Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RN zaopiniowała strategię Dialogu

RN zaopiniowała strategię Dialogu

sirmark 15 Stycznia 2009 22:29

0 0

Rada Nadzorcza Telefonii Dialog pozytywnie zaopiniowała strategię firmy na lata 2009 - 2015, biznes plan oraz budżet na rok 2009 r. Teraz przedstawione dokumenty będą przedmiotem analizy Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które zdecyduje o ich przyjęciu.

Przyjęta strategia opiera się na następujących filarach: modernizacja sieci, pakietyzacja oferty, oferta dla klientów biznesowych oraz selektywne akwizycje. Zakłada na rok 2015 300 tys. klientów telefonii stacjonarnej i 276 tys. klientów szerokopasmowego internetu - na własnej infrastrukturze, 134 tys. klientów telefonii komórkowej i 165 tys. odbiorców IPTV.
Strategia Dialogu przewiduje sukcesywną wymianę sieci operatora na pasywną sieć optyczną (PON), w której do gniazdka każdego abonenta doprowadzone jest odrębne włókno światłowodowe. Dialog już przeprowadził kompleksowe testy PON. Sieć światłowodowa została zainstalowana na jednym z osiedli w Lubinie, liczącym pięć tysięcy mieszkańców. Dzięki zastosowaniu tej technologii nasi abonenci uzyskają możliwość korzystania z najbardziej zaawansowanych usług - mówi Piotr Mazurkiewicz, prezes zarządu Telefonii Dialog. Będziemy mogli tworzyć większe pakiety usługowe, na czym skorzystają klienci biznesowi. Stawiamy na zintegrowane usługi Triple Play (internet, telewizja, głos) o doskonałej jakości. Nasi klienci będą mieli m.in. bardzo szybki dostęp do internetu i możliwość odbioru wielu programów cyfrowej TV, również tych w wysokiej rozdzielczości (HDTV), na kilku odbiornikach telewizyjnych jednocześnie.

Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała Walnemu Zgromadzeniu także tegoroczny budżet Telefonii Dialog. Na koniec 2009 r. Dialog chce mieć 330 tysięcy linii dzwoniących na własnej infrastrukturze, 200 tysięcy linii WLR, 159 tysięcy abonentów szerokopasmowego internetu. Operator planuje dynamiczny rozwój IPTV. Dialog oczekuje zwiększenia liczby klientów usługi do 15 tysięcy na koniec roku.

Źródło tekstu: Dialog     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2009-01-15 23:00:24

  Jak czytam takie rzeczy to normalnie padam na plecy :) IPTV, HDTV...Może tak Dialog pochwali się ilu ma użytkowników usługi TV z wyszczególnieniem ilu ma to po kablu koncentrycznym a ilu tak naprawdę po łączu telefonicznym. Mrzonki i utopia w wydaniu ekipy z KGHMu która naczytała się za dużo.

 • 0

  2. ~krzyh  2009-01-16 11:52:56  host: ip-85.128.114.230.static.crowley.pl

  Obserwuje ta firme i wiele juz bylo plomiennych zapowiedzi o ipo Tyle lat mowienia i nic Deklaracje deklaracje i tylko same deklaracje Brak wizji zarzadzania i celow Problemy z korupcja Pozniej akcja CBA i policji zatrzymania dyrektorow I znow powrot do deklaracji o ipo W chwili obecnej jesli to zrobia to szacuje ze bedzie to rownoznaczne ze strzeleniem sobie w kolano Problem tej spolki polega na tym ze kghm od wielu lat chce sie jej szybko pozbyc traktujac ja niczym zgnile jajo co faktycznie ma swoje uzasadnienie Brak rzetelnej wizji rozwoju, jasnych celow firmy sprawia ze slychac wylacznie ogolniki, zapewnienia, deklaracje Czas pokaze jak dlugo mozna bytowac w takiej prozni

 • 0

  3. ~Chrome_TP  2009-01-16 17:27:10  host: 212.160.172.70

  jak to ktoś kiedyś napisał że dialog to przechowanlnia ziomali na stołkach :P i ta firma nie potrzebuje zysków by istnieć ;]

 • 0

  4. ~Molibden  2009-03-18 17:52:49  host: dynamic-78-8-216-9.ssp.dialog.net.pl

  Podpisałem umowę z Dialogiem na 2 lata na telefon ,net i telewizję. O ile fon i net chodzą dobrze to tv to syf. Notorycznie występuje stop-klatka.Częstotliwość kilkadziesiąt razy/h.2 wizyty fachowców, telefony na infolinie i nic.Odradzam !

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet