Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Roaming będzie tańszy

Roaming będzie tańszy

WitekT 10 Czerwca 2005 16:12

0 0

Ceny rozmów prowadzonych przez telefony komórkowe za granicą będą spadać. Pod presją ustawodawców operatorzy zmieniają taryfy.

Według przygotowanego przez firmę Informa raportu na temat roamingu, operatorzy sieci komórkowych pracują nad nowymi, bardziej przejrzystymi modelami pobierania opłat oraz – co dla użytkowników chyba najważniejsze – obniżają ceny. Rozważane jest wprowadzenie systemu, który informowałby osoby przyjeżdżające do innego kraju, do jakiej sieci mają się zalogować, aby uzyskać najatrakcyjniejsze warunki. Oprócz nacisków Komisji Europejskiej, operatorzy odczuwają też presję ze strony nowych technologii - jeśli ceny będą zbyt wysokie, osoby przebywające za granicą będą częściej korzystać z alternatyw w postaci VoIP i WiFi.
Informa ocenia, że do końca roku 2004 z roamingu korzystało 207 mln osób, a do roku 2010 liczba ta osiągnie poziom 850 mln. Obecnie z roamingu korzystają głównie osoby, które regularnie podróżują w celach służbowych. W przyszłości jednak zwiększy się liczba osób, które będą korzystać z tej usługi podczas wypadów wakacyjnych albo okazjonalnych wyjazdów służbowych.

Komisja Europejska prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie opłat roamingowych naliczanych przez firmy Vodafone i O2 klientom innych firm przyjeżdżającym do Wielkiej Brytanii. Operatorzy mogą zostać ukarani grzywną w wysokości nawet 10% rocznych obrotów.

Źródło tekstu: The Register, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~adas  2005-06-11 13:57:00  host: 80.51.191.2

    nareszcie!!

  • 0

    2. ~Andrus  2005-06-12 11:45:00  host: auv241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wreście koniec z rachunakami po kilkaset złotych za roaming!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet