Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rosyjscy operatorzy przechodzą na ruble

Rosyjscy operatorzy przechodzą na ruble

WitekT 11 Lipca 2006 11:34

0 0

Rosyjscy operatorzy powinni przejść w swoich taryfach ze stawek w dolarach na ruble – stwierdził rosyjski minister telekomunikacji i informatyki Leonid Reiman. Dodał, że część operatorów już to zrobiła.

Stawki w dolarach chroniły operatorów przed zgubnym wpływem inflacji. Ta jednak, od ponad roku, jest w Rosji jednocyfrowa. Podobnie rozliczał swoich abonentów Centertel w sieci NMT na początku swojej działalności.

MegaFon, trzeci pod względem wielkości operator w Rosji, rozlicza swoich klientów w rublach od początku 2006 roku. Dwaj najwięksi – MTS i VimpelCom – przedstawili w tym roku nowe taryfy ze stawkami w lokalnej walucie, ale dalej w swojej ofercie mają takie z cenami w dolarach. Klienci płacą swoje rachunki oczywiście w rublach, jednak po wysokim przeliczniku, wyższym nawet niż oficjalny, bankowy kurs.

Źródło tekstu: Prime Tass     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2006-07-11 11:42:12

  No,cóż - co kraj to obyczaj a w Rosji to sie nie dziwię że kasowali w $$ w końu nikt nie bedzie ryzykowal bez potrzeby:)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~z  2006-07-11 13:18:57  host: rev-27.malnet.pl

  trochę dziwny kraj, jeśli korzysta z waluty największego wroga, którego krytykuje, że np. " w Amerikie biją murzynów" polecieli w kosmos ale na pomysł własnej waluty wpadli dopiero teraz..:) eeech...Rosija, Rosija..nikt nie zrozumie duszy czekisty Putina...no chyba, że mecieeenias, który inwestuje na wschodzie...:)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2006-07-11 14:24:07

  LOL Nie chodzi o to, że to wróg tylko dlatego, że to kiedyś była najstabilniejsza waluta, a po transformacji ludzie w byłym ZSRR potracili całe swoje majątki, bo mieli je w rublach. Cała gospodarka opierała się wtedy na dolarach, dopiero teraz po reformach Putina waluta okrzepła i rząd nawołuje do zamiany oszczędności z dolara na ruble albo euro, bo dolar słabnie. A Rosja ma największe rezerwy na świecie w dolarach, ale nie może ich sprzedać, bo gdyby sprzedała to dolar spadł by na łeb na szyje i wtedy obywatele znowu by stracili ;D

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~z  2006-07-11 15:43:30  host: rev-27.malnet.pl

  jedi: jedyne reformy Putina to zalegalizowanie Gazpromu jako monopolu i podniesienie cen na ropę dla Europy, jego zasługi to tyle co nic w kwestiach gospodarczych ano wielki sukces: podniesienie "Kurska" z dna co prawda przy pomocy Norwegów ale co tam, decyduje ten co płaci...
  Fajne państwo, które mówi: od jutra unieważniamy najwyższe nominały banknotów...pamiętasz?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-214-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet