Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozpoznawanie twarzy w telefonie

Rozpoznawanie twarzy w telefonie

sirmark 2 Marca 2005 13:38

0 0

omron okaoJapońska firma Omron przygotowała system rozpoznawania twarzy - "OKAO Vision Face Recognition Sensor" - przeznaczony dla telefonów komórkowych, PDA i innych mobilnych urządzeń posiadających aparat cyfrowy.

Możliwość rozpoznawania i weryfikacji autentyczności użytkownika poprzez rozpoznawanie twarzy ma zwiększyć zabezpieczenia i przyczynić się do większego bezpieczeństwa mobilnych urządzeń oraz informacji w nich przechowywanych.
Urządzeniem wyposażonym w system OKAO należy zrobić zdjęcie swojej twarzy i załadować do programu. Od tego momentu system będzie automatycznie rozpoznawał użytkownika i odblokowywał urządzenie. Proces identyfikacji trwa mniej niż sekundę od momentu wykonania zdjęcia. Nie ma też potrzeby specjalnego pozowania, ponieważ oprogramowanie wyszuka automatycznie twarz znajdująca się na zdjęciu. Jak twierdzi producent, poprawność rozpoznawania wynosi 99 na 100 prób.

Źródło tekstu: JCN Network     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Od kogo powinno pochodzić oprogramowanie smartfonu?

Deutsche Telekom -

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet