Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rosjanie zainteresowani Telecom Italia

Rosjanie zainteresowani Telecom Italia

WitekT 31 Stycznia 2007 10:22

0 0

Jeden z największych, rosyjskich holdingów - AFK Sistema - oficjalnie wyraził zainteresowanie zakupem udziałów w Telecom Italia. Rozmowy trwają już od jakiegoś czasu.

Chodzi o zakup od Pirelli 80% udziałów w spółce Olimpia, której jedynym majątkiem jest 17,99% akcji Telecom Italia.

Po I półroczu 2006 roku Telecom Italia był największym operatorem stacjonarnym we Włoszech, obsługującym 24 mln linii (72,8% rynku) oraz 31,5 mln klientów telefonii komórkowej (40,3% rynku). Dodatkowo, firma jest właścicielem kilku kanałów telewizyjnych i producenta elektroniki - Olivetti.
Koncern AFK Sistema, który powstał w 1993 roku, swoje fundusze lokuje głównie w branży telekomunikacyjnej. Do holdingu należy m.in. największy rosyjski operator komórkowy - MTS.

Więcej o zainteresowaniu rosyjskich firm zachodnimi telekomami pisaliśmy w tej wiadomości.

Dzisiejszy Puls Biznesu podał, że Rosjanie mogą być zainteresowani nabyciem polskich udziałów Novatora - w Netii i P4. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Prime Tass, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet