Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Rocznica Lineage OS

Rocznica Lineage OS

Isand 25 Grudnia 2017 20:46

3 1

lineage

Kiedy my zasiadaliśmy do wieczerzy wigilijnej, urodziny obchodził Lineage OS. Wtedy właśnie zapowiedziano go jako następcę CyanogenModa.




Twórcy Lineage OS pochwalili się, że ich wyrób jest dostępny na ponad 180 różnych urządzeń, a do stworzenia wolnoźródłowego systemu rękę przyłożyło ponad 700 osób. Następca CyanogenModa jest szczególnie popularny w tzw. krajach BRICS, bo pierwsze miejsca pod względem liczby użytkowników zajmują Indie, Chiny, Brazylia oraz Rosja. Na piątej pozycji znalazły się Niemcy -znane z bezkompromisowego podejścia do prywatności.

Jeśli chodzi o podobne statystyki dla konkretnych urządzeń, to pierwszą piątkę stanowią OnePlus One, Samsung Galaxy S3, Xiaomi Redmi Note 4, Motorola Moto G (2015) oraz Samsung Galaxy S5.

Źródło tekstu: Lineage OS     

Dodaj do:

Tagi: lineage os

w sumie: 17
  • 1

    1.  2017-12-25 21:08:02

    Czyli generalnie modele na które wypieli się producenci a na które spokojnie kolejne wersje mogły by być wydane oficjalnie. Brawo!

  • 0

    2. ~Scenic  2017-12-25 23:03:53  host: 78.11.62.41

    Używam na galaxy S4 . System jest ok.!!

  • 0

    3. ~Yyy  2017-12-26 02:05:34  host: user-94-254-128-51.play-internet.pl

    Zespół LineageOS odwaga kawał świetnej roboty. Drugie, a czasem i trzecie życie dla wielu skazanych na śmierć przez producentów urządzeń. Powinni dostać dotacje z UE bo chronią środowisko naturalne przed nadmiarem elektrośmieci! Myślę, że przydałby się tutaj większy artykuł na temat LineageOS bo wielu ludzi w Polsce wciąż nie rozumie o co chodzi. Tylko błagam - nie kopiuje bezmyślnie Internetu idąc na łatwiznę, a pogadaj ie z nimi na IRCu, kanał #lineageos na irc.freenode.net. Przy okazji można ich zapytać o trudności jakie mają przy pracach nad wersją 15.x (opartą o Oreo 8.1, np gralloc)

  • 0

    4. ~czterdziestolatek  2017-12-26 08:20:40  host: 178235194119.bielskobiala.vectranet.pl

    Lineage OS 14 ma tylko 1 wadę. Bateria w telefonie znika dużo szybciej niż np. na Android 6.0 który miałem w S5. Po części dało się ten problem opanować i wyłączyć wiele niepotrzebnych usług Google.
    Chłopaki powinni nad tym popracować bardziej, bo reszta działa wyśmienicie!!!!
    System jest szybki. Działa płynnie. Wygląda rewelacyjnie. Nakładka od Lineage świetnie zoptymalizowana i bardzo konfigurowalna. Nie zauważyłem jakiś rażących bugów.
    Trzymam kciuki za dalszy rozwój!!!!

  • 0

    5.  2017-12-26 09:34:20

    #3: ja tu dość dawno temu popełniłem artykuł o CM. Zasada jest ta sama, więc nie wiem czy kolejny o Lineage ma sens.

  • 0

    6. ~Endriu130  2017-12-26 10:24:02  host: user-94-254-231-198.play-internet.pl

    Od ponad pół roku używam LineageOS na Meizu m2note. REWELACJA. Wszystko działa płynnie i bezbłędnie. Dzięki jednemu zapaleńcowi z forum xda tworzącego wersję unofficial mam łatki bezpieczeństwa zdecydowanie szybciej niż znajomi Samsungowcy i inni. Jednak czego mi brakuje w mojej sytuacji? Natywnej obsługi wifi calling. Mam PLAY i problem z zasięgiem wszystkich 4 sieci w mojej lokalizacji. Gdyby developerzy zaimplementowali to rozwiązanie to nie ma dla mnie lepszego systemu.

