Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rok 2011 rekordowy dla dedykowanych systemów nawigacji

Rok 2011 rekordowy dla dedykowanych systemów nawigacji

Q! 10 Listopada 2010 08:21

0 0

Rok 2011 ma być rekordowy pod względem ilości sprzedanych dedykowanych urządzeń do nawigacji satelitarnej. W kolejnych latach ich sprzedaż ma powoli spadać - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę analityczną Berg Insight.

W 2011 roku nabywców znajdzie 42 mln urządzeń tego typu. W kolejnych latach ich sprzedaż ma powoli, jednak systematycznie spadać. Wiązać się to będzie z nasyceniem największych rynków oraz konkurencją ze strony smartfonów obsługujących nawigację satelitarną.

Podczas gdy rynki Europy oraz Ameryki Północnej są już prawie nasycone tego typu urządzeniami, o tyle te rozwijające się - jak Brazylia, Chiny Indie oraz Rosja - wciąż mają ogromny potencjał. I to one będą siłą napędową rynku.
Wciąż jednak rynek akcesoriów do nawigacji będzie miał się całkiem dobrze. Wszystko dlatego, że w krajach rozwiniętych klienci będą korzystać co najmniej z kilku urządzeń, które umożliwiają wskazywanie drogi krok po kroku.

Producenci starają się zapobiec zmniejszeniu popytu na swoje urządzenia poprzez oferowanie dodatkowych funkcjonalności czy usług. Większe ekrany czy zintegrowana łączność komórkowa mają być tymi, które przekonają klientów do zakupu nowego urządzenia.

Źródło tekstu: Berg Insight     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 1

    1.  2010-11-10 14:08:59

    Dlatego dziwię się, że rodzima AutoMapa olewa klientów oferując wersję tylko na Windows Mobile. Poprzedni telefon miałem z WM na pokładzie tylko po to, żeby korzystać z AM. Teraz używam jej na starym PDA, a jak skończy się licencja kupię coś na telefon.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet