje63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT. Spytam jeszcze raz. Kto się zgodził na koncentrację tylu częstotliwości w jednych rękach? Dla ułatwienia odpowiedzi cytat: "Oceniając skutki planowanej koncentracji Urząd przeanalizował opinie działających operatorów komórkowych oraz regulatora rynku ? Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak wykazało prowadzone postępowanie antymonopolowe ? na żadnym z obszarów działalności łączących się, w szczególności świadczenia usług telefonii komórkowej, dostępu do szerokopasmowego mobilnego Internetu, a także posiadanych częstotliwości ? nie dojdzie do zagrożenia ograniczeniem konkurencji."

  • 1

    103.  2013-02-01 12:19:01

    Triddle: no i? Kto prowadził postępowanie? UOKiK czy UKE? UKE wydawał tylko opinię, którą UOKiK mógł w całości, w części lub wcale wziąć pod uwagę. To UOKiK wydawał zgodę na koncentrację. Przypomnę co pisałeś: "(...) poprzednia prezes oddała częstotliwości za pół darmo w ręce jednego człowieka i jednocześnie uwaliła inwestycje (...)". Dodatkowo, nie odpowiedziałeś mi na stwierdzenie, że w momencie ogłaszania wyników przetargu Karkosik, Eutelia i Solorz-Żak nie mieli ze sobą NIC wspólnego. Pisałeś, znów przypomnę, "(...) Kto wyłonił firmy krzaki, ja? Wszyscy już wtedy wiedzieli, że za tymi wszystkimi firmami stoi jedna osoba. Nie wiedział tego tylko urzędnik państwowy? (...)". Mówiąc krótko - udowodniłem, że niespecjalnie masz pojęcie o czym piszesz, a na dodatek robisz to strasznie napastliwe. Sorry, ale ja nie mam czasu na prowadzenie akcji edukacyjnej niekultrualnych czytelników. Życzę Ci miłego dnia.

  • 0

    104.  2013-02-11 16:18:34

    Mamy już 11, a nadal cisza w sprawie przetargu?

  • 0

    105. ~  2013-02-11 22:46:32  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @104. Zapewne chodziło o "dalsze" okolice 11-12 lutego. Przecież dopiero dzisiaj skończyły się ferie zimowe w województwie mazowieckim i zarazem "wysyp" urlopów wypoczynkowych pracowników UKE. Jeszcze trochę cierpliwości nam potrzeba :).

  • 0

    106. ~GGG  2013-02-11 23:11:02  host: aggx237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nawet do dziś nie mamy wyniki:(((((( Ale tutaj http://www.rp.pl/artykul/977807-Hurtowa-siec-podnosi-efektywnosc -wykorzystania-pasma.html cos ciekawego.

Dodaj swoją opinię