Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rozłam w TP

Rozłam w TP

WitekT 5 Kwietnia 2005 21:05

0 0

4. kwietnia Federacja Związków Zakładowych Pracowników Telekomunikacji podpisała z Zarządem TP protokół, w którym wyraża zgodę na dobrowolne odejścia pracowników z TP oraz zgłosiła postulat wydzielenia działalności związanej z utrzymaniem i konserwacją aparatów wrzutowych PubliTel.

Wyrażona zgoda na odejścia "dobrowolne" spowoduje znane z przeszłości wymuszanie na pracownikach odejść - uważają przedstawiciele Obszarowego Komitetu Strajkowego w Gdańsku. Jest to zgodnie z obowiązującym prawem pracy przyzwolenie na zwolnienia grupowe, o czym zapomniały negocjujące samodzielnie 4 spośród 20 związków zawodowych w TP.

Układające się z zarządem związki otworzyły furtkę do kolejnych wydzieleń, zapominając o cenie jaką zapłacili pracownicy, którzy odeszli w ramach poprzednich programów. W najbliższym czasie należy spodziewać się, że Zarząd po raz kolejny ograniczając koszty, wymusi zwolnienia pracowników w wydzielanych działalnościach.
Przedstawiciele OKS w Gdańsku uważają, że podpisany protokół jest jawną zdradą interesów pracowniczych i ubolewają, że w grupie osób podpisujących protokół znalazła się Przewodnicząca Międzyzakładowych Związków Zawodowych Pracowników Telekomunikacji w Gdańsku.

Członkowie OKS w Gdańsku apelują do wszystkich pracowników obszaru, bez względu na przynależność związkową, o czynne poparcie głodujących w siedzibie TP w Warszawie, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia walczą o utrzymanie miejsc pracy.

Źródło tekstu: OKS Gdańsk     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet