Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rosną wydatki na cyfrowe media

Rosną wydatki na cyfrowe media

sirmark 10 Czerwca 2008 09:44

0 0

Jak wynika z najnowszego raportu o tendencjach w mediach cyfrowych na świecie opracowanego przez World Association of Newspapers, w 2011 roku na świecie wydatki na cyfrowe media i usługi w telefonach komórkowych sięgną 153,4 mld dolarów, czyli aż 12 razy więcej niż w 2002 roku - pisze Rzeczpospolita.

Do zestawienia zaliczają się m.in. wpływy z reklam i opłat za ściąganie materiałów do telefonów komórkowych, opłaty za tzw. wideo na żądanie oraz za pliki muzyczne, reklamy i opłaty w grach komputerowych online oraz w e-bookach, za gry ściągane na komórki i reklamy w tych grach.
Zmiany na rynku nie będą tak szybkie bez poszerzania dostępu do takich usług. Według WAN liczba osób z bezprzewodowym dostępem do Internetu (przez komórkę) będzie rosła. W 2011 może być już 3,4 mld. Dostęp do szerokopasmowego Internetu za trzy lata ma mieć na świecie 540 mln gospodarstw domowych i będzie to ponad 10 razy więcej niż w 2002 roku. Będzie też rosła globalna baza klientów telefonii komórkowej. Najwolniej technologia cyfrowa rozwija się w tam, gdzie penetracja Internetu jest wciąż stosunkowo niewielka (mniej niż 40 proc.). Są to m.in. Ameryka Środkowa, Afryka (oprócz RPA i Tunezji), Chiny i Indie.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Templariusz  2008-06-10 10:26:17  host: staticline23090.toya.net.pl

    Oj rosną, rosną :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet