Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rośnie apetyt na szybkie łącza

Rośnie apetyt na szybkie łącza

sirmark 16 Kwietnia 2005 17:07

0 0

Według TeleGeography, firmy specjalizującej się w analizach dla branży telekomunikacyjnej, w ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na łącza szerokopasmowe wzrosło aż o 42%. Główną przyczyną jest wzrost ruchu w sieciach P2P.

Trend w stronę większego obciążenia sieci komputerowych jest globalny, choć najwyraźniej zaznacza się w krajach azjatyckich. Głównym "winowajcą" tej sytuacji są sieci P2P, które już w tej chwili obciążają internet w podobnym stopniu, co przeglądanie stron WWW – twierdzą analitycy TeleGeography. Potwierdzają to pracownicy angielskiej firmy CacheLogic, monitorującej ruch w sieciach P2P. Pomimo licznych akcji antypirackich, miniony rok był dla sieci wymiany plików czasem stopniowego zastępowania dominującej dotychczas muzyki przez filmy. Paradoksalnie mogły się do tego przyczynić właśnie inicjatywy branży filmowej - internauci, którzy wcześniej nie pobierali z sieci nielegalnych kopii, zaczęli to robić pod wpływem medialnego zamieszania wokół tej sprawy. Wraz ze wzrostem popularności ściągania filmów z internetu, rośnie średnia wielkość pobieranych w P2P plików – obecnie jest to powyżej 100MB. 30% ruchu w sieciach P2P generują pliki o wielkości około 600MB, czyli filmy przeznaczone do wypalenia na płytach CD-R.
Następnym "hitem" internetu, który wyraźnie zaznaczy swą obecność na łączach już w tym roku, będzie telefonia VoIP – twierdzą eksperci. Nie powinno to jednak znacząco zaburzyć ruchu w sieci, bowiem przesyłane na użytek telefonii internetowej pakiety są relatywnie małe.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (12)

Archiwum Ankiet