Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Roaming krajowy do poprawki

Roaming krajowy do poprawki

WitekT 27 Maja 2006 15:24

0 0
Komisja Europejska ponownie rozpocznie proces notyfikacji projektu decyzji w sprawie nałożenia na polskich operatorów komórkowych obowiązków regulacyjnych, m.in. obowiązku zapewnienia roamingu krajowego.

Proces notyfikacji pierwszego projektu decyzji rozpoczął się 28. kwietnia, ale UKE postanowił wycofać ten projekt. Było to podyktowane wątpliwościami zgłoszonymi przez Komisję Europejską w trakcie pierwszej fazy procesu konsolidacyjnego, a także koniecznością uzupełnienia na żądanie Komisji projektu decyzji o bardziej szczegółowe dane.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Ricki  2006-05-27 15:57:14  host: diz149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi? Czy to oznacza, że mająć telefon w Orange będę mógł połączyć sie przez Plusa lub Ere nie mając zasięgu własnej sieci?

  • 0

    2.  2006-05-27 16:00:11

    Ricki: nie, takich "roamingów" nie będzie. To ma być pomoc dla wchodzących operatorów, m.in. P4. Czyli nie masz zasięgi P4, korzystasz z sieci, z którą P4 podpisało umowę. Prawdopodobnie w tych regulacjach będą stosowne ograniczenia, które będą dopingować operatora do budowania właśnej sieci - np. limit długości umowy albo obowiązek powiększania zasięgu swojej sieci co roku o ileś %.

  • 0

    3. ~D  2006-05-27 16:21:10  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

    Szkoda tylko że nie ma się ktoś wziąć za nasz roaming, orange jest najgorszy wyjeżdżając na wakacje zamiast się cieszyć swoim czasem to trzeba przeliczać czy zaraz rachunek nie dojdzie do kwoty tysiąca złotych! Roaming Orange to był jeden z decydujących punktów dzięki którym zdecydowałem się na przenosiny do Ery i nie żałuję, dużo taniej!

  • 0

    4. ~  2006-05-27 17:35:15  host: abdc225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo zagramanicą to się lokalnego prepaida kupuje a zamiast dotować naszych rodzimych zgrywusów.

  • 0

    5.  2006-05-27 18:17:34

    tylko zagranicznego prepaida roaming to orange ma nagorszy ze wszystkich (ceny)

  • 0

    6.  2006-05-27 19:06:25

    Kurde -jak zwykle Głową o ścianę .... :/ :(

  • 0

    7. ~mar  2006-05-27 19:12:02  host: gw-nat.2-0.pl

    D: chyba niepotrzebnie się przenosiłeś. Możesz w Orange zmienić roaming na "stary" - masz wtedy praktycznie te same stawki, co w Erze i Plusie...

  • 0

    8.  2006-05-27 23:54:57

    A jak mozna wrocic do starych stawek?

  • 0

    9. ~q  2006-05-28 06:36:02  host: host-ip26-138.crowley.pl

    Bobb: tak

  • 0

    10.  2006-05-28 11:33:49

    ~q: haha zabawne...

  • 0

    11. ~nicki  2006-05-28 12:52:35  host: aaxt10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak wam się podobala pani Strezyńska! Jako kompetentna i napalona by zrobić porządek. Teraz jest już wszytstko jasne - kolejna kukiełka na sznureczkach. Zapomnijcie o niskich cenach naiwniacy.

  • 0

    12.  2006-05-28 13:09:41

    nicki: oj, zbyt szybka ocena. Wycofali, bo doszli do wniosku, że można jeszcze bardziej dowalić opom. ;) A co powiedz o jej ostatnich decyzjach o bitsream access? Albo planowanych obniżkach przy WLR? Oj, będzie, będzie pod koniec tego roku ciekawie. ;)

  • 0

    13. ~getITright  2006-05-28 14:32:04  host: phantom.teldom.pl

    *nicki - mi się bardzo podoba naiwniaku :D

  • 0