Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rosyjskie telekomy walczą z operatorami VoIP

Rosyjskie telekomy walczą z operatorami VoIP

WitekT 27 Lipca 2009 21:38

0 0
Rosyjskim telekomom wyraźnie nie w smak popularność telefonii internetowej, która umożliwia bezpłatne lub bardzo tanie połączenia z użytkownikami na całym świecie. I nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami - pisze Gazeta Wyborcza powołująca się na agencję Reutersa.
Bez ograniczeń i kontroli ze strony rządu telefonia internetowa budzi poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa. Większość serwisów działających w Rosji, jak Skype czy ICQ, należy do zagranicznych spółek. Jest więc konieczne, by bronić rodzimych firm działających w tym sektorze - można przeczytać w wydanym komunikacie Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców.

Witalij Kotow, wiceszef TTK, telekomunikacyjnego ramienia państwowego Russian Railways, nie ukrywa, czego telekomy boją się najbardziej. W prezentacji zamieszczonej na stronie związku Kotow wzywa rząd, by powstrzymał serwisy telefonii internetowej przed spowodowaniem prawdopodobnego i niekontrolowanego spadku przychodów kluczowych operatorów telekomunikacyjnych. Według szacunków Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców, w 2012 roku 40% wszystkich połączeń w Rosji będzie wykonywanych przy pomocy Internetu.

Jak pisze dziennik Wiedomosti, te apele nie pozostają bez echa. Lobbyści z Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców już są po słowie z Jedną Rosją, partią kierowaną przez Władimira Putina. W sprawie telefonii internetowej już utworzono specjalną grupę roboczą, która do września ma wypracować "odpowiednie poprawki" do ustawy telekomunikacyjnej.


Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~Lotus  2009-07-28 08:30:11  host: 94-40-61-2.tktelekom.pl

    MM ma racje. Zamiast marnowac czas na pisanie komenarzy juz z przynajmniej trzech szwabow powinienes ogarnac!

  • 0

    18. ~Kruk  2009-07-28 08:37:43  host: aekm98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zrobiła się w komentarzach nacjonalistyczna jatka, a od meritum odchodzimy!

  • 0

    19. ~  2009-07-28 09:06:28  host: public2344.cdma.centertel.pl

    WitekT nastąpi zmiana numeracji. Zadzwoń na 9602 z Era TT

  • 0

    20. ~Operacja Samum  2009-07-28 09:14:53  host: c189-28.icpnet.pl

    Wołodia: Nikt z Moskwy nie dzwonił, nie mogę.///Broński: Wołodia mam jechać do Moskwy i stamtąd dzwonić? To dziki kraj. ///Broński: Wołodia, ja tiebia lubiu.///Wołodia: Idź ty w pizdu.

  • 0

    21. ~  2009-07-28 09:31:53  host: t09-14.opera-mini.net

    Z tym voipem to trochę się nie dziwię, że firmy, które budowały dostęp do netu chcą ukrócenia ekspansji tej technologii. Bo przecież ci operatorzy nic nie inwestowali ktoś zbudował sieć a oni tylko spijają śmietankę. Chociaż dla korzystających z tej opcji komunikacji jest sporo taniej to psuje rynek firmom, które inwestowały w sieć. Każdy z nas będąc właścicielem sieci myślał by podobnie. Ale rzecz jasna punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

  • 0

    22. ~  2009-07-28 09:40:06  host: c189-28.icpnet.pl

    21. To którego voipa w Polsce zdelegalizujemy?

  • 0

    23. ~  2009-07-28 10:05:40  host: t09-14.opera-mini.net

    @22. Ja niczego takiego nie sugerowałem. Ale chyba przyznasz, że voip to takie trochę pijawki na rynku telkom. Zważywszy na ceny połączeń na komórki a do Play szczególnie.

  • 0

    24. ~  2009-07-28 10:18:49  host: ip-89-174-127-49.multimo.pl

    W ubiegłym tygodniu pisała o tym amerykańska prasa: http://www.nytimes.com/2009/07/25/technology/25voip.html?_r=1

  • 0

    25. ~  2009-07-28 10:21:05  host: c189-28.icpnet.pl

    23. Wsadziłeś kij w mrowisko. Zobacz sobie jak działa "pijawka" TPSA i co z tego wynika. W Rosji batiuszka Putin może zakazać. U nas na szczęście jest wolny rynek i jest łamany MONOPOL TPSA. Ciekawe kiedy wreszcie spadną ceny abo. W voipie masz wszystko do wygadania. Poczytaj sobie na jakich zasadach będziesz miał voip z TPSA. Może się Tobie oczy otworzą.

