Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Przedsiębiorstwo Plus Technologia"

Rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Przedsiębiorstwo Plus Technologia"

WitekT 18 Października 2005 15:10

0 0

18. października, podczas Sesji Plenarnej odbywającego się w Warszawie IV Kongresu Technologicznego, rozstrzygnięty został finał drugiej edycji konkursu Przedsiębiorstwo Plus Technologia.

Spośród rekordowej liczby 200 projektów realizowanych we wszystkich branżach – od przemysłu przez sektor publiczny, finanse, po FMCG, budownictwo i media - Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. Józefa Modelskiego nagrodziła 6 rozwiązań w 3 kategoriach oraz przyznała 3 wyróżnienia specjalne. Nowym elementem tegorocznej edycji konkursu było przeprowadzenie półfinałów w 11 regionach kraju.

W kategorii Zintegrowane systemy telekomunikacyjne (43% zgłoszonych projektów):
nagrodę główną i pierwsze miejsce zdobyła firma Scandinavian Tobacco za projekt Zintegrowany pakiet usług telekomunikacyjnych,
drugie miejsce uzyskała Grupa Żywiec za projekt Konwergencja usług stacjonarnych, mobilnych i transmisji danych – Pakiet Plus,
wyróżniona została firma: Pepsi-Cola General Bottlers Poland za projekt Konwergencja w zakresie usług stacjonarnych, mobilnych i transmisji danych.
W kategorii Aplikacje mobilne (22% zgłoszonych projektów):
nagrodę główną i pierwsze miejsce zdobyła Polska Grupa Farmaceutyczna za projekt Mobilny Inkasent,
drugie miejsce uzyskały Zakłady Przemysłu Cukierniczego MIESZKO za projekt Nowoczesne narzędzia zarządzania,
wyróżnienie otrzymały Kolejowe Zakłady Łączności za projekt Mobilny automat do sprzedaży biletów.

W kategorii Rozwiązania telemetrii, monitoringu i akwizycji danych (33% zgłoszonych projektów):
nagrodę główną i pierwsze miejsce zdobyła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Komenda Miejska Policji w Poznaniu za projekt System Wspomagania Dowodzenia,
drugie miejsce zajął Koncern Energetyczny ENERGA za projekt Zdalny odczyt liczników energii elektrycznej,
wyróżniony został Zakład Usługowo Handlowy Instalbud-Szepielak za projekt Bezprzewodowy system monitoringu Net-22.

Celem konkursu jest promocja nowatorskich projektów z zakresu telekomunikacji i teleinformatyki wdrożonych w polskich przedsiębiorstwach. Projekty te, oparte na usługach i produktach Plus GSM, przyczyniają się do usprawnienia procesów produkcyjnych, pomagają sprawnie i efektywnie zarządzać procesami biznesowymi. Ambicją firmy Polkomtel jest uczynienie z konkursu całorocznego programu wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności w obszarze telekomunikacji, tak by stanowił on źródło inspiracji oraz platformę wymiany informacji niezbędnej dla zrozumienia potrzeb i kierunków rozwoju nowoczesnego biznesu.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet