Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rok 2012 według Sony Ericssona

Rok 2012 według Sony Ericssona

LuiN 10 Listopada 2008 13:03

0 0

ericsson 2012 predictionsSony Ericsson przedstawił plany rozwoju telefonów komórkowych na najbliższe lata. Euro 2012 nagramy w rozdzielczości FullHD, zrobimy 20-megapikselowe zdjęcia, a wszystko to oglądać będziemy na ekranach telefonów o rozdzielczości XGA (768 x 1024 pikseli).

Plany znanego producenta telefonów komórkowych są bardzo optymistyczne. Telefony w 2012 dawno przestaną być tylko telefonami - staną się mobilnymi urządzeniami multimedialnymi, które z powodzeniem zastąpią kamery i aparaty fotograficzne, a w znacznym stopniu także komputer.

W 2012 aparaty fotograficzne montowane w telefonach dościgną dzisiejsze kompakty, oferując matryce składające się z 12 - 20 mln elementów światłoczułych, w połączeniu z udoskonaloną optyką. Choć obecnie Sony Ericsson pozostaje w tyle proponując swoim klientom w topowych modelach nagrywanie wideo o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli), już teraz koncern myśli o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli).




Procesory montowane w telefonach będą taktowane zagarami do 1 GHz, co pozwoli na sprawne przetwarzanie gigantycznych ilości danych pochodzących z aparatów fotograficznych. Większe objętości plików będą wymagały szybszych standardów transmisji bezprzewodowej - w 2012 roku telefony Sony Ericssona zaoferują transfery do 100 Mb/s, dzięki rozwojowi sieci 4G bazujących na standardach LTE.

Dominujące obecnie na rynku ekrany o rozdzielczości QVGA (240 x 320 pikseli) odejdą do lamusa. Sony Ericsson otwarcie mówi o rozdzielczościach rzędu XGA - czyli astronomicznych jak na tą chwilę 1024 pikselach w pionie i 768 pikselach w poziomie.

Źródło tekstu: mobile-review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 57
  • 0

    38.  2008-11-11 00:35:54

    #34 pomijajac niezgodnosc co do serii EOS i kompaktow (EOSy maja matryce CMOS, a kompakty CCD, czyli 2 rozne swiaty) jak i jej przeznaczenie (sprawdz sobie EOS 5D markII, amatorka to to nie jest na bank) generalnie ta proporcja sie zgadza. tak jest robione wszedzie. np. monitory LCD. kogo na dzis stac na EIZO? a producentow matryc LCD jest raptem kilku na caly swiat (odziwo LG Philips, Toshiba, Sharp, JVC, Dell zainwestowali w fabryki LCD w PL). te najlepsze ida do topowych modeli typu 52", a inne do niszowych jak przenosne 7"...

  • 0

    39.  2008-11-11 00:42:56

    #36,37 dla mnie na dzien dzisiejszy SE jest wytwornia blizniaczych modeli rozniacych sie tylko obudowa. natomiast moj stereotyp uzytkownika SE w Polsce to malolaty szpanujacy w autobusach i na ulicach mypytrojkami, bo maja najglosniejsze glosniczki ze wszystkich komorek dostepnych na rynku... zeby daleko nie szukac, 14sto letni brat mojego kumpla. zobaczyl moja e71 i stwierdzil, ze to bezuzyteczny klocek, bo gra ciszej niz jego k550i... zaden inny argument nie trafial.

  • 0

    40. ~kwistas  2008-11-11 02:07:33  host: w3cache.wignet.pl

    @thonka tutaj muszę Ci powiedzieć że każdy model jest podobny do siebie czy to będzie Nokia czy Samsung czy Motorola chociaż ostatnia marka stara się zrobić coś innego. Co do stereotypu właśnie szpanowanie głośnym telefonem jest dość często spotykane, zwłaszcza to że SE da się wy tuningować tzw. wgrać głośniejsze sterowniki dźwięku, lepsze sterowniki aparatu, flash menu itd. Młodzież po prostu lubi się chwalić jaką "muzę" słucha. PS. Sam przyznam że mnie to też zaczyna wku... mimo tego że sam wytuningowałem swojego SE. Ludzie po prostu nie mają szacunku dla innych.

  • 0

    41. ~  2008-11-11 08:39:48  host: f96-034.opera-mini.net

    Tak tak SE pokazalo juz klase swoimi smartphonami z seri P.Po prostu smiech na sali.Po stosunkowo udanym P910i stoczyli sie po rowni pochylej do prawie zera i w chwili kryzysu uciekli od wlasnej platformy UIQ do najwiekszego konkurenta czt WM.Po takiej zagrywce nie zdziwi mnie juz nic z ich strony.Wiem ze dla nich produkcja tel to biznes,ale czy musza tak perfidnie olewac userow? Nawet nie chce im sie poprawic podstawowych bug-ow w firmware swych najdrozszych tel.Zenada.X1 moim zdaniem jest naprawde udana sluchawka,ale to juz nie SE, poza panelami i logiem na frontpanelu obudowy.A najgorsze ze ciezko o jakas alternatywe.Myslalem ze HTC jest dobre jakosciowo,ale sie przeliczylem,chca duzo kasy za przecietna jakosc wykonania,choc innowacyjnosci nie mozna im odmowic

  • 0

    42. ~sruyjt  2008-11-11 10:13:40  host: d90-129-120-99.cust.tele2.pl

    marzyć każdy może nawet SE...

