Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozmowy i SMS-y po Wi-Fi w brytyjskim EE

Rozmowy i SMS-y po Wi-Fi w brytyjskim EE

orson_dzi 9 Kwietnia 2015 10:28

6 0

Brytyjski operator Everything Everywhere uruchamia świadczenie usług telekomunikacyjnych przy wykorzystaniu hot-spotów Wi-Fi.



Do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości nie będą wymagane żadne dodatkowe aplikacje, ani też wykonywanie innych specjalnych operacji. Wystarczy wybrać numer z pozycji dialera lub książki adresowej i dzwonić. Tak samo wygląda sytuacja z wysyłanie wiadomości.


Usługa będzie dostępna od momentu premiery Lumii 640, następnie skorzystają z niej użytkownicy Samsungów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, a w kolejnych tygodniach dodana zostanie obsługa innych modeli.




Źródło tekstu: cellular-news; wł     

Dodaj do:

Tagi: ee | wi-fi | voice over wi-fi

w sumie: 22
  • 0

    3. ~J  2015-04-09 10:52:37  host: host71.stimo.net

    Nadchodzą czasy gdzie ludzie pokochają kabelki.
    http://tlp.is/5xg

  • 2

    4.  2015-04-09 10:53:19

    Brytyjski operator nazywa sie 'EE' co jest konsekwencja zmiany nazwy z 'Everything everywhere'

  • 2

    5.  2015-04-09 10:56:17

    @Marek_G : testowalem pikkokomorke Orange i o ile pamietam miala w sobie karte SIM (mimo ze polaczenie szlo po sieci) wlasnie w celu ochrony przed uzywaniem za granica...

  • 1

    6.  2015-04-09 11:19:05

    Przy obecnej sieci wifi jaką posiada BT to nie dziwię się że idą w tym kierunku.

  • 0

    7.  2015-04-09 11:24:13

    @Marco_SFR Jak Twoim zdaniem wyglądało to sprawdzanie czy użytkownik jest w kraju czy za granicą?

  • 0

    8. ~do kowal2200  2015-04-09 11:29:34  host: xdsl-31-165-219-246.adslplus.ch

    najwidoczniej dziala wtedy i tylko wtedy, kiedy Network Menagement Centre sprawdzi LAC i przyzna IMSI dla terminalu...

    przewidzieli wczesniej proxy i VPN.

    ale takie moje przypuszczenia, jestem anestezjologiem

  • 0

    9.  2015-04-09 11:30:03

    @Marco_SFR do Vodafone Sure Signal nie trzeba najprawdopodobniej wkladać karty. Jednak swój Sure Signal trzeba zarejestrować i podać kod pocztowy i to może być utrudnieniem w korzystaniu przez VPN. Normalna instalacja wygląda jak na filmie: http://tlp.is/5xi

  • 0

    10. ~misk  2015-04-09 11:41:10  host: host-89-228-79-221.olsztyn.mm.pl

    Z tymi femtocellami od Orange to faktycznie ciekawostka. Szkoda, że nawet wewnątrzfirmowo temat traktowany jest po macoszemu i statystyczny konsultant nawet nie wie o istnieniu usługi Ekstra Sygnał. SIM jeżeli tam w środku jest, to raczej nie służy do geolokalizacji, bo montuje się to faktycznie tam, gdzie zasięgu nie ma kompletnie, a wzmacniacze/repeatery mijają się z celem. Według umów/regulaminów femtocella montuje spec przysłany z Orange więc może dodają IP / klasę IP / ISP na białą listę? Faktycznie niezłe cyrki byłyby z przestawianiem tego za granicę i spinanie połączenia po VPN :)

  • 1

    11.  2015-04-09 11:50:09

    eee czyli zapłać kliencie sobie za neta - i to szybkiego - oraz nam extra za rozmowy, bo po co mamy Ci sieć budować.. a jak Ci się nie podoba to Ci zablokujemy VOiP?

  • 0

    12.  2015-04-09 12:15:44

    A takie pytanie techniczne. Jak telefon ma wiedziec, ze ma sie laczyc/wysylac rozmowy i zwykle smsy po WiFi a nie po GSM/UMTS ?? Czy ta lumia i samsungi bedac w zasiegu WiFi lacza sie jakos z operatorem ??

