Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Roamingowy rachunek olimpijczyka za... Pokemony

Roamingowy rachunek olimpijczyka za... Pokemony

orson_dzi 4 Sierpnia 2016 12:01

11 5

Japoński olimpijczyk Kohei Uchimura załamał się wysokością rachunku za usługi w roamingu. Opłaty dotyczyły głównie transmisji danych podczas grania w Pokemony.

Kohei Uchimura, to japoński gimnastyk, czterokrotny wicemistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata. Już samo to świadczy o tym, że człowiek widział spory kawałek świata i powinien wiedzieć na jakiej zasadzie działa roaming i jakie są za niego opłaty.




Uchimura wraz z resztą japońskiej reprezentacji przyjechał do Rio de Janerio. Niedługo po przybyciu zabrał się za poszukiwanie Pokemonów (prawie złapał Digletta). Gimnastyk był na tyle pochłonięty poszukiwaniami, że nawet nie zauważył, że jego rachunek za telefon urósł do kwoty 500 tys. jenów.

Koledzy sportowca powiedzieli, że na drugi dzień podczas śniadania był tak załamany, że wyglądał jakby miał zaraz zejść nad talerzem. Oczywiście pół miliona jenów brzmi poważnie tylko w japońskiej walucie. W przeliczeniu jest to ok 5 tys. dolarów. Mimo wszystko, nie dla każdego jest to niewielka kwota.

Źródło tekstu: geek.com; wł     

Dodaj do:

Tagi: roaming | pokemon go | kohei uchimura

w sumie: 38
  • 1

    19.  2016-08-04 13:05:04

    18 - tym bardziej dziwi zdziwienie czytelnika, że ludzie stali w Krakowie w kolejkach po karty polskich operatorów...

  • 0

    20. ~Adi  2016-08-04 13:06:59  host: public-gprs384562.centertel.pl

    Przeciez ta gra sorry ze tak napisze ale jest dla debili
    Ostatnio widziałem jak biegał taki debil do okoła domu i prawie wpadł pod auto tak był zajęty łapaniem pokemona
    Chłop jakoś po 30stce

  • 0

    21. ~  2016-08-04 13:19:23  host: 87-205-149-205.adsl.inetia.pl

    A tmobile daje 20GB na weekend za free i żadnej informacji

  • 1

    22. ~Thunder  2016-08-04 13:34:35  host: 85.219.163.130

    Widzę że hejt na Telepolis osiągnął już najwyższy pułap ...

  • 1

    23.  2016-08-04 13:35:39

    Nie jest to ani nowa taryfa, ani nic stałego w ofercie. Więc nie o wszystkim muszą pisać. Zresztą będąc na tym forum, powinieneś mieć ofertę z wystarczającą ilością danych. Ja w smartfonie mam 34gb danych (orange free na kartę) i te promocyjki jednorazowe dla mnie są zbędne. Komuś może się przydać, jednak portal nie piszę o wszystkim.

  • 0

    24. ~Pkaranczowy orangutan  2016-08-04 13:46:14  host: public-gprs396252.centertel.pl

    Amigo : też mam bonusy itp. Ale dzięki dodatkowym GB zauktualizowalem trochę rzeczy i to dzięki Telepolis.pl Jeżeli takie akcje są przeprowadzane i to jest promocja a nie żadna dodatkowa oferta to jak najbardziej powinni informować. W ich biznesie jest aby internauci szukali informacji na tym a nie na innym portalu.

  • 1

    25.  2016-08-04 13:53:29

    21 - skąd masz tę informację, jeśli nie z Telepolis?

  • 1

    26. ~adawsd  2016-08-04 14:15:19  host: 194.126.221.7

    Najlepiej na gry zwalić ludzką głupotę.

  • 0

    27. ~  2016-08-04 14:17:53  host: user-94-254-131-26.play-internet.pl

    Ktoś z was wie czy te 20 GB w Timbombajlełkę tez jest w hejahełkę??? Xoxoxo

  • 0

    28. ~===!  2016-08-04 14:18:01  host: n19-02-06.opera-mini.net

    )@25. wejdz na app t-mobile i tam masz oferte (na karte!!!!) za darmo na 30 dni

  • 0

    29. ~SeT  2016-08-04 15:39:00  host: bkr76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak sama nazwa wskazuje: POKEMONGOŁ

  • 0

    30. ~Jankowski  2016-08-04 17:21:29  host: user-188-33-228-249.play-internet.pl

    Transmisja danych w Japońskich sieciach 4G jest jeszcze tańsza niż u sam, tam praktycznie nie ma hotspotów WiFi z tego powodu. Pewnie się chłopak zapomniał, a to że sportowcy nie grzeszą inteligencją to inna kwestia...

  • 0

    31.  2016-08-04 17:33:46

    Pewnie przesadził z dopingiem, który wyżarł mu mózg i zrobił z człowieka klasycznego pokemona.

  • 0

    32. ~Punk  2016-08-04 18:55:45  host: user-94-254-179-79.play-internet.pl

    Ja jadąc za granice najpierw wyłączyłem internet żeby mi nie zżerało kasy za internet który jest drogi za granicą i pakiet internetowy w Polsce i tak nie działa poza Polską to lepiej wyłączyć niż potem płacić.

  • 1

    33. ~asdasda  2016-08-04 19:43:00  host: 213-17-201-42.static.ip.netia.com.pl

    @32
    Kurcze, aleś Ty sprytny

  • 0

    34. ~aquick  2016-08-04 20:09:16  host: cst-prg-44-251.cust.vodafone.cz

    to sie chlopak wykosztowal a wystarczylo pomyslec :)

  • 0

    35. ~NikczemNick  2016-08-04 20:52:03  host: 89-76-223-9.dynamic.chello.pl

    @18 Hotelarz: Pokaż mi proszę gdzie na świecie masz internet za grosze w przeliczeniu na złotówki bo w Brazylii najtańsza oferta to 99 centavos za 15 MB lub 50 MB w zależności od operatora. Według aktualnego kursu NBP jest to 1,18PLN

    @32 Punk: Może wykup sobie jakiś pakiet przed wyjazdem za granicę?

  • 0

    36.  2016-08-04 23:04:17

    @19 wlo. Oj tam oj tam. W jakich kolejkach? Chyba tylko jeden salon Orange i T Mobile miał kolejki. U innych ruch jak zwykle był. Takie to kolejki. Wifi załatwiło sprawę. :)

  • 0

    37.  2016-08-04 23:25:53

    @35 ~NikczemNick
    Nie chodzi o dosłowne grosze lecz o porównanie z cenami w roamingu.

    Nawet w EU zamiast kupować roamingowy pakiet netu za kilkadziesiąt złotych, gdzie dostaniesz kilkaset MB to lepiej za podobną cenę kupić lokalny starter, gdzie na start dostaniesz np. 5-10GB.
    Za podobny limit danych z promocyjnym pakietem roamingowym trzeba by zapłacić ładne kilkaset złotych, a tak tracisz tylko kilkadziesiąt, więc w porównaniu grosze ;)

  • 0

    38.  2016-08-04 23:36:25

    @35 c.d.
    osobiście na wyposażeniu mam router LTE, dzięki czemu mając jedną lokalną kartę SIM z odpowiednio dużym pakietem danych mogę zapewnić wszystkim towarzyszom podróży internet bez kompleksów o ile podróżuję samochodem, a nie autobusem ;)
    Mając net to można odpalić VoIP i wtedy można dzwonić do Polski i wielu krajów za grosze niezależnie od lokalizacji.
    Możliwości jest sporo tylko trzeba pomyśleć i zacząć używać szare komórki.

    Inna sprawa, czy w danym momencie jest potrzebny duży pakiet danych, bo zazwyczaj na potrzebne sprawy wystarcza niewielki pakiet, a reszta transferu idzie na pierdoły bez których można się obejść ale z przyzwyczajenia ludzie lubią marnotrawić transfer na szeroko pojęte bzdety.

Dodaj swoją opinię