Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rosyjscy operatorzy przechodzą na ruble

Rosyjscy operatorzy przechodzą na ruble

WitekT 11 Lipca 2006 11:34

0 0

Rosyjscy operatorzy powinni przejść w swoich taryfach ze stawek w dolarach na ruble – stwierdził rosyjski minister telekomunikacji i informatyki Leonid Reiman. Dodał, że część operatorów już to zrobiła.

Stawki w dolarach chroniły operatorów przed zgubnym wpływem inflacji. Ta jednak, od ponad roku, jest w Rosji jednocyfrowa. Podobnie rozliczał swoich abonentów Centertel w sieci NMT na początku swojej działalności.
MegaFon, trzeci pod względem wielkości operator w Rosji, rozlicza swoich klientów w rublach od początku 2006 roku. Dwaj najwięksi – MTS i VimpelCom – przedstawili w tym roku nowe taryfy ze stawkami w lokalnej walucie, ale dalej w swojej ofercie mają takie z cenami w dolarach. Klienci płacą swoje rachunki oczywiście w rublach, jednak po wysokim przeliczniku, wyższym nawet niż oficjalny, bankowy kurs.

Źródło tekstu: Prime Tass     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2006-07-11 11:42:12

  No,cóż - co kraj to obyczaj a w Rosji to sie nie dziwię że kasowali w $$ w końu nikt nie bedzie ryzykowal bez potrzeby:)

 • 0

  2. ~z  2006-07-11 13:18:57  host: rev-27.malnet.pl

  trochę dziwny kraj, jeśli korzysta z waluty największego wroga, którego krytykuje, że np. " w Amerikie biją murzynów" polecieli w kosmos ale na pomysł własnej waluty wpadli dopiero teraz..:) eeech...Rosija, Rosija..nikt nie zrozumie duszy czekisty Putina...no chyba, że mecieeenias, który inwestuje na wschodzie...:)

 • 0

  3.  2006-07-11 14:24:07

  LOL Nie chodzi o to, że to wróg tylko dlatego, że to kiedyś była najstabilniejsza waluta, a po transformacji ludzie w byłym ZSRR potracili całe swoje majątki, bo mieli je w rublach. Cała gospodarka opierała się wtedy na dolarach, dopiero teraz po reformach Putina waluta okrzepła i rząd nawołuje do zamiany oszczędności z dolara na ruble albo euro, bo dolar słabnie. A Rosja ma największe rezerwy na świecie w dolarach, ale nie może ich sprzedać, bo gdyby sprzedała to dolar spadł by na łeb na szyje i wtedy obywatele znowu by stracili ;D

 • 0

  4. ~z  2006-07-11 15:43:30  host: rev-27.malnet.pl

  jedi: jedyne reformy Putina to zalegalizowanie Gazpromu jako monopolu i podniesienie cen na ropę dla Europy, jego zasługi to tyle co nic w kwestiach gospodarczych ano wielki sukces: podniesienie "Kurska" z dna co prawda przy pomocy Norwegów ale co tam, decyduje ten co płaci...
  Fajne państwo, które mówi: od jutra unieważniamy najwyższe nominały banknotów...pamiętasz?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet