Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rodzi się egzotyczny gigant telekomunikacyjny

Rodzi się egzotyczny gigant telekomunikacyjny

LuiN 26 Maja 2009 12:21

0 0

Indyjski Bharti Airtel i MTN z Republiki Południowej Afryki rozmawiają o transakcji wymiany akcji wartej 23 mld dolarów. Zwiększenie zależności między spółkami może doprowadzić do powstania trzeciego pod względem wielkości operatora komórkowego z ponad 200 mln abonentów.

Bharti miałby przejąć 49% udziałów MTN, z kolei MTN 36% udziałów Bharti. Rozmowy na temat połączenia sił tych dwóch liderów na swoich rynkach mają zakończyć się przed 31. lipca. Fuzja postawiłaby nową spółkę na trzecim miejscu w światowym rankingu największych operatorów komórkowych - tuż za China Mobile i Vodafone.

Obecnie obie spółki mają po około 100 mln klientów w łącznie 26 krajach Afryki, Azji Mniejszej i Azji. Biorąc pod uwagę znaczny udział na rynkach rozwijających się, charakteryzujących się najwyższą dynamiką zwiększania liczby klientów, baza abonencka może być bardzo szybko podwojona.








Źródło tekstu: Associated Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~Longman  2009-05-26 12:47:41  host: adcj244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten operator z RPA to MTN (a nie MNT). Wie to chyba każdy kto dekadę temu korzystał z bramek SMSowych do polskich operatorów :-)

  • 0

    2.  2009-05-26 12:49:05

    Longman: mtn.co.za... To były szasy... ;-) Już poprawione - dzięki! :-)

  • 0

    3. ~J  2009-05-26 12:58:58  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    WitekT: Szasy? Alee o so chozi?

  • 0

    4. ~  2009-05-26 12:59:41  host: abkb95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Afrykańskie szałasy :)

  • 0

    5.  2009-05-26 13:00:59

    CZasy. ;-)))

  • 0

    6. ~J  2009-05-26 13:09:48  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    WitekT: Żartowałem tylko;)

  • 0

    7.  2009-05-26 13:17:19

    J: wiem, wiem. :-)

  • 0

    8. ~ciapus  2009-05-26 13:27:57  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    a podobno w poniedziałek się trzeźwieje...

  • 0

    9.  2009-05-26 13:35:56

    Nawet wtorek nie wystarczył :)

  • 0

    10. ~ziomek13  2009-05-26 13:41:03  host: aegt243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku a ty jestes w stanie odpowiedziec mi na pytanie na które nikt nie zna odpowiedzi-kto ma prawo własnosci do numeru który został przeniesiony a przestał istniec z powodu np niedoładowania??

  • 0

    11.  2009-05-26 13:43:25

    ziomek13: wg prawa opłatę za daną pulę numeracyjną (wszystkie numery, także przeniesione) ponosi operator pierwotnie o nią wnioskujący. Po przeniesieniu numeru i po zakończeniu umowy u nowego operatora z praktyki mogę powiedzieć, że numer zostaje u opa, do którego się przeniosło numer. Jak będzie po wprowadzeniu centralnej bazy numerów - nie wiem...

  • 0

    12.  2009-05-28 10:52:20

    *10 Wraca do operatora do którego należy numeracja. Jeśli numer Orange został przeniesiony do Plusa, kolejno w Plusie został wyłączony bo ktoś go np. nie doładowywał to wraca on później do Orange. Czytałem o tym na forum na telepolis;)

  • 0

    13.  2009-05-28 11:01:33

    Ale mogę być w błędzie;)

Dodaj swoją opinię