Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozmowy o resztówkach TP tylko z France Telecom

Rozmowy o resztówkach TP tylko z France Telecom

sirmark 20 Maja 2008 16:47

0 0

Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi z France Telecom rozmowy na temat bezpośredniej sprzedaży resztówki Telekomunikacji Polskiej francuskiej firmie - poinformował wiceminister Skarbu Państwa Hubert Łaszkiewicz.

Na razie rozmawiamy tylko z France Telecom. Zostały powołane zespoły po stronie polskiej i francuskiej. Chcemy wypracować jednolite stanowisko - powiedział Łaszkiewicz. Nie ujawnił jednak, kiedy dojdzie do zakończenia rozmów i sprzedaży resztówki akcji TP francuskiej firmie. Dodał tylko, że MSP oczekuje jak najlepszej ceny.




Wcześniej przedstawiciele MSP informowali, że sprzedaż resztówki akcji TP francuskiej firmie zaplanowana jest na 2009 rok. Minister skarbu Aleksander Grad nie wykluczał, że jeśli France Telecom nie zdecyduje się kupić tych akcji to mogą one być sprzedane poprzez giełdę.

Resort skarbu ma obecnie 3,964%. akcji TP. Główny akcjonariusz - France Telecom - informował wcześniej, że jest zainteresowany odkupieniem tego pakietu od państwa polskiego.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-05-20 17:05:58

    Później się wszyscy dziwią, "dlaczego nie można mieć Neostrady na abonamencie Socjalnym" ...

  • 0

    2. ~pf  2008-05-20 17:14:43  host: 80.51.180.6

    kiedy w końcu zmienia ta mylna nazwę: Telekomunikacja Polska na France Telecom lub Orange przecież to już dawno nie jest polskie...

  • 0

    3. ~Srokaty  2008-05-20 19:34:33  host: acyg247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hmm... Ministrowie sprzedaja resztke akcji zamiast choc troche pomóc TP, by pużnmiej na koniec kadencji mogli powiedzieć iż o tyle i tyle deficyt "załatali". Skończy sie kadencja i bedą mieli na odprawy i premie z tego tytułu. Czemu nikt nie zlikwiduje tych samobójczych odpraw, pensji i nie zrobi porządnej czystki na wysokich szczeblach? Kraj ma sie sam rozwijać a nie szukać zapomóg i je zaprzepaszczać!

  • 0

    4. ~mirekb  2008-05-20 20:57:20  host: apn-77-112-121-155.gprs.plus.pl

    niech napisza ile za 1akcje chce MSP,jaka moze byc cena taka jak na giełdzie?

  • 0

    5. ~ukenamuniu  2008-05-20 21:08:02  host: nat-go2-1.aster.pl

    mirekb: masz rację. Niech napiszą ile tego jest, po ile i za ile > 1 mld zł?

  • 0

    6.  2008-05-20 21:24:26

    to tak jak w Grecji siec "panstwowa" OTE nalezy do Szwab Telekom. po co zmieniac nazwe, tp i tyle, a Orange to co innego niz stacjonarka.

  • 0

    7. ~  2008-05-20 21:43:30  host: dnt72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poinformowała wiceminister Hubert... ;-)

  • 0

    8. ~Luk  2008-05-20 21:48:30  host: cammie.static.korbank.pl

    @Marens? jak nie można mieć, ja mam DSLa na planie socjalnym: najpierw zwiększamy abo do 50 zł, potem zakładamy DSLa, jak ruszy to dzwonimy na błękitną, rozmawiając z automatem przełączamy na socjalny. Co ciekawe w regulaminie nie ma żadnego zapisu, to jakieś odgórne zarządzenie.

  • 0

    9. ~ukenamuniu  2008-05-20 21:51:05  host: nat-go2-1.aster.pl

    #7: Witek płaci od sztuki i jest sztuka dla sztuki. Usłyszałem kiedyś przez radio: a teraz piosenka w wykonaniu dasty springfilda. (Starsi pamiętają płeć "dasty")

  • 0

    10. ~  2008-05-20 21:58:22  host: dnt72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Firma powinna nazywać się France Télécom Pologne. W skrócie &ftp ;-)

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2008-05-20 22:01:27  host: nat-go2-1.aster.pl

    #9 Może Witek pozwoli, że wskażę drogę młodszym? www.lastfm.pl/music/Dusty+Springfield

  • 0

    12.  2008-05-20 22:05:57

    #7. dzieki.

  • 0

    13. ~  2008-05-20 22:06:42  host: dnt72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ukenamuniu: z zapowiedzi radiowych ja pamiętam dwie "przy fortepianie Lerzy Lefeld" oraz "a teraz zaśpiewa chuj Ruranda". Potem było głośno o Rurandzie, który był tak muzykalny, że śpiewał wszystkimi członkami.

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2008-05-20 22:33:55  host: nat-go2-1.aster.pl

    #13: jasne, bo chodziło o Chór Czejanda, ale i tak uśmiałem się jak nigdy.

  • 0

    15. ~  2008-05-20 22:38:29  host: dnt72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ukenamuniu: pudło! http://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%B3r_Juranda

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2008-05-20 22:40:48  host: nat-go2-1.aster.pl

    #15: też chór?

  • 0

    17. ~  2008-05-20 22:42:23  host: dnt72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak. I to właśnie ten chór został zapowiedziany w tak oryginalny sposób.

  • 0

    18. ~ukenamuniu  2008-05-20 22:55:14  host: nat-go2-1.aster.pl

    #17: przez radio nie widać "rz" i dużych liter. Lepiej (?): przy fortepianie leży lefeld. ( z opóźnieniem zrozumiałem, bo przeczytałem: Jerzy)

  • 0

    19. ~do ~Luk  2008-06-08 17:43:04  host: asx34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a regulaminy to nie są odgórne zarządzenia. Poczytaj dobrze regulamin i znajdziesz zapis

Dodaj swoją opinię