Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rosjanie też będą mieli iPhone'a

Rosjanie też będą mieli iPhone'a

WitekT 25 Sierpnia 2008 08:57

0 0

apple iphone 3gWedług rosyjskich gazet, porozumienie z Apple jest już podpisane, a telefon będzie dostępny najprawdopodobniej u wszystkich lokalnych operatorów - pisze Gazeta Wyborcza.

Według informacji gazety Wedomosti, MTS, największy rosyjski operator, ma rozpocząć sprzedaż iPhone'a 3G już w październiku deklarując sprzedaż co najmniej miliona iPhone'ów w ciągu najbliższych trzech lat. Vimpelcom i MegaFon chcą sprzedać nawet 1,5 mln sztuk rocznie w ciągu najbliższych dwóch lat.

Urządzenie ma na rosyjskim rynku kosztować około 1000 dolarów bez umowy oraz od 200 dolarów przy podpisaniu kontraktu.




iPhone nie był oficjalnie sprzedawany w Rosji, ale importowany nieoficjalnie gadżet szybko stał się symbolem statusu. W kwietniu Washington Post oceniał, że w Rosji jest już 500 tys. użytkowników iPhone'a, co stawia ten kraj na trzecim miejscu - po USA i Chinach. Komórki Apple'a używa m.in. rosyjski prezydent Dimitrij Miedwiediew.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~plusowiec-jeszcze  2008-08-25 09:06:55  host: host8925215100.3s.pl

    A w Plusie bedzie na świetego "nigdy"

  • 0

    2. ~jls  2008-08-25 09:09:25  host: jsl-catv-user-247-197.streamnet.pl

    na dobry początek tyogdnia znów iphone ;-)

  • 0

    3. ~mirekb  2008-08-25 09:23:48  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    apple napędza pseudoreklamową polityke

  • 0

    4. ~Osiolek  2008-08-25 09:27:42  host: gyh210.internetdsl.tpnet.pl

    Juz naprawde zabraklo pomyslow zeby promowac IP ?:/ To jakies zaskoczenie? Czy w Rosji mialoby nie byc IP - przy takiej liczbie noworuskich? Moze codziennie bedzie podawane nowe panstwo - pol roku newsow lekka reką bedzie. Kiepski marketing odstrasza.

  • 0

    5. ~qqq  2008-08-25 09:30:10  host: abec93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dzien bez inforamcji o iphonie dniem straconym

  • 0

    6. ~RaideR  2008-08-25 10:37:56  host: 213.25.189.50

    ale tutaj mamy przykład głupoty ludzkiej :D coś co jest reklamowane jest szpanerskie dlatego trzeba to mieć :D nareszcie news o iP, który to wprost potwierdził! :D

  • 0

    7. ~  2008-08-25 10:46:30  host: static-98-108-53-144.chi01.dsl-w.verizon.net

    najbardziej smieszy mnie sprzedaz iPhone w Indiach gdzie technologia 3G najwczesniej zawita za rok: http://www.marketwatch.com/news/story/everyone-apple-may-gain-ip hone/story.aspx?guid={A72E6D4D-DD57-44C8-A3FA-191545BAB078}& dist=msr_1

  • 0

    8. ~sympatyczny  2008-08-25 11:02:53  host: 153-to3-8.acn.waw.pl

    jejkuuu, niektorzy to chyba cierpia na jakas paranoje. moze dla niektorych ten news jest po prostu interesujacy, i co?

  • 0

    9. ~piokuk  2008-08-25 11:20:11  host: 82.160.57.42

    Na analogicznej zasadzie powinny ukazywać się newsy informujące np. o ilości sprzedanych Nokii N95 w Kirgistanie. I to telefon i tamto.

  • 0

    10. ~PLANET  2008-08-25 12:09:04  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Czy moge juz zwymiotowac ? iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone, iPhone... ? iPhone. :P OK, dzieki, juz mi ulzylo. Ale moze przystopujcie troche, bo to sie naprawde zalosne robi ;/

  • 0

    11. ~  2008-08-25 13:02:08  host: cac113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Faktycznie żenada z ilością niousów o iphone. Robią taki szum wokół zwykłego badziewia z dotykowym ekranikiem. Te same mozłiwości miała Motorola A1000 5 lat wstecz i jakoś nikt tego nie przeżywał.

  • 0

    12.  2008-08-25 13:20:09

    A chcecie News o aplikacji wyświetlającej hologramy w iPhonie? :) Bardzo mi przykro, ale nawet po drastycznej selekcji światowe witryny zasypują nas jabłkowym szaleństwem, które i mi powoli zaczyna wychodzić bokiem.

  • 0

    13. ~  2008-08-25 14:35:26  host: cac113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawi mnie czy Finowie też będą mieli ajfón, a może Gruzja, Abhazja i Osetia Południowa.... a Wybrzeże Kości Słoniowej i Urugwaj też...? ;/ Naprawde żałosny jest ten szum wokół japka.

  • 0

    14. ~RaideR  2008-08-25 14:40:19  host: 213.25.189.50

    fajnie by było, żeby Telepolis się wyłamało trochę. Newsy o iP? Tak, ale tylko te najlepsze. Dziś jest sporo innych ciekawych newsów, więc te o iP w Rosji, Szwajcarii, Islandii, Indiach niech leżą na innych portalach. ;D

  • 0

    15.  2008-08-25 14:48:12

    RaideR - spokojnie, rano była straszna posucha na newsy - coś trzeba było puścić:) A tak swoją drogą, gdy jeszcze iPhona w Polsce nie było każda wiadomość o nowych krajach z tym telefonem była dość gorąca;) Czasy się zmieniają w telekomunikacji bardzo szubko - w ciągu kilku miesięcy;] Rosja ma to do siebie ze to jeden z krajów, w których iPhonów jest najwięcej na świecie, mimo braku oficjalnych kanałów dystrybucji.

  • 0

    16.  2008-08-25 15:51:05

    W Rosjii będą się sprzedawać jak wódka ;-) Chociaż też nie na pewno... Jeśli obidowa nie będzie wyłożona złotem, diamentami, uranem... ;-D itp.

  • 0

    17. ~  2008-08-25 17:18:38  host: static-98-108-53-144.chi01.dsl-w.verizon.net

    Luin post nr 12. czyzbys wymiekal? ulegasz krytykantom??

  • 0

    18. ~nick  2008-08-25 22:23:47  host: bzt64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A to ruskie nie potrafią własnego wytłuć? A to jabcoki nie wiedza co ruskie wyprawiają w Gruzji?

  • 0

    19. ~RaideR  2008-08-26 13:53:57  host: 213.25.189.50

    LuiN: spoko, zwracam honor, bo nie patrzyłem na tego newsa pod tym kątem ;P

  • 0

    20. ~razor  2008-08-27 12:38:56  host: gba170.internetdsl.tpnet.pl

    No trochę przeginka już z tym iph :) Ale powiem wam, że po dniu po dwoch dniach użytkowania tego cacka przyznaję, że urządzenie wart jest aź takiej uwagi! Mówcie sobie co chcecie ale ten ekran! Już w ogóle wyjątkowa rzecz dla użytkowników macbooka!

Dodaj swoją opinię