Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rośnie sprzedaż chipów Wi-Fi

Rośnie sprzedaż chipów Wi-Fi

sirmark 13 Grudnia 2006 13:31

0 0

Według danych Wi-Fi Alliance i firmy analitycznej In-Stat sprzedaż chipsetów obsługujących bezprzewodowe sieci IEEE 802.11x do końca roku przekroczy 200 mln sztuk. Jest to o 25 proc. więcej niż w roku ubiegłym, a specjaliści twierdzą, że już za trzy lata liczba te sięgnie pół miliarda.

Głównym czynnikiem, który nakręca popyt na chipsety Wi-Fi jest wzrost zainteresowania elektroniką użytkową. Sprzedaż laptopów z wbudowanymi bezprzewodowymi kartami sieciowymi wzrosła o 51,6 proc. w stosunku do sytuacji sprzed roku. Chętnie kupowane są także najnowsze konsole do gier, takie jak Nintendo Wii i Sony PlayStation 3, ze zintegrowanymi modułami Wi-Fi - eksperci spodziewają się wzmożonego popytu na tego typu urządzenia przede wszystkich w okresie przedświątecznym.
Jak przekonuje Frank Hanzlik, dyrektor zarządzający Wi-Fi Alliance, w przyszłym roku sprzedaż chipsetów obsługujących sieci bezprzewodowe będzie jeszcze większa. Na rynku pojawią się coraz tańsze gadżety wykorzystujące Wi-Fi, telefony konwergentne (GSM/Wi-Fi) oraz pierwsze urządzenia czekającego na ratyfikację standardu 802.11n (pre-standard).

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2006-12-13 13:47:56  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Ale komitet IEEE 802.11 jeszcze nie doszedł do literki "x" - wiecie już co będzie pod 802.11x ???

  • 0

    2. ~typek  2006-12-13 15:49:40  host: staticline11601.toya.net.pl

    tak, wszyscy to wiedza. Bedzie mozna, takich ludzi jak przedmowca, wyslac bezprzewodowo na Syberie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet