Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RockPlayerBase - odtwarzacz DivX, XviD i RMVB dla Androida

RockPlayerBase - odtwarzacz DivX, XviD i RMVB dla Androida

LuiN 16 Czerwca 2010 14:30

1 0

rockbaseplayer Do sieci trafił RockPlayerBase - darmowy odtwarzacz plików DivX, XviD, MKV, MP4, RMVB i WMV przygotowany z myślą o systemie Google Android 2.1.

Najepsze wyniki odtwarzacz uzyskuje podczas oglądania plików zakodowanych DivX-em - na płynność odtwarzania liczyć można nawet przy rozdzielczościach zbliżonych do HD. Da się odtwarzać nawet filmy w FullHD, jednak 1-3 klatki na sekundę nie znajdą zbyt wielu wielbicieli.




Jak podaje autor aplikacji, wydajność programu jest bezpośrednio zależna od mocy obliczeniowej procesora zastosowanego w telefonie. Wyniki testów odtwarzania oraz linki do samego odtwarzacza znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: soyandroide, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2010-06-16 14:51:41

    A dlaczego nie w markecie?

  • 0

    3.  2010-06-16 14:53:03

    Ja cały czas czekam na coś porządnego właśnie z obsługą napisów...

  • 0

    4. ~United  2010-06-16 15:03:08  host: adbh73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 3 - jest yxplayer, ktory odtwarza napisy. Sam program jest nawet po polsku ale niestety podczas odtwarzania filmu zamiast polskich znakow sa krzaki.

  • 0

    5. ~mcboogerballs  2010-06-16 15:03:30  host: user-109-243-185-168.play-internet.pl

    Na milestone dziala super :) A co do napisow, to lepiej uczcie sie jezykow, a nie narzekacie, ze ich nie ma.

  • 1

    6.  2010-06-16 15:04:18

    @4 wystarczy zmienić kodowanie napisów i u mnie przynajmniej w yxplayer wszystko działa. Ale jakość w xyplayer pozostawia, przynajmniej dla mnie, wiele do życzenia

  • 0

    7. ~  2010-06-16 15:26:25  host: chello084010032146.chello.pl

    Odtwarza płynnie na HTC Legend/Hero?

  • 0

    8. ~Unite  2010-06-16 15:56:25  host: adbh73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 6 - na jaki standard kodowania trzeba zmienic? Testowalem kilka i jeszcze mi sie ani razu nie udalo. Zmienialem kodowanie za pomoca Subedita.

  • 1

    9.  2010-06-16 16:02:32

    @Unite SubEditem mi się też nie udawało, ale potem sobie poradziłam za pomocą jednej strony - nie mam jej teraz bo zapisałam w zakładkach, podeślę CI jak wrócę do domu

  • 0

    10. ~United  2010-06-16 16:10:35  host: adbh73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ok, dzieki :)

  • 0

    12. ~mcboogerballs  2010-06-16 17:00:14  host: user-109-243-185-168.play-internet.pl

    @11: pewnie :)

  • 0

    13. ~Trekkis  2010-06-16 18:19:11  host: t15-02.opera-mini.net

    Nigdy nie pojme ludzi ogladajacych filmy na komorkach :) taki czysty szpan dla szpanu chyba tylko :) szczegolnie gdy 5-7 calowe odtwarzacze gdzie dopiero naprawde da sie ogladac kosztuja 200zl.. :) o napisach nie wspomniawszy :)

  • 0

    14.  2010-06-16 18:25:48

    13@ - zwłaszcza czekając na kogoś siedząc w samochodzie na parkingu, tu jedynie latającej musze mogę poszpanować i z chęcią to robie; -P

  • 0

    15.  2010-06-16 18:31:48

    @11: przyjmujesz do wiadomości że nie każdy piraci? zazwyczaj albo oglądam filmy które mają nałożonego lektora albo wybór ścieżki audio jest możliwy. Nie zaś nie jakiejś marnej jakości byleco, nie wiadomo skąd, z dokładanymi napisami. Wracając do sedna, kwestia czasu kiedy RockPlayerBase doczeka się obsługi napisów albo gdy pojawi się równie dobry player je obsługujący. Musimy się (niestety) w cierpliwość uzbroić aż wzrośnie baza aplikacji dla Androida i będzie większa konkurencja między developerami aplikacji.

  • 0

    16.  2010-06-16 18:32:30

    Powidz jeszcze że "prawdziwa" nawigacja GPS to też koszt około 300zł, cyfrówka następne 300zł, netbook do internetu to już dodatkowe 1000zł no i wózek by to wszystko ze sobą targać... To ja już wolę nawigować, oglądać filmy, robić fotki i pisać komentarze na necie jak teraz to robię za pomocą komórki, byś nie myślał że oszalałem w domu mam, tv, komputer itp więc będąc na miejscu ich używam; -)

  • 0

    17.  2010-06-16 18:44:50

    Same filozofy się zleciały:)

  • 0

    18. ~trekkis  2010-06-16 19:51:06  host: dynamic-78-8-154-183.ssp.dialog.net.pl

    Hose- tyle że porównując komórkę do dedykowanego gps i aparatu foto porównujesz zdezelowanego malucha do porshe :) Narzekając że porshe większe od malucha wiec za duże :D

  • 0

    19. ~-  2010-06-16 19:58:24  host: dynamic-78-8-154-183.ssp.dialog.net.pl

    poza tym, akurat dedykowany gps jest jednocześnie właśnie odtwarzaczem video o niebo lepszym od komórki :)

  • 0

    20.  2010-06-16 22:50:53

    trekkis - po pierwsze Porsche, po drugie pisałem że mam normalny tv, laptop, aparat cyfrowy i inny sprzęt. Pewnie ty nosisz przy sobie 40" plazmę, laptopa 17", lustrzankę i GPS 7" no i agregat prądotwórczy. Jakby nie mówić jeśli nie ma się przy sobie Porsche to i maluch dobry.

  • 0

    21. ~trekkis  2010-06-16 23:24:34  host: dynamic-78-8-154-183.ssp.dialog.net.pl

    Hose - nie ja noszę wedle potrzeby :) Jeśli wystarczy mi gps i aparat w komórce - to wystarczy mi komórka i używam wszystkich jej funkcji, jeśli natomiast wiem że potrzebuję lustrzanki/kompaktu/prawdziwego gps to biorę i używam-wedle potrzeb i konkretnej sytuacji :) Agregatu nie mam, ale mam przenośny akumulator - piekielnie przydatna sprawa którą polecam każdemu :) W każdym razie tak jak gps i aparat można spokojnie używać zamiennie z komórką w zależności od sytuacji tak oglądanie filmu na komórce jest co najwyżej rodzajem komedii i horroru w jednym :) Wiem o tyle, że sam spory czas tak oglądałem na komórce (3.5cala) i przerobiłem tak sporą biblioteczkę filmów, jak i sam twierdziłem że tak spokojnie można - oczy otworzyłem gdy kupiłem porządne urządzenie do tego celu, teraz sam widzę jak śmiechu warte były moje wcześniejsze stwierdzenia na ten temat i jak zwyczajnie sam siebie "ynteligetnie" katowałem :) A laptopa ani netbooka nie mam :) Z kolei gps mam 4.3 i to wcale nie jest dużo jak się wydaje :) Ale różnica w komforcie oglądania i obsługi już jest naprawdę spora :) Co dopiero 7" :)

  • 0

    22.  2010-06-17 09:59:50

    Więc wychodzi na to że jednak telefon się przydaje, mi się jeszcze przydaje do oglądania filmów, sporadycznie bo sporadycznie, ale bywa. Z telefonem jest jak ze scyzorykiem MacGyver-a ma wszystko co potrzebne, ale do prawdziwej "kosy" śrubokręta, piły, nożyczek itp równać się nie może, jednak da się nim zrobić prawie wszystko.

Dodaj swoją opinię