Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozmowa przez komórkę przed snem to problemy

Rozmowa przez komórkę przed snem to problemy

sirmark 21 Stycznia 2008 22:57

0 0

Jeśli lubisz porozmawiać przez komórkę przed snem, możesz mieć problemy z zaśnięciem - przekonują naukowcy z Massachusetts Institute of Technology. Według uczonych, promieniowanie powoduje bezsenność, bóle głowy, depresję i... zmiany w osobowości - pisze Dziennik za Daily Mail.

Korzystanie z telefonu tuż przed snem może szkodzić Twojemu zdrowiu - stwierdzili naukowcy po przebadaniu grupy 36 kobiet i 35 mężczyzn w wieku od 18 do 45 lat. Część z nich przed snem napromieniowywano falami częstotliwości 884 MHz - podobne emitują komórki, pozostałych zostawiono w spokoju.




Okazało się, że pierwsza grupa potrzebowała więcej czasu, by wejść w głęboką fazę snu, a gdy wreszcie im się to udało, spali krócej. W oparciu o wynik doświadczenia naukowcy stwierdzili, że promieniowanie telefonów komórkowych prowadzi do bezsenności i bólu głowy. Badacze poszli dalej, sugerując, że w konsekwencji prowadzi to do depresji, problemów z koncentracją i zmian w osobowości.

Nie wszyscy jednak dają wiarę w te rewelacje. Jak pisze "Daily Mail", organizacja Mobile Manufacturers Forum, zrzeszająca największych producentów komórek - która sama fundowała badania - ocenia ich wyniki jako mało przekonujące.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~pablo  2008-01-21 23:18:46  host: abaq175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tiaaa,jak ja lubie jak ktos piepszy takie głupoty.Na swiecie jescze niebylo przypadku zeby ktos umarł na raka mózgu przez komorke i napewno nie powoduje to problemow z zasnieciem jakos gadam i dobrze śpie.No ale nic naukowcy parapety

  • 0

    2.  2008-01-21 23:25:48

    Heh, a niep rzewidzieli że to moga być inne czynniki? Zupełnie inne...

  • 0

    3. ~  2008-01-21 23:59:10  host: dhcp8-12.eastwest.com.pl

    pablo- biedne dziecko neostrady. A w latach 30tych mowiono ze palenie papierosow nie jest szkodliwe dla zdrowia.... Palantow nie sieją-sami sier odzą !

  • 0

    4. ~skalarek  2008-01-22 00:13:11  host: 212.122.214.240

    Wiedziałem że was to zainteresuje ;)

  • 0

    5.  2008-01-22 00:14:04

    ja tam moge powiedziec ze jak ktos przed snem pogada z fajna dziewczyna, to i potem nie moze zasnac, ale to raczej do zmiany osobowosci nie prowadzi. ;)

  • 0

    6.  2008-01-22 00:23:16

    Hehe jeszcze zeby byla fajna i swoja ;)) Nie trzeba nawet rozmawiac.. wystarczy pikantny sms...lub.... mms..;) Cos te badania im nie wyszly;) Za mala proba badanych.

  • 0

    7. ~skalarek  2008-01-22 00:31:41  host: 212.122.214.240

    @saturnv a od fajnej i nieswojej to się rozumiem oburzysz i też nie zaśniesz z tego oburzenia ;)

  • 0

    8. ~skalarek  2008-01-22 00:34:24  host: 212.122.214.240

    @Sirmark no to może być zakochanie a ono zdaniem psychologów owszem zaburza trochę osobowość ;)

  • 0

    9. ~Pu94  2008-01-22 01:29:41  host: acbz194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Maslo tez podobno szkodzi. Wiedzej ponapierdziela wemnie dziura ozonowa niz promienie z fona.

  • 0

    10. ~jarekt  2008-01-22 09:11:43  host: ebj148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z drugiej strony promieniowanie jest faktem a w przyrodzie niewiele jest rzeczy dla nas zupelnie obojetnych wiec i to promieniowanie jakies efekty pewnie ma. A ze raczej nie leczy a wrecz przeciwnie to malo ryzykowna teza... Ja czasami rozmawiam z zona bedac w lozku - jak zadzwoni :P

  • 0

    11. ~kkk  2008-01-22 10:21:45  host: 212.160.172.70

    Daily Mail? tez mi wiarogodne zrodlo informacji..

  • 0

    12.  2008-01-22 17:45:49

    Zmiany w osobowości, naukowcy uwielbiają karmić społeczeństwo masłem-maślanym... Później berety skutecznie blokują budowę nadajników komórkowych, bo to przecież szatan jest... Najlepiej to od ręki przeprowadzić się do ołowianego bunkra znajdującego się 2000m pod ziemią ;-)

  • 0

    13. ~Dina  2008-01-24 11:54:02  host: p05-08.opera-mini.net

    Rozmawiam przez komórkę zawsze przed snem, z narzeczonym. I rzeczywiście później nie mogę zasnąć... ;) Ale to nie wina fal,tylko tych rozmów i timbru Jego głosu... :)

Dodaj swoją opinię