  • 0

    7. ~  2017-12-26 11:59:39  host: 89-64-25-169.dynamic.chello.pl

    Nie znam się na tym więc proszę i formacje w czym jest lepszy od zwykłego Androida?
    Mam Xiaomi Redmi 4 Note z androidem 7 i też wszystko działa płynnie.

  • 0

    8. ~Redhop  2017-12-26 12:21:29  host: public-gprs206650.centertel.pl

    Motorola g3 lineageos śmiga aż miło czekam na oficjalne wydanie 15 tki czyli oreo

  • 0

    9. ~Marcin  2017-12-26 13:02:12  host: user-94-254-225-26.play-internet.pl

    Co tydzień najnowsze wersje oprogramowania - przynajmniej w przypadku Moto G 2014. Bardzo fajny projekt ale na wersję 15 jeszcze chwilę poczekamy. Szkoda, że nie wszystkie modele Xiaomi mają możliwość zainstalowania LineageOS.

  • 0

    10.  2017-12-26 13:07:42

    A jak z aparatem na Moto G3 (2015) i bateria na tym LiOSie?

  • 0

    11. ~Gosciu  2017-12-26 16:09:20  host: 188.146.98.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    I czemu tu się dziwić. Najpopularniejsze urządzenia nawet dzisiaj niewiele odbiegają lud nawet przewyższają ofertę że średniego segmentu. S5 jest bardzo udanym telefonem, ostatnim z serii z wymienną bateria. Producenci na siłę usmiercaja kolejne słuchawki aby napędzać sprzedaż nowych. Cóż takiemu S5 brakuje w dniu dzisiejszym?

  • 0

    12. ~Yyy  2017-12-26 16:42:21  host: user-94-254-128-51.play-internet.pl

    @10, aplikacja do zdjęć jaka przychodzi z LineageOS na Moto G3 ma jeden problem kiedy robisz zdjęcie z lampą - brakuje ostrości. W przypadku Moto G3 to ogólnie znany problem nawet na oprogramowaniu fabrycznym. Rozwiązanie jest bardzo proste: trzeba pobrać aplikację fabryczną Motoroli że sklepu Play i wszystko tam działa. Poza tym wszystko działa ślicznie i płynnie. Przycinki są jak obciążysz telefon (np wstaje NaviExpert i zaczyna się dużo dziać) , ale to jest tak samo jak na systemie fabrycznym.

  • 0

    13.  2017-12-26 20:54:29

    Od kilku lat na swoich smartfonach z Androidem używam tylko CyanogenModa, później LineageOS i nie potrzebuję niczego innego.
    Życzę im wielu następnych rocznic.
    I za dotychczasowy wkład - Wielkie dzięki!

  • 0

    14.  2017-12-26 21:02:57

    @9
    Brak LineageOS na niektórych modelach Xiaomi to wina samej firmy Xiaomi, która w przypadku niektórych modeli to niejako blokuje nie publikując kodu źródłowego do kernela lub robi to dość opieszale (w przypadku urządzeń opartych o procesor Qualcomma), lub Mediateka, że jest ku temu baardzo niechętny (delikatnie mówiąc) w przypadku urządzeń opartych na procesorach tej firmy.

  • 0

    15.  2017-12-26 22:04:54

    Ja mam od długich miesięcy LineageOS na swoim telefonie. Chodzi lepiej niż oryginalny soft.

  • 0

    16. ~@  2017-12-27 13:03:07  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Bezpieczeństwo? Jak?

  • 0

    17. ~  2018-01-02 03:50:24  host: user-31-175-30-4.play-internet.pl

    Niech mi ktoś powie, co z obsługą aparatów foto na tym systemie? Jak wygląda obsługa innego wyposażenia? Czy każdy producent wydaje apkę do obsługi swoich fabrycznych aparatów foto? Jaki jest najlepszy i najrozsądniejszy cenowo smartfon do rozpoczęcia przygody z tym systemem?

Dodaj swoją opinię