Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Router podwójnie bezprzewodowy

Router podwójnie bezprzewodowy

WitekT 20 Grudnia 2006 12:06

0 0

topex bytton mPassus wprowadził do oferty wielofunkcyjny router Topex Bytton, który jest bramą do Internetu i połączeń głosowych, punktem dostępu WiFi, firewallem oraz serwerem VPN. Router jest podwójnie bezprzewodowy - do połączeń z Internetem może wykorzystywać GPRS, EDGE lub UMTS, a od strony sieci lokalnej służy jako punkt dostępu WLAN (802.11 b+g).

Topex Bytton świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do fizycznej sieci internetowej. Można wtedy korzystać z dostępu do sieci bezprzewodowej dzięki karcie SIM operatora działającego na danym rynku. Podstawową zaletą produktu jest jego wielofunkcyjność - router może służyć jednocześnie jako punkt dostępowy, VPN, firewall, serwer LAN, serwer video oraz bramka SMS. Urządzenie umożliwia także nawiązywanie połączeń głosowych - gdy próbujemy połączyć się z telefonem komórkowym sygnał analogowy jest przetwarzany na sygnał GSM. Pełne bezpieczeństwo komunikacji zapewniają funkcje tunelowania VPN oraz szyfrowania WiFi.

Router Topex Bytton może być wykorzystywany także w bankowości. "Bezprzewodowy Bankomat" to projekt w jednym z banków, gdzie router wraz z aplikacją bankową zapewnia ciągłość transakcji w momencie awarii łącza przesyłającego informacje z bankomatów do siedziby banku. W przypadku awarii głównego łącza router przechwytuje dane i łączem komórkowym z tunelowaniem VPN przesyła je do banku.
Innym ciekawym przykładem zastosowania routera jest wykorzystanie go przez Norweską Marynarkę. Urządzenie montowane jest na pokładach statków, które większą część czasu spędzają wzdłuż linii brzegowej, a więc w portach, dokach, na wodach przybrzeżnych czy fiordach. Router umożliwia komunikację pomiędzy statkiem a systemami rozlokowanymi na wybrzeżu. Komunikacja odbywa się przy użyciu technologii UMTS z możliwością automatycznego przełączenia na systemy 2G, jeśli pokrycie siecią 3G zostanie utracone.

Routery Topex Bytton dostępne są w kilku rodzajach. W zależności od modelu, dostęp do sieci rozległej realizowany jest w jednej z technologii: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA czy CDMA.

Sugerowane ceny wybranych modeli:
Topex GPRS - 3099 zł,
Topex UMTS - 3699 zł,
Topex HSDPA - 4099 zł.

Źródło tekstu: Passus     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-12-20 12:39:18

    Niezła rzecz, ale ta cena :| Nie warto.

  • 0

    2. ~Tomaszek  2006-12-20 13:03:53  host: ws1102.vbh.pl

    Linksys robi router z HSDPA-UMTS-GPRS, WiFi i czterema portami Eternetu za 650 zł.Mam taki w firmie, chodzi naprawdę fajnie z kartą Blueconnecta. Może ten ma więcej bajerów, ale cena jest chora.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet