Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rola - dwie karty SIM i Froyo

Rola - dwie karty SIM i Froyo

LuiN 13 Grudnia 2010 19:40

0 0

gsmart rolaGigabyte przygotowuje się do wprowadzenia na rynek smartfonu dual-SIM pracującego pod kontrolą systemu Google Android 2.2 Froyo - modelu GSmart Rola . Pod względem specyfikacji to chyba najciekawszy do tej pory telefon na dwie karty SIM.

Bardzo rzadko zdarza się by tzw. "telefony dualne" oferowały dużo więcej niż sam fakt, że mają dwie, równolegle pracujące karty SIM. Gigabyte GSmart Rola pokazuje, że wcale tak być nie musi.

Telefon ma 3,2-calowy ekran o rozdzielczości WQVGA (oporowy panel dotykowy), procesor taktowany zegarem 528 MHz, 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci ROM, aparat 3 Mpix (bez funkcji autofokus) i gniazdo kart pamięci microSDHC.




W tym momencie można jeszcze trochę marudzić, ale jeśli do całości dodać podwójny czterozakresowy moduł GSM, jeden moduł 3G obsługujący HSDPA, GPS, cyfrowy kompas, WiFi, Bluetooth i nawet radio FM, to telefon wygląda już całkiem nieźle.

Sprzedaż ruszyć ma w I kwartale 2011 roku, cena urządzenia to zaledwie 175 euro.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    2. ~Jaro070  2010-12-13 20:03:11  host: z16-02.opera-mini.net

    No to już wiemy jak będzie nowy myPnone serii A

  • 3

    3.  2010-12-13 20:46:08

    No to teraz trzymam kciuki aby do czerwca był w play:)

  • 0

    4.  2010-12-13 21:20:07

    To dla rolników? :P

  • -2

    5. ~eMb  2010-12-13 21:49:21  host: 89-72-52-25.dynamic.chello.pl

    Tak ogolnie, to czy nikt nie zauwazyl szrotowej specyfikacji? Jedyna rewelacja, to DualSim, ale zarowno wielkosc jak i technologia ekranu oraz procesor i RAM, to krok wstecz nawet w stodunku do konstrukcji sprzed 1-2 lat

  • 2

    6. ~lordi  2010-12-13 21:54:12  host: aaha254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    specyfikacja jak HTC Wildfire cena jak HTC Wildfire

  • 0

    7. ~  2010-12-14 04:24:42  host: z09-07.opera-mini.net

    "Telefon dualny" WTF? Rozumiem, że "na dwie karty sim" brzmi zbyt prosto i zbyt mało "fachowo"? Kreatywne słowotwórstwo autorów tego rodzaju koślawo tłumaczonych przeklejek chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać... sjp.pwn.pl/szukaj/dualizm

  • 0

    8. ~Merk  2010-12-14 05:37:31  host: z04-04.opera-mini.net

    Nie czepiajcie się. Ja wyczekuje takich informacji. Choć przyznam że zapowiedź była lepsza niż okazało się w praktyce. Od 3 lat mam dual sima o takiej specyfikacji tylko że na wm6. Typ ekranu to mnie zadziwił zupełnie. Rozumiem że do windows mobile taki ekran bo system nie przystosowany do palca ale froyo raczej prosi się o inny ekran. W każdym razie czekam dalej ma dual z 1ghz , coś w stylu galaxy tylko z dualem

  • 0

    9.  2010-12-14 07:18:25

    to jest zerzniety HTC Wildfire... specyfikacja ta sama funkcje te same tylko jest na 2 karty sim btw na 99,99999% tego telefonu nie bedzie w katalogu telefonow marki malopopularne nie sa tu umieszczane

  • 0

    10.  2010-12-14 07:49:12

    7, pojęcie to wprowadził Samsung podczas premiery pierwszego ze swoich telefonów tego typu. Pojawianie się nowych znaczeń dla znanych już wyrazów nie jest niczym nowym w języku polskim i nie rozumiem tego sztucznie nadmuchanego oburzenia.

  • 0

    11. ~piter  2010-12-14 08:12:47  host: 213.199.222.130

    Polecam LG GX500!!!Dotykowy DualSIM!!! Zamknięta platforma oprogramowania, ale parametry niezłe. Kupiłem z wyboru i nie żałuję:)))

  • 0

    12.  2010-12-14 08:35:43

    No te funkcje to jakoś nie porażają większość mam od 3 miesięcy w Samsung B7722.

  • 0

    13.  2010-12-14 09:01:27

    @12: włącznie z Androidem? :)

  • 0

    14.  2010-12-14 11:26:10

    Bez Androida.

  • 0

    15. ~rob  2010-12-14 12:05:39  host: aawa66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam telefon z dual-sim kupiony 1,5 roku temu wtedy to miało sens w tym momencie ceny usług są na takim poziomie ze z punktu ekonomicznego nie opłaca się kupować telefonu ze względu na dwie karty a jedynie na jego specyfikację,chyba że ktoś używa telefonu jako firmowego i prywatnego.Moim zdaniem oferta spóźniona przynajmniej 2 lata.

  • 0

    16. ~Troglodyta  2010-12-14 12:28:53  host: user-46-113-66-190.play-internet.pl

    Dwa lata temu był GIGABYTE COUGAR. WM 6.5, Dual SIM, GPS, WiFi. Teraz przyszedł czas na DualSIMa od Gigabyte'a z Androidem na pokładzie.

  • 0

    17. ~hens  2010-12-14 15:59:45  host: nat-207-117.man.bydgoszcz.pl

    @rob podniósł kwestię ekonomiki.W tym przypadku raczej chodzi o jeden przyzwoity dual-ny telefon w kieszeni, a nie dwa klamoty obijające się o siebie. A i specyfikacja tego telefonu zupełnie przyzwoita.

  • 0

    18. ~maurycy  2010-12-19 12:55:33  host: h82-143-129-70-static.e-wro.net.pl

    ale czy ten android ma dostęp do google android market?

Dodaj swoją opinię