  • 1

    13.  2015-04-09 12:19:49

    Ja bym z chęcią przygarnął. Mieszkam na wsi, mam grube mury i muszę się przytulać do okna, bo nie działa mi żadna z 4 sieci w środku domu. A mam internet 40/8 (tak mi się synchronizuje neo do 80). U mnie znacznie by się poprawił komfort używania komórki w domu.

  • 0

    14. ~misk  2015-04-09 13:15:42  host: host-89-228-79-221.olsztyn.mm.pl

    @13 Póki co, jeśli nie chcesz bawić się we wzmacniacze/repeater (problemy prawne), jest wspomniany Ekstra Sygnał w Orange. Opłata aktywacyjna trochę zaporowa, ale sam abonament to już nie taki duży wydatek

  • 0

    15. ~dav  2015-04-09 13:23:52  host: host-52-67.compi.net.pl

    No w końcu prawdziwy IMS w sieciach mobilnych. Zamiast ciągnąć kable i stawiać BTSy pod ziemią np. w metrze, to wystarczy wrzucić tam kilka AP-ków wifi...

  • 0

    16.  2015-04-09 14:32:48

    Podobną usługę, ale wymagającą specjalnych słuchawek miał u nas Orange w okolicach 2006 roku... Umarło śmiercią naturalną bo dedykowane do tego słuchawki były słabe...

  • 1

    17. ~  2015-04-09 14:47:03  host: 212.109.132.194

    @12
    http://tlp.is/5xo
    "Usługa, udostępniona przez sieć EE, automatycznie przełączy nasze urządzenia na Wi-Fi, gdy wykryje zanik sygnału telefonicznego." Najgorsze, że trzeba mieć u nich abonament, żeby to działało.

  • 0

    18. ~Kret786  2015-04-09 15:41:39  host: sggw137-221.sggw.waw.pl

    To takie troche podobne do imessaage i facetime w Iphonie. Ile ja na tym juz zaoszczędziłem na roamingu - tylko miec wifi - w hotelach nie ma z tym problemu. Jak nie moze wysłac to zamienia na smsa.

  • 0

    19.  2015-04-09 15:50:08

    @17. W Orange usługa działała podobnie i abonent musiał mieć swój profil na HLR, a WiFi "symulowało" BTSa więc usługa działała noramlnie przez sieć rdzeniową operatora. Tutaj pewnie już zaprzęgli IMSa... ale i tak musisz być abonentem aby mieć swój profil w bazie.

  • 0

    20.  2015-04-09 15:57:58

    @18 tyle, że usługa na iPhone działa niezależnie od sieci operatora... Apple pewnie powiązuje numer MSISDN abonenta z kontem Apple i w ten sposób przez Internet i swoje serwery może wysłać wiadomość do innego użytkownika Iphone po numerze MSISDN ( o ile można przez imessage na numer MSISDN wysyłać wiadomości.... nie wiem bo nie posiadam iPhon'a)

  • 0

    21. ~Maciej  2015-04-09 20:40:34  host: 178-36-102-159.adsl.inetia.pl

    Tyle razy co jestem w UK to mam problemy z zasięgiem. Fakt żyję na angielskiej wsi a nie w centrum miasta. Lecz problem zasięgu poza miastami nadal istenieje. I tak musisz stać koło okna aby pogadać...

    Wiec rozmowa po wifi byłaby mocno na plus. Poza tym dobre jest też to, ze mamy mniejsze promieniowanie telefonu. Połączenie sie telefonu po wifi które stoi 3m obok to nie to samo co połączenie się ze stacją bazową która jest 3km...

  • 1

    22. ~  2015-04-09 21:45:50  host: 212.109.132.194

    @21
    Właśnie odwrotnie, bo podczas połączenia po wifi anteny w telefonie magicznie nie przestają szukać sieci komórkowej, a właśnie pracują z pełną mocą. A do tego dochodzi druga działająca antena do wifi.

Dodaj swoją opinię