  • 0

    43. ~xxx  2008-11-11 10:54:24  host: 77-253-96-118.adsl.inetia.pl

    a gdzie wielcy fanboje nokii ?. i powiedzcie mi czemu beta opery mobile 9.5 wyszla tylko na uiq3 a na s60 nie ? chodz podobno uiq upadlo ?

  • 0

    44. ~pablo  2008-11-11 11:36:07  host: acur72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no jasne ze beda super rozdzielczosci ekranu jak wyszko bedział miało panel dotykowy bez klawiszy a to mnie wkurza bo lubie przyciski

  • 0

    45. ~Boj  2008-11-11 11:36:27  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    SE maja duzo funkcji aparaty maja super ale są brzytkie z wygladu bardzo słaby desing

  • 0

    46. ~Boj  2008-11-11 11:42:26  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Kwistas co ty pitolisz o tych SE C905 wypasiony to on jest ale brak desingu według mnie jest brzydki jak noc listopadowa.Najpiekniejsze fony to!SMSUNGI i tak zostanie.

  • 0

    47. ~Boj  2008-11-11 11:47:37  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Thonka....Nie zapominaj ze dzieci i ryby nie mają głosu.Co taki guwniarz ma za rozum przeciez to widac po zachowaniu debilstwo i koniec zero duskusji.

  • 0

    48. ~do pablo  2008-11-11 12:24:41  host: 77-253-96-118.adsl.inetia.pl

    Zrobią pewnie z wysuwaną klawą. Jak w xperii czy w toshibie g900

  • 0

    49.  2008-11-11 16:51:38

    Piksele nie są problemem, generalnie miniaturyzacja nie jest problemem, problemem natomiast jest optyka i programiści i zalezna od nich stabilność oprogramowania. Mam nadzieję, że SE 'zaprzyjaźni' się z jakimś dobrze rokującym systemem, jak np Linux albo Windows przynajmniej. To tak żeby programistom łatwiej się pracowało, żeby nei musieli myśleć o systemie a zajmowali się jedynie jego optymalizacją. Wyświetlacz? A popatrzcie na te cuda z Japonii; i co? Sharp Aquos ma obecnie największy dotykowy wyświetlacz a zarazem jest to obecnie najlepszy jakościowo wyświetlacz dostępny masowo (w Japonii). A do tego tuz tuz za progiem czai sie technologia OLED.

  • 0

    50. ~ROBOBOBO  2008-11-11 16:55:48  host: ns2.knc.pl

    Do 46..Troche dziwny jestes ale ok...Ale co do samsungow to akurat ostatnio mi sie podobaja ale bez przesady..Kazdy ma inne gusta o onich sie przeciez nie mowi?Wiec jakim prawem kogos ponizasz??Mysle ze sam jestes guwniarzem i poprostu chcesz troche przyszpanowac inteligencja!!

  • 0

    51. ~wyzel  2008-11-11 17:33:17  host: ela220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    se od dluzszego czasu nic nie pokazal nowego procz "szpanu" ze potrafiloi stworzyc telefon coma 5 mpx k850 wporownaniu do rozwijajacegi sie samsunga

  • 0

    52. ~  2008-11-11 18:23:28  host: acdk108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @40 masz rację jest to wqurwiające . powinni zamykać "dresów" chodzących po ilicy ,autobusie,słuchających mp3 przez głośnik w telefonie . Mam nadzieję że policja się za nich weźmie

  • 0

    53. ~  2008-11-11 18:27:16  host: acdk108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @43 "fanboje nokii " powoli wymierają . nokia nie stawia na innowacyjność

  • 0

    54.  2008-11-12 11:21:42

    Ja mam największe zaufanie jednak do SE, w tej chwili mam K800 i jest to chyba 14 mój tel. a 3 SE po T610 i K700 i jak już ktoś wcześniej napisał zawsze jak coś było w SE to działało w pełni funkcjonalnie bez dziwnych ograniczeń i nigdy żaden SE się nie popsuł. Rekordzistę miałem 7 razy w serwisie - Siemens Sl45i.

  • 0

    55.  2008-11-13 13:01:49

    Jakoś Sony Ericssona cenię sobie wyżej niż fiński shit...

  • 0

    56. ~SE fanboj  2011-08-17 03:17:20  host: cpc1-hari2-0-0-cust50.hari.cable.virginmedia.com

    For example: http://www.ototelefony.pl/uploaded/234/sonyericsson-xperia-arc.j pg vs http://www.benchmark.pl/uploads/image/samsung_galaxy_s_ii_offici al_11.jpg golym okiem widac brak designu u samsunga Osobiscie wybieram arc`a, oboma modelami sie bawilem wiec wiem co gadam, androida 2.3(wyszedl poczatkiem sierpnia) osobiscie testuje na swojej X10 A kamerka w Arc`u powala na kolana, zwlaszcza zdjecia w ciemnosciach, samsung nam tego nie oferuje

  • 0

    57. ~SE fanboj  2011-08-17 03:22:44  host: cpc1-hari2-0-0-cust50.hari.cable.virginmedia.com

    dodam jeszcze ze kilka fonow w swoim zyciu zajechalem, do muzy (na sluchawkach zawsze slucham) lepszego niz w910i nie widze. Nawet w glupim ajpodzie zeby nastepna nute wlaczyc to trzeba go wyjac z kieszeni i przelaczyc bo na slepo mozna przeskoczyc kilka kawalkow albo zciszyc, poza tym najpierw go trzeba odblokowac. W SE wystarczylo przytrzymac przycisk glosnosci (nawet na zablokowanym)

Dodaj swoją opinię