Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Roaming Idei z satelitarną siecią Thuraya

Roaming Idei z satelitarną siecią Thuraya

sirmark 30 Marca 2004 09:16

0 0

Idea uruchomiła komercyjnie nowy roaming z operatorem GSM 1800 - Orange Liechtenstein oraz z siecią satelitarną - Thuraya Satellite Telecommunications Company z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Komercyjny stan roamingu sieci Idea na dzień 30.03.2004 to 304 sieci w 168 państwach i terytoriach zależnych. Natomiast roaming GPRS jest dostępny w 50 sieciach w 33 państwach i terytoriach zależnych. W załączeniu arkusz informacyjny nt. roamingów dostępnych w sieci Idea (stan na 30.03.2004 r.).
Sieć Thuraya została założona w 1997 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 1997 roku (wśród udziałowców znaleźli się m.in. Etisalat, Batelco Bahrain, Dubai Investments, Telecom Egypt, Tunisie Telecom, Boeing Satellite Systems i Deutsche Telepost). Sieć została komercyjnie uruchomiona w 2001 r. Jej działanie opiera się na lokalnym satelicie Thuraya-1 obejmującym swoim zasięgiem 1/3 świata: Europę, północną Afrykę, Bliski Wschód i wschodnią cześć Azji (100 krajów). W czerwcu 2003 wystrzelono satelitę Thuraya-2, który umożliwi pod koniec 2004 rozszerzenie zasięgu o kraje Dalekiego Wschodu. Roaming z siecią Thuraya jest standardowo dostępny dla wszystkich abonentów i użytkowników sieci Idea posiadających aktywną usługę roamingu. Ceny za korzystanie z sieci Thuraya są porównywalne ze stawkami międzynarodowymi roamingu GSM, a w niektórych krajach są nawet konkurencyjne. Do korzystania z roamingu z siecią Thuraya niezbędny jest terminal satelitarny. Odpowiednie terminale dostępne są w sieci dystrybucyjnej sieci Thuraya w krajach docelowych - lista zostanie w najbliższych dniach udostępniona na www.idea.pl. PTK Centertel nie prowadzi wynajmu aparatów satelitarnych Thuraya.

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet