Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozpoczyna się proces sprzedaży Astera

Rozpoczyna się proces sprzedaży Astera

WitekT 28 Września 2010 17:49

0 0

Ruszył proces sprzedaży telewizji kablowej Aster przez fundusz Mid Europa Partners. Potencjalni inwestorzy otrzymali wstępne zaproszenia do rozmów, a sprzedaż może nastąpić na przełomie roku - poinformowała agencja Reuters.






Sprzedaży Astera przyglądają się m.in. operatorzy telekomunikacyjni tacy, jak Grupa TP czy Polkomtel, oraz inni operatorzy kablowi.

Aster to czwarty co do wielkości operator telewizji kablowej w Polsce (po UPC, Vectrze oraz Multimedii). Z jego usług korzysta około 380 tys. abonentów w trzech miastach (Warszawa, Kraków oraz Zielona Góra). Roczne przychody Astera sięgają 400 mln zł, a łączne zadłużenie - około 1,5 mld zł.

Źródło tekstu: Reuters, gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~mk13  2010-09-28 17:55:18  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    Szkoda, mam nadzieje ze przez to nie obnizy sie poziom uslug. Oby tylko nie jakis pseudo ips w stylu multimedia bo bedzie trzeba uciekac.

  • 0

    2. ~qwerty  2010-09-28 17:58:48  host: 77-253-139-233.adsl.inetia.pl

    Czy do Tepsy już kiedyś nie należała część Astera? Pamiętam, że kiedyś mieli jakieś kablówki, ale głupio się ich pozbyli?

  • 0

    3.  2010-09-28 18:01:52

    qwerty: kablówki TP kupiła Multimedia ładnych kilka lat temu.

  • 0

    4. ~Fuks  2010-09-28 18:07:22  host: gw4.sbmec.pl

    o jakim poziomie usług Ty mówisz? Bo ja tam nie jestem z Astera zadowolony i moi znajomi też... .

  • 0

    5. ~qwerty  2010-09-28 18:08:03  host: 77-253-139-233.adsl.inetia.pl

    @3 - dziękuję, że kablówka była to byłem pewien, ale do kogo trafiła to już nie ;-).

  • 0

    6. ~seven  2010-09-28 18:13:07  host: 86-140-n1.aster.pl

    jest szansa, że ceny spadną a jakość i szybkość łączy wzrośnie. Póki co to takiej drożyzny jaka jest w aster to ze świecą szukać.

  • 0

    7. ~  2010-09-28 18:22:13  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    6: Drożyzna jest gdy w budynku nie ma konkurencji jak UPC czy Vectra, jeśli jest to można płacić Aster mniej niż w przypadku oficjalnych promocji.

  • 0

    8.  2010-09-28 18:47:30

    No to wiemy już czemu służyły te wszystkie super promocje :) cyfrę się robiło dla potencjalnych kupców żeby pokazać jaka ta sieć wielka.

  • 0

    9.  2010-09-28 19:02:22

    To fakt Aster do tanich nie należy mało tego żeby jeszcze z ceną szła jakość to było by jeszcze ok ale tak niestety nie jest. Kiedyś korzystałem z ich usług i cóż była kiedyś awaria i jak dzwoniłem na infolinie (gdzie trzeba wiecznie czekać z 10-15minut!!!) mówiono że kładą nowe światłowody... Przy kolejnym telefonie konsultant nic nie wiedział o tym :D. Trochę zabawne.

  • 0

    10. ~frshman  2010-09-28 19:31:07  host: chello084010144109.chello.pl

    ja od 1999 roku słyszałem, że w moim starym miejscu zamieszkania internet będzie "w drugiej połowie przyszłego roku" :) internetu od Aster dalej tam nie ma :D

  • 0

    11. ~  2010-09-28 20:13:41  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    11: U mnie "jedynie" 5 lat trwało od pierwszych zapowiedzi ;-) W Śródmieściu nadal w wielu kamienicach w Aster można zamówić tylko drogą TV...

  • 0

    12. ~mk13  2010-09-28 20:19:46  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    @Fuks O kluczowym poziomie uslug jako IPS. Przez ostatnie 7 lat przerwy w swiadczeniu uslug moge policzyc na palcach jednej reki. I tylko raz trzeba bylo technika, pozostale jednostkowe zdarzenia to 10-30minut. Wiec sorki nie bardzo mam sie do czego przyczepic w przeciwienstwie do sporej grupy znajomych wlasnie ktorzy praktycznie co rusz narzekali na wszystkich tych co wiekszych dostawcow. Net smiga i jest taniutki. Coprawda ostatnimi latami konkurencja nie jest juz taka beznadziejna, ale przez pierwsze pare lat bylem bardzo szczesliwy w porownaniu do moich znajomych ktorzy nie korzystali z aster. I byli zdani na TP czy UPC ktore to wlasnie z braku konkurenci pare lat temu to dopiero stosowali olewke.

  • 0

    13.  2010-09-28 20:22:47

    Kiedyś jak wynajmowalem pokój w ursusie i był u nas przedstawiciel astera to wprost sie pytał czy UPC jest dostępne. Poniewaz wtedy bylo to mielismy znizke.

  • 0

    14. ~Octopus  2010-09-28 20:23:09  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    UPC jednak odstąpiło ? A to ciekawe. A rzekomo rozmowy o przejęciu Aster miały się już ku końcowi..

  • 0

    15. ~qwe  2010-09-28 22:31:54  host: themasterofdisaster.org

    a kolega Fuks dalej swoje ... Aster tani nie jest, ale za jakosc sie placi. male pingi, szybkie transfery, p2p nie jest wycinane.

  • 0

    17. ~m  2010-09-29 02:53:08  host: 178.235.2.154

    Bzdura kompletna z tym, że jak jest w bloku konkurencja to można płacić mniej. U mnie jest vectra i jak się przenosiłem od nich do vectry miesiąc temu, to za TV analogową i internet 2MB płaciłem 151 PLN miesięcznie. Tuż przed przenosinami do vectry dzwoniłem i pytałem, co mogą mi zaoferować. No i proponowali obniżkę abo o 10 PLN z umową na 12 m-cy. W vectrze w umowie na 24 m-ce mam TV cyfrową + 8MB internet za 49 m-c. Nie dziwię się, że przy takiej polityce mają 1.5 mld. długu.

  • 0

    18. ~mk13  2010-09-29 08:19:48  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    Oficjalne ceny w aster sa faktycznie oburzajace. Ale po pierwszej umowie to juz zalezy od abonenta jak bedzie konsekwetny :D Pierwsza umowa to frycowe, ciesze sie ze wypadlo mi je placic gdy ogolnie konkurencja nie byla tansza. :)

  • 0

    19. ~qwe  2010-09-29 08:58:01  host: themasterofdisaster.org

    @m: radze spytac brata czy wujka badz siostry ktora studiuje np. finanse jak sie finansuje dzialalnosc spolek. malo ktora firma finansuje szybki rozwoj wylacznie z wlasnyh srodkow. albo sie zadluzasz (np. na akwizycje innych) albo wypuszczasz obligacje (jak multimedia) albo wchodzisz na gielde (ipo).

  • 0

    20. ~  2010-09-29 15:50:30  host: t19-02.opera-mini.net

    @17. Tylko jak porównujesz dwie oferty to podawaj w obu cene calego pakietu. Czyli Aster 2Mbps + analog TV to 151zl, a VECTRA 8Mbs + TV cyftowa aktualnie 55+45=100zl. Róznica jest ale nie tak drastyczna jak ja malujesz ;).

Dodaj swoją opinię