Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozstrzygnięcie konkursu "edukacja z internetem tp"

Rozstrzygnięcie konkursu "edukacja z internetem tp"

WitekT 13 Kwietnia 2005 16:02

0 0

Telekomunikacja Polska nagrodziła najlepsze projekty multimedialnych lekcji, przygotowane przez nauczycieli biorących udział w szkoleniach zorganizowanych w ramach programu edukacja z internetem tp.

Nagrody, w sumie 135 tys. zł, otrzymało ponad 40 nauczycieli oraz 9 szkół. Główną nagrodę otrzymała trójka nauczycieli z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, za projekt: Stan zdrowotny Lasów Oliwskich należących do Trómiejskiego Parku Krajobrazowego. W kategorii szkół zwyciężył projekt Internetowa gazetka szkolna przygotowany przez Zespół Szkół im. Emila Godlewskiego w Nysie.

Przyznano również 5 równorzędnych pierwszych nagród w kategoriach: biologia, geografia, historia, informatyka i matematyka. Nagrodę specjalną otrzymał zespół nauczycieli ze Szczecina, za szczególne osiągnięcia w wykorzystaniu informatyki przy pracy z dziećmi specjalnej troski. Wyróżnienia otrzymały 22 projekty.
Szkolenia dla nauczycieli, realizowane we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, są ważnym obszarem aktywności programu edukacja z internetem tp. Celem szkoleń jest przygotowanie pedagogów do wykorzystywania komputera i Internetu w czasie zajęć szkolnych oraz przygotowanie ich do pracy z uczniami metodą projektową. Przez pół roku w szkoleniach uczestniczyli nauczyciele z 16 szkół w całej Polsce. Efektem ich kilkumiesięcznej pracy są konspekty multimedialnych lekcji, które posłużą do budowy internetowej bazy pomysłów. W przyszłości gotowe scenariusze zajęć będą mogli wykorzystywać inni nauczyciele.

Program edukacja z internetem tp w ciągu 7 miesięcy działania pokazał, jak duża jest motywacja szkół do wykorzystywania nowoczesnych technologii w nauczaniu. Blisko 7000 szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich korzysta już z dostępu do Internetu neostrada tp oraz sdi tp, beż limitów transferu, za 1,22 zł miesięcznie. Uruchomienie programu pozwoliło zlikwidować barierę ekonomiczną w dostępie do Internetu. Szkoły zaczęły wykorzystywać Internet bez ograniczeń w pracowniach komputerowych, do nauki wielu przedmiotów oraz zajęć pozalekcyjnych.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet