Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rośnie popularność phabletów

Rośnie popularność phabletów

LuiN 30 Czerwca 2014 10:48

1 1

Według Digital Consumer Survey, badań przeprowadzonych przez firmę Accenture w 23 krajach, aż 48% osób planujących zakup smartfonu w ciągu najbliższego roku, chce kupić phablet.






Phablet to kolejny etap ewolucji urządzeń mobilnych. Urządzenie łączy w sobie funkcje smartfona oraz tabletu. Jak pokazują badania, popularność tego rozwiązania stale rośnie. Z ankiety przeprowadzonej przez firmę Accenture w 23 krajach świata wynika, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy aż 57% badanych planuje kupić smartfon, a aż 48% z tej grupy wybierze phablet.

Za phablety przyjmuje się urządzenia z ekranami o przekątnej od 5,3 cala (protoplasta tej linii - Samsung Galaxy Note), po nawet 7 cali. Z racji ciągłego rozrastania się przekątnych ekranów w wiodących smartfonach producentów, dolna granica tej grupy urządzeń jest coraz mniej wyraźna.

Źródło tekstu: Asus, wł     

Dodaj do:

Tagi: phablet

w sumie: 24
  • 0

    5.  2014-06-30 11:49:02

    Rośnie liczba modeli, to i rośnie sprzedaż. Normalne.

  • 0

    6. ~  2014-06-30 12:08:33  host: user-94-254-130-223.play-internet.pl

    Tak duże telefony jeśli nie mają odpowiednich funkcji które by uzasadniały tą wielkość to są zwyczajnie niewygodne. Note 3 nadrabia rysikiem bo jednak to wygodny jest taki elektroniczny notatnik, lepiej się przegląda internet czy ogląda filmy na większym ekranie, granie w gry też jest lepiej. 5 cali z czasem się może być zbyt mało jeśli się długo używa więc dlatego phablety zyskują na popularności. Człowiek nie wie też czego chce dopóki się mu tego nie pokaże.

  • 0

    7.  2014-06-30 12:57:59

    Ciężko jest kupić coś sensownego poniżej 5 cali, co by miało łączność LTE, więc zrozumiałe, że kupując nowy telefon ludzie nie chcą się uwsteczniać. Pewnie wielu rzuci się na 5 cali z kawałkiem, co wydaje mi się jeszcze w miarę sensowną przekątną, przy coraz bardziej odchudzanych ramkach.

  • 0

    8. ~ABP  2014-06-30 13:05:12  host: 176-111-136-187.airmax.pl

    Ja akurat mam takie urządzenie. Przekątna 5,8 cala. Dlaczego? Zadecydowały 2 cechy: 1. Nie potrzebuję okularów żeby na ekranie wszystko widzieć wyraźnie. 2. Nie mam problemów z trafianiem w przyciski klawiatury ekranowej w położeniu pionowym (na poprzednim telefonie kciuk zakrywał mi kilka przycisków, z których wpisywał się losowy, co uniemożliwiało pisanie przy trzymaniu telefonu jedną ręką.).

  • 0

    9.  2014-06-30 13:31:22

    Sony Xperia Z1 Compact i Amazon Fire Phone. Jedyne dwa modele o mniejszych ekranach i wymiarach, a mające mocne bebechy. Koniec konkurencji :P

  • 0

    10. ~Hose  2014-06-30 14:14:41  host: 81-18-219-146.static.chello.pl

    @7- Słoneczny- żonie kupiłem za śmieszne pieniądze Lumię 820 z LTE, no i jest mniejsza niż 5" więc tragedii nie ma. Jednak dla mnie osobiście WP odpada. Pamiętam jak po wprowadzeniu przez Samsunga na rynek pierwszego Note ludzie mówili że to strzał w stopę itp... teraz widać jak bardzo się mylili, dla mnie taki telefon jest zbyt duży, (mam SGS 2 i jego 4,3" wydają się dla mnie optymalne), ale jak widać wielu ludziom odpowiada większy sprzęt.

  • 0

    11.  2014-06-30 14:28:05

    Wiem, że są mniejsze z LTE, choćby Ace3 lub Lumia 625. Ale jednak wybór ogólnie jest kiepski jeśli chodzi o "małe" przekątne. A przy 5 calach LTE to już praktycznie standard. Jak się kiedyś zarzekałem, że 4,5 cala to maks, ale jak dziś widzę chudziutkie obudowy i sensowną wagę, to zmieniam zdanie.

  • 0

    12. ~Hose  2014-06-30 14:35:56  host: 81-18-219-146.static.chello.pl

    Fakt wybór takich 4,3" - 4,7" mocnych i wyposażonych w LTE smartfonów jest właściwie nikły, ale zabawa Z1 skutecznie odstraszyła mnie od 5", przecież to faktycznie jest patelnia, za jakiś czas i tak coś podobnej wielkości sobię sprawię, ale jeszcze nie dorosłem do takiego wyzwania ;-)

  • 0

    13. ~ML  2014-06-30 15:55:52  host: public-gprs514608.centertel.pl

    @2 - Mila89, kiedyś uważałem podobnie. Po kilku dniach używania Note 2, nie wyobrażałem sobie już powrotu do mniejszego urządzenia. Teraz używam Note 3, więc spróbuję Ci odpowiedzieć

    1) to urządzenie nie służy do dzwonienia. Rozmowy telefoniczne to jest jedna z wielu jego funkcji, ale na pewno nie podstawowa. Jeśli dziennie wykonujesz kilka rozmów, trwających od kilkudziesięciu sekund, do małych kilku mintut, to wielkość urządzenia z jakiego dzwonisz ma małe znaczenie.
    2) Note jest rewelacyjny do czytania stron internetowych. Zawsze mam przy sobie dobre urządzenie do korzystania z internetu. Tablet z uwagi na swoje rozmiary jest często niewygodny - po co brać tablet, jeśli wszystko, w miarę wygodnie mogę przeczytać na telefonie.
    3) Wygodne czytanie i pisanie poczty elektronicznej - zanim dojadę do pracy mam już obrobioną korespondencję.
    4) Note świetnie nadaje się do czytania książek nocą. Zamiast kupować kindle paperwhite, korzystam ze zwykłego kindle do czytania w dzień i z Note do czytania nocą oraz w miejscach w które nie zabrałem kindla.

  • 0

    14. ~Calm7  2014-06-30 16:30:47  host: n15-04-04.opera-mini.net

    13). Kiedy Ty śpisz??? ;-D

  • 0

    15. ~lol...  2014-06-30 18:38:59  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Używam phabletu odkąd tylko się pojawiły i nigdy nie miałem problemu ani w pracy ani na rowerze, jak dla mnie same zalety. Wręcz uważam, że mniej niż 5" to jakieś nieporozumienie. Wielkość note 3 to dobra proporcja, myślę że do 6 cali dało by się ekran tam wstawić gdyby ramki ogarnąć.

  • 0

    16. ~  2014-06-30 20:15:00  host: acwf220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jaki jest sens kupowania smartfono-tabletu. Przecież to się nawet do kieszeni nie zmieści. Bateria zapewne też długo nie pociągnie.

  • 0

    17. ~  2014-06-30 20:19:47  host: acwf220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak mam kupić phablet, to już wolę kupić notebooka z Win 8.1. Przynajmniej w pełni kompatybilny z aplikacjami i grami Windowsowymi a nie jakiś android, ma normalną klawiaturę bo granie na dotyku jak dla mnie nie jest wygodne, do internetu też się nadaje. A do dzwonienia zwykły telefon.

  • 0

    18. ~pabloki  2014-06-30 20:29:14  host: 37.31.50.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @16 ale zawsze możesz kupić do phableta plecak w którym go bedziesz nosił wraz z power bankiem.

  • 0

    19. ~  2014-06-30 20:35:18  host: acwf220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to ja już wolę kupić notebooka - jest co prawda troszeczkę większy ale ma więcej zalet i też mogę do do plecaka włożyć.

  • 0

    20.  2014-06-30 20:39:28

    @16 Nie przesadzaj. Tablet 7 cali, spokojnie mieści się w kieszeniach marynarki, a nawet spodni. Z kieszeni spodni trochę wystaje, ale nie na tyle żeby wylecieć. Spokojnie da się nosić tabletofony przy tyłku, nawet w krótkich szortach. A te w porównaniu do tradycyjnego tabletu mają dużo węższe ramki i są ciut mniejsze, Po to masz aplikacje, żeby sobie dowolnie konfigurować spożycie energii. Zawsze można coś wyłączyć i bateria potrzyma kilka godzin dłużej. Nie widzę żadnego problemu.

  • 0

    21. ~  2014-06-30 20:57:58  host: acwf220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 7 cali jeszcze mógłbym kupić, fakt, że dzwonienie to jedna z wielu funkcji phabletu, nie podstawowe zastosowanie, poza tym dotykowość jak dla mnie nawet do dzwonienia nie jest wygodna więc do dzwonienia raczej telefon ze standardową klawiaturą a phablet do internetu.

  • 0

    22. ~Coxxi  2014-07-01 10:19:30  host: 89-65-225-17.dynamic.chello.pl

    No i można pograć w pingponga

  • 0

    23.  2014-07-02 10:03:56

    @up: +1 :)))

  • 0

    24.  2014-07-02 10:04:17

    Hose: a tego lansowanego przeze mnie do zżygu ;) (dobry jest, a co..) Compacta obczaiłeś? Bardzo fajny model, jak dla mnie warto sprawdzić ;)

Dodaj swoją opinię