Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rośnie transfer danych w Orange

Rośnie transfer danych w Orange

orson_dzi 8 Lipca 2018 12:13

6 1

orange logo

Klienci Orange przesyłają coraz więcej danych. Już wiadomo, że w 2018 roku łączny transfer będzie dużo większy niż w 2017 roku.




W całym 2017 roku klienci mobilnej sieci Orange przesłali łącznie 450 PB danych, czyli 471 859 200 GB. Odpowiada to zawartości 100 mln płyt DVD i była to ponad dwa razy wyższa wartość niż w 2016 roku.

Jak udało nam się dowiedzieć, w ciągu I półrocza 2018 roku klienci Orange przesłali już 70% ilości danych z całego 2017 roku, czyli ok 315 PB danych - 330 301 440 GB. Czy ponownie sieć czeka dwukrotny wzrost transferu rok do roku? Jest na to spora szansa, bo zazwyczaj wartości transferów są wyższe w II połowie roku. m.in. w okresie wakacyjnym.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: internet | transfer danych | orange

w sumie: 55
  • 1

    45. ~Filip  2018-07-08 17:15:33  host: public-gprs397427.centertel.pl

    Tak działa u mnie Orange przeciętnie http://tlp.is/hyz ,a tak maksymalnie http://tlp.is/hz0 T-mobile przycina prędkości do około 15 Mb/s, Play 15-50Mb/s. Najgorzej wychodzi Plus około 1Mb/s. Mieszkam w centrum miasta (jeśli chce ktoś z tego wróżyć obciążenie sieci).

  • 0

    46. ~kerim  2018-07-08 17:22:59  host: public-gprs351502.centertel.pl

    U mnie najlepiej działa Play a później Plus. Najgorzej tm. Jak skończy mi sie umowa to przechodzę do Plusha.

  • 0

    47.  2018-07-08 18:20:49

    @46
    u mnie tak samo
    Najlepiej działa Plus potem PLAY( tu nawet mam internet domowy - DIL bo można kręcić download ponad 120gb), potem TM i na końcu Orange.

  • 0

    48.  2018-07-08 20:42:09

    @piotrzet Ja fanatycznej obrony też nie rozumiem, ale fakty są faktami - t-m ma o wiele mniejszy ruch od innych a prędkości podobne. A gdyby przepuszczali ruch taki jak play czy plus to strach się bać. Niestety ale ich best in test wynika tylko z mniejszej liczby klientów a nie jakiejś super sieci. No i zasięg też bez przesady, często wymuszam na jakichś zadupiach zasięg t-m bo niby najlepszy a tu wyskakuje brak sieci i dopiero po wymuszeniu plusa działa na akceptowalnym poziomie.

  • 0

    49. ~  2018-07-08 21:36:15  host: user-94-254-166-70.play-internet.pl

    48, Teraz piotrzet i Pabloeq czerwony zjedzą Cię :D Oni dostają furii kiedy ktoś napisze, że jest zadowolony z Plusa czy Play. Kto nie zgadza się z nimi, to jest wrogiem

  • 0

    50.  2018-07-08 21:48:49

    @49 Z @piotrzet rozmawiam dość często także wiem czego się spodziewać.

  • 0

    53. ~  2018-07-08 22:42:22  host: user-94-254-162-213.play-internet.pl

    W T-mobile to pewnie tylko 1PB przepchany przez sieć. Oni nadal mają pakiety 500MB. Żenująca sieć.

  • 0

    54. ~Kojsk  2018-07-08 22:47:57  host: public-gprs361634.centertel.pl

    Play sam nie chciał dostępu do LTE T-Mobile

  • -1

    55.  2018-07-08 22:51:20

    Tak to jest jak net mobilny udaje ftth... w tym tempie to za kilka lat będziemy mieć transfery po 4 megabitów w LTE. Nie piję tu tylko do Orange, ale do wszystkich mobilnych. Jedynie drastyczna podwyżka cen u wszystkuch i rezygnacja z nielimitowanych gigabajtów może odkorkować ten stan. Mam nadzieję, że tak będzie i za 100 giga będzie trzeba zapłacić 100zł.

  • -2

    57.  2018-07-08 23:02:43

    @55 To prawda, a zasoby częstotliwości nie są nieskończone. Tylko dlaczego tak jest? Czy to nie opy wywołały wojnę cenową? Czy wszyscy się nie onanizowali jak startował plej jaki to on nie jest tani? Nakręcili januszków oszczędności cenami typu 9,90 najlepiej za pełny nolimit to muszą ponieść i ponoszą tego konsekwencje.

  • -1

    58. ~Luk  2018-07-08 23:03:25  host: public-gprs357249.centertel.pl

    Oj zapycha się Orange ostatnio. Zauważyłem to już jakiś czas. Nawet pisałem do nich w tej sprawie i odp że to wina obciążenia sieci bo Internet prawie nie działał.

  • -1

    59. ~  2018-07-08 23:24:39  host: user-94-254-163-145.play-internet.pl

    No właśnie, plus czy Play dbają o sieć i włączają lejki a takie TMobile daje za pół darmo no limit na net domowy. Głupota, to oferta dla Januszy.

  • 0

    60. ~Jakub  2018-07-09 12:05:36  host: 188.146.40.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @20 ja tam średnio lece 150 gb z tel i 600 gb na stacjonarnym w T-M

  • 0

    61.  2018-07-09 12:10:10

    @orson_dzi, jak można z Tobą sie kontaktować ??

  • 0

    62. ~Gnom  2018-07-09 12:16:09  host: 194.181.88.158

    W mojej dziurze na nadbużańskim zadupiu mam tylko zasięg Plusa, ale od razu z LTE i nie narzekam. 10 Mb/s udaje się wyciągnąć bez anteny. T-Mobile widzę na wyświetlaczu raz na jakiś czas jak idę z psem na łąkę. Orange i Play nie odnotowałem.

  • 0

    63. ~  2018-07-09 12:17:22  host: 188.146.40.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @53 jedyni mają prawdziwy nolimit

    Zobaczymy przy następnym raporcie kwartalnym, ofertę somową wcisnęli już 100 tys razy

  • 0

    64. ~Jakub  2018-07-09 12:18:25  host: 188.146.40.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Domową*

  • 0

    65.  2018-07-09 13:06:46

    @57 Wojna cenowa i pakiety w telefonie są jeszcze ok. Największe przekleńatwo to domowy internet mobilny bez limitu. Niech aobie będzie nawet wojna cenowa w tym segmencie, ale z limitami gagabajtów. Powiedzmy 100 giga i koniec netu. A jak chcesz więcej to kupujesz znowu 100 giga. Żadnych lejków nie powinno być, tylko stop i kupujesz nowy pakiet.

  • 0

    66.  2018-07-09 13:10:20

    Dlatego kupuje się niepakietowany. Wtedy masz pewność, że będzie dopóki będziesz płacić (albo do awarii, ale nadajnik LTE toż może walnąć) :^)

  • 0

    67. ~Reply  2018-07-09 22:29:15  host: h08-09-06.opera-mini.net

    Zamiast ogladac tv, to wolicie ogladac tylko w internecie.
    Dyski coraz wieksze, to sciagacie co sie da.
    W smartfonach tna Fm, to w internecie radia sluchacie.
    To jak ma nie malec..?

Dodaj swoją opinię