Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Roaming "jak w kraju" również w nju na kartę

Roaming "jak w kraju" również w nju na kartę

LuiN 23 Kwietnia 2015 20:34

9 1

Miesiąc po wprowadzeniu usługi w ofercie abonamentowej, z usługi roamingowej jak w kraju korzystać mogą również użytkownicy nju na kartę.

Usługa obniża cenę minuty połączenia wychodzącego lub przychodzącego w roamingu (I Strefa) do 19 gr za minutę, a cenę SMS-a wychodzącego do 9 gr. Klienci mają do wyboru wariant usługi ważny przez 3, 7 i 14 dni w cenie odpowiednio 6, 10 i 15 zł.




Aktywacja usługi odbywa się poprzez SMS wysłany na numer 80255 o treści:
  • START 3 dla jak w kraju na 3 dni,
  • START 7 dla jak w kraju na 7 dni,
  • START 14 dla jak w kraju na 14 dni,

Uwaga, głosowe połączenia przychodzące rozliczane są sekundowo, a wychodzące w zaokrągleniu do pełnej minuty.

Zobacz: regulamin usługi

Źródło tekstu: Orange     

w sumie: 36
  • 0

    17.  2015-04-23 23:01:54

    @9 fakt zapomniałem o Litwie. Ja mam pecha mieszkać 80 km od południowej i 50 km od wschodniej granicy więc na roaming słowacki już się nie załapię (ograniczenie technologiczne komórki to max 35 km). Co do tego końca roamingu, niestety to nie jest już takie pewne http://tlp.is/63h

  • 2

    18. ~aquick  2015-04-23 23:25:50  host: cst-prg-44-246.cust.vodafone.cz

    @16 te regulacje europejskie są dla podstawowego cennika. T Mobile i heyah ze swoim "Wszędzie rozmawiaj" też ma takt minutowy i cenę 30gr za minutę, na tym nr już 2 miesiąc korzystam z promocji, w której jeden MB danych w ue wynosi mnie w przeliczeniu na złotówki ok. 20gr a standardowa cena to ok. 1zł. Także regulacje nie obejmują promocji :)

  • 0

    19.  2015-04-24 00:50:23

    Kto obecnie dzwoni w roamingu, internet w europie jest bardzo tani tak jak u nas ,od lat robię przekaz komórki na telefon stacjonarny i odbieram za free ,dzwonie ze stacjonarki z kablówki również za free czy do Polski czy i na stacjonarne do całej europy, jak wyjeżdżam poza UE biorę ze sobą starą wysłużona bramkę voip ,internet jest w pokojach ....

    Widzę ,że po komentarzach nie którym to nie rozróżniacie roamingu z połączeniami międzynarodowymi, bo ceny wypisujecie nie na roaming ,a co to oferty jest tyle warta co ten pseudo operator , usługa była by dobra z 4 lata temu

  • 0

    20.  2015-04-24 00:54:44

    Czy ktoś z Was orientuje się jakie będą ceny roamingowe od 1 lipca 2015 r i czy coś zmieni się od 15 grudnia 2015 r.

  • 0

    23. ~AAA  2015-04-24 08:09:49  host: dynamic-78-8-238-194.ssp.dialog.net.pl

    Witam,
    potrzebuję tanio rozmawiać z Turcji,macie jakieś pomysły (Grecji nie złapię,wifi nie będzie).
    j.

  • 0

    24. ~rock  2015-04-24 08:21:26  host: 77-88-177-9.internetia.net.pl

    Witam, mam telefonię VOIP również w komórce i dzięki temu roaming mnie nie interesuje.
    Polecam.

  • 0

    25. ~olek  2015-04-24 08:38:05  host: 91.231.83.9

    Wszyscy kombinują z roamingiem, a rozmowy międzynarodowe dalej po 2 zł. Dlaczego w np. lyca albo klucz mogą obniżyć ceny rozmów międzynarodowych do przyzwoitego poziomu, a wielka czwórka nie? Przykładowo O2 na Słowacji cena minuty rozmowy w kraju kosztuje tyle samo co do UE. Dotyczy to również pakietów.

  • 0

    26.  2015-04-24 08:48:12

    rozmowy międzynarodowe nie są po 2 zł wystarczy trochę chęci i poszukać. >> http://tlp.is/63m

  • 0

    27. ~zdzisiu  2015-04-24 09:02:59  host: 159-205-215-145.adsl.inetia.pl

    Przy granicy z Litwą to licho z zasięgiem litewskim. Mają tak ustawione sektory, że zaraz po wjechaniu na naszą ziemię znika ichni sygnał. Nasi operatorzy trochę sieją na ich kraj. Plusa łapałem nawet 10-15 km na ichniej ziemi. Z doświadczenia i zabaw z netmonitorem nokii wiem, że inaczej to wygląda albo wyglądało bo nie testowałem ostatnio na Ukrainie. I oni i my walimy wiązka za granicę. Ukraińskich opów łapałem w Polsce około 15-20 km od Dorohuska. Natomiast z Polski jadąc w stronę Kovla najdalej łapał mi Plus coś koło 30-40 km w głąb. Era i Orange mniej więcej w połowie tej odległości zniknęły. To oczywiście dane doświadczalne na podstawie GPS, LAC i CID. Może ktoś wie jak to wygląda koło granicy z Niemcami i Czechami lub Słowacją?