  • 0

    26. ~  2009-07-28 10:28:51  host: 94.254.141.68

    Mówi się, że co drugi skinhead mieszka w Rosji, więc poparcie dla tego pomysłu będzie spore. Ze strony opów to sk#$#two i chore zagrania pokroju naszej TP./Luks

  • 0

    27. ~  2009-07-28 10:59:21  host: c189-28.icpnet.pl

    Szybki i tani Internet bez telefonu. Na nowe rozwiązanie intensywnie stawia Netia, która dzięki LLU na łączach TP oferuje swoje ostatnie promocje: 2 Mb/s za 49 zł lub 8 Mb/s za 79 zł. Dodatkowo klient decydujący się tylko na Internet nie jest obciążany dodatkową oplata "za utrzymanie łącza", a operator będzie mógł zaoferować dodatkowe usługi, jak np. telewizja nad którą pracuje wraz z telewizją N. Szybki Internet na łączach TP bez dodatkowych opłat oferuje także Telefonia Dialog. A tu nasi stacjonarni walczą z TPSA.

  • 0

    28. ~Alek  2009-07-28 11:33:02  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    @23: Przyznasz, że dostawcy dzwonków, tapet i gier to takie trochę pijawki? Nie inwestowali w sieć, a zbierają zyski. Producenci gier na konsole i kompy powinni wymusić delegalizację gier na komórki!

  • 0

    29. ~Gormar  2009-07-28 11:42:56  host: 217.96.62.235

    @23. Ja postuluje zamknąć wszelkiego typu portale informacyjne (włącznie z Telepolis), gdyż z ich powodu spada sprzedaż gazet szczególnie tych specjalistycznych.

  • 0

    30. ~  2009-07-28 12:50:21  host: t07-15.opera-mini.net

    @25. Monopol tp powinnien być łamany przez budowę sieci alternatywnej przez konsorcjum spółek a nie administracyjnie, przez antykonkurencyjny model kształtowania cen dla alternatywnych operatorów, który to model powoduje, że tp nie może konkurować cenami z operatorami alternatywnymi. Trzeba zachować choć trochę obiektywizmu lub mieć minimum wiedzy w tej materii żeby tak kategorycznie się wypowiadać.

  • 0

    31. ~Alek  2009-07-28 12:55:41  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    @30. Tak się tutaj wyżywacie na monopolu tepsy -- a nie dostrzegacie, że to tylko skutek, nie przyczyna. Przyczyny trzeba usuwać, to i skutki się zmienią. No, ale zawsze fajnie jak "dzieci chello" albo "dzieci netii" dowalają "dzieciom neostrady" -- że tak pozwolę sobie sparafrazować określenia z czyjegoś komentarza na telepolis.

  • 0

    32. ~ZICO  2009-07-28 13:21:36  host: abjz125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #11: Mów za siebie ziomek13. Ja nie czuję żadnego respektu przed Niemcami i nie wiem w czym niby są od nas lepsi, bo są bogatsi? Zbyt dużo nabiłeś sobie głowę mitami o nich. Śmieszy mnie do łez jak słyszę gdy ktoś mówi, że Niemcy są pracowici-większych od nich nierobów trudno znaleźć. Oni robią tylko jak wiedzą za co robią i są odpowiednio wyposażeni. Postaw Niemca u nas i każ mu pracować w naszych warunkach to stałby jak kołek. Zero kreatywności, zero pomysłowości a coś takiego jak "złota rączka" u nich wogóle nie istnieje-są jak zaprogramowane automaty, więc jeśli chcesz im ziomek czyścić buty to proszę bardzo. Co do Rosji to tam choćby minęło sto pokoleń to nic się nie zmieni-pokazała nam to już historia. Wpływowe grupy interesów (czytaj: mafie) i potworne rozwarstwienie społeczne będą tam zawsze.

  • 0

    33. ~ziomek13  2009-07-28 13:58:09  host: bro216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zico szacunek tylko za to mieszkasz w miescie które nie dało sie zgermaniowac przez setki lat jak hanysy obok ciebie; reszty nie skomentuje bo mam inne zdanie i szkoda mojego czasu zwlaszcza ze jestes stronniczy w tych tematach; pisalem kto jest od czyszczenia w pkt 16

  • 0

    34. ~ziomek13  2009-07-28 14:07:51  host: bro216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chyba nawet pomylilem cie z innym zico,tamten byl z sosnowca

  • 0

    35. ~  2009-07-29 00:46:24  host: c189-28.icpnet.pl

    30. Ależ ja jestem obiektywny i łamię monopol na swój sposób. Nie korzystam już z TPSA ani z Ornage. Korzystam z opów alternatywnych dzięki, którym mam taniej. Podoba się tobie nowa opcja voip w TPSA? A ceny jak tam też ujdą? Jakoś w Betamax dużo taniej przy normalnym rozmawianiu. A co z "haraczem" abonamentowym" 50PLN? jest w tej nowej "promocji" czy go nie ma? A może jesteś zachwycony "wspaniałymi" prędkościami netu i ich cenami? 512kB i 1M i najlepiej na 3 lata!

  • 0

    36. ~impassive  2009-08-05 16:38:48  host: ip-94-42-15-133.multimo.pl

    Niedługo będzie tak samo w totalitarnej socjalistycznej "Unii Europejskiej".

Dodaj swoją opinię