Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rogaty telefon wRodzinie

Rogaty telefon wRodzinie

LuiN 31 Lipca 2009 16:49

0 0

fonek CenterNet podpisał list Intencyjny z Pragma dotyczący umowy w zakresie sprzedaży telefonu Fonek, z przeznaczeniem dla najmłodszych użytkowników telefonii wRodzinie. Telefon Fonek jest jedynym na polskim rynku telefonem przeznaczony dla dzieci do lat 7.

Jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat "Bezpieczny Telefon" przyznawany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Fonek posiada szereg unikalnych funkcji, których nie ma tradycyjny telefon GSM, tj.:
pełna kontrola rodzicielska
proste wybieranie numerów (czterema programowalnymi klawiszami)
tylko bezpieczne połączenia
funkcja "SOS"
monitoring otoczenia
funkcja "Dotarłem"




Pragma jest polską firmą z siedzibą we Wrocławiu, współtwórcą i dystrybutorem Fonka oraz autorem wszystkich jego funkcjonalności. Szerzej o urządzeniu Fonek pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: CenterNet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~nick  2009-07-31 22:19:58  host: cem1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tu chodzi nie tyle o dawanie dziecku telkom tylko o zmoherowianie od małego.

  • 0

    23. ~nick  2009-07-31 22:36:33  host: cem1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Również poczytałem sobie o fonku na allegro i wydaje się to dobry sprzęt dla naszego prezydenta: 1 - mamusia; 2 - kot; 3 - braciszek; 4 - Zbysiu Ziobro albo inny jełop :-D

  • 0

    24. ~jojo  2009-07-31 23:32:33  host: edq1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak przy okazji (przeglądam akurat po raz kolejny cennik) - nie pamiętam, żeby ktoś zwrócił uwagę na ten szczegół podczas prezentacji oferty MVNO "wRodzinie" - połączenia międzynarodowe (co prawda nie należą do najtańszych - do cen z Heyah im jeszcze daleko) ale za to (co jest rzadkością w polskich ofertach komórkowych) rozliczane są w systemie 30/1 (w ofercie PTC np. w systemie 60/60)! ;-)

  • 0

    25. ~  2009-08-01 00:26:48  host: aavc199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W tubiedronce krajowe są co 15 sekund więc to nie rewelacja. :)

  • 0

    26. ~jojo  2009-08-01 00:37:00  host: edq1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25 - albo żartujesz albo niestety nie rozróżniasz połączeń krajowych i międzynarodowych - ja pisze o tych drugich. ;-)

  • 0

    27. ~  2009-08-01 01:57:19  host: t06-15.opera-mini.net

    Ja tam dziecku poniżej 12 lat telefonu nie dawałbym. Ten Fonek to dobre rozwiązanie dla mężów wyjeżdżających za granicę- wiedzą co żony robią gdy ich nie ma. A jak coś ten tego to mają dowód i rozwód gratis !

  • 0

    28. ~Gormar  2009-08-01 07:35:25  host: 217.96.62.235

    A ja myślałem, że to telefon z wbudowanym paralizatorem ;).

  • 0

    29. ~  2009-08-01 07:40:15  host: 176.143.lesio.net

    Ujme to tak telefon i owszem jest ok ale napewno nie dla dziecka w wieku 5 czy 6 lat bo trudno mi sobie wyobrazic takiego dzieciaka chodzacego gdziekolwiek samemu. Nawet na podwórko koło bloku niechetnie sie wypuszcza samemu dziecko które ma ponizej tych powiedzmy 7 lat. Natomisat mam obaawy iz dla starszego dzieciaka w wieku około I komunijnym - TAKI TELEFON MIMO IZ W ZASADZIE POWINIEN WYSTRCZYC I JAK NAJBARDZIEJ DLA RUCHLIWEGO I BARDZIEJ SAMODZIELNEGO 8 - 9 LATKA FUNKCJONUJACEGO CZASEM SAMODZIELNIE POWINIEN BYC WYSTARCZAJACY (a dla rodziców byc bardzo dobrym rozwiazaniem) to z uwagi na panujace do tej pory w Polsce zwyczaje i mode moze byc zdecydowanie mało atrakcyjny (w koncu skoro dzieciak na I komunie dostaje w prezencie np. komputer czy "wypasionego" laptpa warosci 5 - 6 tys zł to i komórka firmy z pod znaku jabłka nie jest niczym dziwnym. Trudno sobie wyobrazic wobec tego aby taki dzieciak został usatysfakcjonowany tak specyficznym telefonem. Choc jak najbardziej jest on wskazany dla tego wieku. Bo naprawde trudno mi sobie wyobrazic 5 cz 6 latka który by miał potrzebe wogóle używania telefonu komórkowego. A nalezy od najmłodszych lat uczyc dzieci iż KOMÓRKA TO NIE JEST ZABAWKA. I na jej posiadanie przyjdzie czas wtedy gdy dziecko stanie sie na tyle samodzielne by funkcjonowała w tych czy innych sytuacjach samo i wobec tego musi byc z nim mozliwosc kontaktu. W przeciwnym wypadku - jesli dziecko jest niesamodzielne i nie funkcjonuje nigdzie samo bez rodziców czy innego opiekuna to dawanie jakiegokolwiek telefonu komórkowego wydaje sie byc pozbawionym sensu. Tak wiec trudno mi narazie w specyficznych polskich warunkach wyobrazic sobie dla kogo (jakiej grupy docelowej) ten telefon moze byc przeznaczony. Bo dzieci o których pisze sie w opisie komórki w 99,9% nie potrzebują a te starsze w okolicach 8 - 9 które z tych czy innych powodów komórkę potrzebują takiej raczej chciec nie beda.

  • 0

    30. ~Gormar  2009-08-01 07:42:12  host: 217.96.62.235

    @24. jojo zdaje się, że od 1 lipca rozliczanie 30/1 połączeń międzynarodowych jest standardem wprowadzonym przez KE. Z tego co pamiętam w Play rozsyłali SMS'y miesiąc temu, że właśnie wprowadzili takie naliczanie.

  • 0

    31. ~ISAURA  2009-08-01 10:00:30  host: egm130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Swojemu dziecku nie dam.

  • 0

    32. ~  2009-08-01 10:51:02  host: 176.143.lesio.net

    Napisze to raz jeszcze. Nie wiem dla kogo tak naprawde przeznaczony jest ten telefon. Dziecko 5 - 6 letnie komórki nie potrzebuje (no chyba iż potraktujemy ją jako zabawkę ale wtedy świadczy to moim skromnym zdaniem o tym iż rodzic takiego dzieciaka ma coś z głową) bo jesli mam byc szczery trudno jeslt mi sobie wyobrazic sytuacie kiedy przedszkolak by funkcjonował sam bez obecności kogoś dorosłego np. wychowawczyni w przedszkolu / szkole lub rodzica / opiekuna. Z koleji dzicka starszego na 200% możliwości tego telefonu nie zadowolą i zdecydowanie wybierze on telefon klasyczny.

  • 0

    33. ~  2009-08-01 11:15:49  host: ivw3.internetdsl.tpnet.pl

    a gdzie to to ma klawisze 5,6,7 itd

  • 0

    34. ~EU  2009-08-01 12:37:34  host: aawu68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja swojemu dziecku kupiłbym taki telefon, tyle że nie mam jeszcze dzieci.

  • 0

    35. ~klimass  2009-08-01 12:47:00  host: 94.254.224.225

    O ludzie, co za beznadzieja... Uwsteczniać dziecko... Dzieci bardzi szybko łapią fony, na pewno w pełni funkcjonalna Nokia z dobrze przygotowaną książką telefoniczną byłaby o wiele lepsza. Dziecko mogłoby i wysłać sms'a, zadzwonić gdzie chce i nawet czasami pograć sobie czy posłuchac muzyki. A tu - 4 numery i nic więcej. Lipa lipa lipa. No, ale jak mocherek kupi wnusiowi taki telefon masakrycznie sie wykosztowując (ale przecież pieniążki i tak pójdą na zbożny cel...) to może i troche uda im się ich sprzedać. Zastanawia mnie jedno - jak sprawdzić ile środków zostało dostępnych na koncie? Czyżby następna zabawka, mająca zwiększać zyski OPa? Aj, marnie widze to w rodzinie, kupi to kilka mocherów na pielgrzymce i nasz prezydent, ale kto więcej? :)

  • 0

    36. ~jojo  2009-08-01 17:59:21  host: efc50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    30 - Gormar, Play oferuje rozliczanie 30/30 przynajmniej tak wynika z cennika Play Fresh. O SMS-ie od Play na ten temat nic nie wiem, bo takiego nie otrzymałem. Może rozsyłali zanim do nich przeniosłem numer. W każdym bądź razie standard standardem, a we wszystkich taryfach prepaid Ery jest 60/60, zresztą tak samo jak w Heyah. Ale mniejsza z tym, to nie temat na takie rozważania. Niepotrzebnie zaczynałem. ;-)

  • 0

    37. ~jojo  2009-08-01 18:08:08  host: efc50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    klimass (35) - jak to jak sprawdzić wartość i ważność konta? Tak jak w każdym normalnym polski prepaidzie. Pierwsza możliwość, to np. ustawienie pod jednym z klawiszy skrótu do bezpłatnego kodu USSD *111#. Druga, to ustawienie skrótu do również bezpłatnego serwisu głosowego pod *1111 (który to numer ma być na dniach uruchomiony).

  • 0

    38. ~4Gman  2009-08-02 01:23:25  host: nat-b2-122.tsi.tychy.pl

    W załączeniu link do wiadomości (nie wiem czy wiarygodnej) określającej ten aparat jako niebezpieczny dla dzieci ze względu na promieniowanie SAR. Przeczytajcie ten komentarz i napiszcie czy to może być prawda?: http://znam.to/forum/watek/6980/Fonek-A88

  • 0

    39.  2009-08-02 08:59:41

    Gormar: pomyliłeś rozmowy międzynarodowe z rozmowami wychodzącymi w roamingu.

  • 0

    40. ~Dina  2009-08-05 20:28:08  host: p05-10.opera-mini.net

    A mój 7-latek ma swój telefon. :P Ale nie nosi go przy sobie i korzysta bardzo rozsądnie-5zł miesięcznie mu wystarcza na WAP i sms-y. Telefon potrzebny mu jest przede wszystkim do gier (bo nie mamy komputera) i czasami radyjko.

  • 0

    41. ~POkemon  2009-08-08 12:24:41  host: ip-94-42-15-133.multimo.pl

    38, Michnix walczy.

Dodaj swoją opinię