  • 0

    28. ~xadrian  2015-04-24 09:40:27  host: host16.104.hitech-net.pl

    Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie wyjazdy za granicę czy mogli byście zrobić zestawienie pakietów internetowych dostępnych w roamingu ?

  • -1

    29.  2015-04-24 09:44:23

    28 - specjalnie dla wakacyjnych pakietów internetowych będziesz operatora zmieniał?

  • 0

    30. ~ja  2015-04-24 09:51:23  host: user-94-254-192-141.play-internet.pl

    do @24 a jak za granicą nie będzie darmowego wi-fi to jak porozmawiasz przez ten VOIP ???

  • 0

    31.  2015-04-24 11:36:00

    @27 Potwierdzam słowa odnośnie Ukrainy. Ja u siebie 50 km od granicy na większym wzniesieniu w mojej wsi łapię 3 ukraińskie sieci. Nie da się co prawda połączyć z żadną siecią bo za daleko, chociaż raz Cell Info mi się wyświetliło: "MTS Krakovets'". Bez problemu można łączyć się już w okolicach Radymna a w Przemyślu można powiedzieć, że jest nawet częściowy zasięg wewnątrz budynków.
    Co do Niemiec to nasze sieci też trochę sieją, rozmawiałem przez zasięg Orange około 7 km od polskiej granicy, innych polskich sieci nie łapało, było to gdzieś przy południowej części granicy z Niemcami. Odwrotna jest sytuacja jeżeli chodzi o niemieckie sieci, z tymi to dopiero przy samej granicy można się połączyć. Na zewnątrz może i jest zasięg paru kilometrów wgłąb ale jadąc samochodem musisz być tuż przy samej granicy.
    Polecam też ciekawostkę, stary artykuł jak to Play rozwiązał problem z zasięgiem 3G w niemieckiej miejscowości Tantow gdzie żadna niemiecka sieć nie miała pokrycia 3G http://tlp.is/63q

  • 0

    32.  2015-04-24 12:26:28

    od 27 kwietnia, Internet LTE Orange - nowe plany internetowe dla każdego klienta.

  • 0

    33. ~aquick  2015-04-24 14:24:05  host: cst-prg-89-0.cust.vodafone.cz

    @27 w Karpaczu są miejsca, w których przez góry przebija się zasięg Vodafone CZ i O2 CZ, w O2 CZ wyświetla się Cell Info "Pomezni Boudy CZ", czyli jest to sygnał z BTSów w Malej Upie. Parę kilometrów za Kamienną Górą krajową 5 w stronę przejścia Lubawka - Kralovec pojawiają się już czeskie sieci a do granicy jest jeszcze ok. 15km, co ciekawe w centrum Lubawki 2km od granicy brak czeskich sieci.

  • -1

    34. ~olo22  2015-06-27 10:44:40  host: cpr98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lipa i podpucha. To jest roaming w jedną stronę tj. obowiązuje tylko jak wyjedziecie z Polski. Ja zadzwoniłem z Warszawy do Czech i zapłaciłem ponad 13 PLN za 6 minut rozmowy mimo, ze usługę "jak w kraju" mam włączona na 7 dni

  • 1

    35. ~  2015-06-27 11:58:53  host: user-46-113-119-92.play-internet.pl

    @34 Żadna podpucha, sam jesteś lipa - tak ma być w tej usłudze.. Tak to jest jak się nie rozumie co sie kupuje.

  • 1

    36. ~olo22  2015-06-27 17:38:03  host: cpr98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @34 ile dostajesz za pisanie takich głupot - pięć złotych za godzinę czy 10 groszy od wpisu ? Lipa jest lipa i żadne pieski z nju mobile mnie nie przekonają, że jest inaczej. Skoro Polska jest w "1 strefie euro" to roaming powinien działać w obie strony. Nie róbcie z Polski Azji albo innej wiochy na krańcu świata

  • -1

    37. ~  2015-06-27 18:45:18  host: user-46-113-122-248.play-internet.pl

    @36 Kupiłeś za dychę pakiet roamingowy, który nie jest Ci do niczego potrzeny i do tego wydałeś 13 PLN na rozmowę z Polski do Czech i uważasz, że to ja piszę głupoty? Serio? Razem to tylko 23 złote, nie majatęk warto wydać raz w życiu, żeby nie być idiotą i sobie utrawlić czym się różni roaming zagraniczny od rozmów miedzynarodowych - "roaming ... w obie strony" - dobre.

  • 0

    38. ~olo22  2015-06-27 19:55:23  host: cpr98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @34 zobaczymy jak będziesz śpiewał jak nju zapłaci kolejną karę za oszukiwanie klientów. Nie wszyscy podzielają Twoje zdanie, że roaming działa w jedną stronę i aby skorzystać z "promocji" trzeba wyjechać za granicę. To jest ordynarny kant za który firma Orange zapłaci UOKIK ładnych parę milionów kary za oszukiwanie klientów.

Dodaj swoją opinię