Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RN Polkomtela - nowy członek zarządu i dywidenda

RN Polkomtela - nowy członek zarządu i dywidenda

WitekT 26 Października 2007 15:11

0 0
26. października Rada Nadzorcza Polkomtela powołała nowego członka zarządu i podjęła uchwałę o wypłacie dywidendy.

Nowym członkiem zarządu i dyrektorem ds. finansowych został Finna Schkolnika, który zastąpił na tym stanowisku Jacoba Kjaera.

Rada Nadzorcza podjęła też uchwałę o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy dla akcjonariuszy spółki na koniec roku obrotowego 2007 w kwocie 315,7 mln zł.


Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~dt  2007-10-26 15:55:45  host: wap.plusgsm.pl

    Na odchodne juz dziela ten miliard z kawalkiem zysku, ktory wypracuja w tym roku. Taki labedzi spiew dla niektorych czlonkow zarzadu z prezesem na czele...

  • 0

    4.  2007-10-26 16:05:26

    U mnie w mieście Era i Orange edge już miały na koniec 2004r a Plus się "wysilił" i dał go na początku 2007r. !!! 3lata za konkurencją - różnice gprs-edge jakoś przez lata tolerowałem ale już edge-hsdpa nie będę tolerował i czekał aż Plus "łaskawie" po latach da "mi" umts bo przepaść w jakości połączenia edge-hsdpa jest ogromna na korzyść umts oczywiście.

  • 0

    5.  2007-10-26 16:33:40

    Dojenia ciąg dalszy... Nic dziwnego że kasa na uciszenie niektórych żądań bez problemu się znajduje ;-) Co to będzie jak państwo się pozbędzie takich dojnych krów?

  • 0

    6.  2007-10-26 16:35:07

    Szalony - no mówiłem Ci już wtedy, ze powinieneś dać sobie spokój i korzystać z usług konkurencji Plusa... Czyż nie?

  • 0

    7.  2007-10-26 16:36:24

    Iteraz znowu... Po prostu kup blueconnect albo to coś tam od Organge ;-)

  • 0

    8.  2007-10-26 16:41:35

    Wlo mówiłeś :) i teraz Cię posłucham ;) jak tylko Era uruchomi tą stacje co planuje a będę widział że Plus nic nie robi w kwestii umts w mojej okolicy to się pożegnamy :-)

  • 0

    9.  2007-10-26 16:44:14

    Wlo- przestań już bronić tego Plusa :) Czy ty kiedyś wogóle krytykowałeś Plusa ? Bo mam wrażenie że ciągle go minimum usprawiedliwiasz ;P

  • 0

    10.  2007-10-26 16:47:19

    szalony: wlo pewnie dostaje bezpłatne minuty za "pozytywny" wpis na telepolis:)

  • 0

    11. ~mirekb  2007-10-26 17:31:30  host: apn-100-126.gprsbal.plusgsm.pl

    bez brawury,panowie ;-)czekam na zdjecia glapinskiego jak ktos z panow redaktorow go spyta o edge,mina prezesa powie wszystko i wtedy radze robic zdjecia;-))pewnie mina zbitego psa przy wiadomosci ze i tak go wywalą to nic bo odprawa jest niemala

  • 0

    12.  2007-10-26 17:54:37

    Szalony - a i owszem - krytykowałem nie raz. Powiem Ci, że mam tego dowody na piśmie. Nie widzę żebym tu bronił kogokolwiek... Mógłbym powiedzieć, ze z EDGE Plusa korzystam już od kilku lat, kiedy inni nie mieli zamiaru w mojej okolicy tego oferować... Teraz też mógłbym powiedzieć, że nawet sprzedawcy Ery odradzają Blueconnect (ci uczciwi, którzy nie chcą, zeby klienci na nich psy wieszali oczywiście). Mógłbym powiedzieć, ze Ty natomiast cały czas masz za złe Plusowi, że Ci nie instaluje tego co Era... Tylko po co? FAKTY! Nie masz UMTS z HSDPA w Plusie? Ja też nie ma... I co? Ty możesz wziąć w Erze, ja nigdzie... Na kogo mógłbym sobie pnarzekać? Na siebie, że na zadupiu mieszkam?

  • 0

    13.  2007-10-26 17:58:27

    Mógłbym powiedzieć, że po co mi EDGE "wszędzie" w Orange, jak mam to samo też "wszędzie" w GPRS Plusa a jeśli już w EDGE to nawet nie chcę oceniać bo w końcu zaczęliście korzystać i wiecie jak to jest z tą jakością...

  • 0

    14.  2007-10-26 18:02:43

    Mógłbym powiedzieć, ze wczoraj mój kolega mnie poinformował, że jego brat dał sobie wcisnąć komputer z iPlusem i tym Huaweiem 630... Natomiast zupełnie nie rozumiem dlaczego zadał mi pytanie, jak to możliwe, że podłączając komputer kablem do lokalnego routera zarządzającego Neostardą, internet wolniej "chodzi" niż korzystając z iPlusa? Wiem gdzie mieszka i na pewno nie ma UMTS... ;-)

  • 0

    15.  2007-10-26 18:04:25

    Aż muszę dokładnie wypytać z jakiej prędkości Neostrady korzysta ;-)

  • 0

    16.  2007-10-26 19:24:40

    Ok Peace :-) jedno mogę obiecać - nie będę już tak "płakał" u umts Plusa u mnie - tak jak z edge robiłem ;) w końcu operator to nie koncert życzeń :-)

  • 0

    17.  2007-10-26 19:25:56

    No tak ładnie - ludzie czekają na UMTS NodeB i inne EDGE a oni rozgrabiają kasę - formalnie ok bo mają prawo ,ale to nieładnie - zwykłemu użytkownikowi/abonentowi wała:/ oj co za szczęście że poza korzystaniem z ich nadajników nic z nimi nie mam wspólnego:P

  • 0

    18. ~titq  2007-10-26 21:42:20  host: 87-205-52-86.adsl.inetia.pl

    o wlasnie, operator to nie koncert zyczen, nie ma co prosic, tylko jak jest mozliwosc to korzystac z uslug konkurencji. To tak samo jak z wyborami, nie da sie uprosic jakiejs partii zeby lepiej rzadzila? trzeba w nowych wyborach zaglosowac na inna. I juz.

  • 0

    19.  2007-10-27 00:56:15

    Rozwalają mnie Wasze komentarze. Ludzie. Przecież to jest firma, osoba prawna, przedsiębiorca (nazwijcie to jak chcecie) nastawiony na zysk. Nie można od niego wymagać by wszystkie środki przeznaczał na inwestycje. Co Wy. A jak wszystko wykupiłby ten Wasz wyśniony Vodafone? Dobty wujek jakiś to jest, czy też przedsiębiorca zainteresowany przede wszystkim zyskiem - własnym nie Waszym. Cieszmy się więc, że dywidenda zostaje w większości w Polsce.

  • 0

    20.  2007-10-27 14:50:19

    piokuk - zauważ, ze to nie firma decyduje o przeznaczeniu tych pieniędzy a przedstawiciele włascicieli ;-) to jest róznica. Firma dysponuje tym co właściciele jej dają, np. na inwestycje ;-) No i oczywiście żądają, tak jak każdy z nas pewnie żada, ZARABIANIA PIENIĘDZY!! Pieniędzy nigdzie na świecie nie zarabia się na eksporcie na Marsa i na Marsjanach tylko na konsumetach! Chcielibyście zarabioać, tylko skąd niby kasę wasze firmy mają brac?

  • 0

    21.  2007-10-27 19:05:33

    To co piszesz jest jasne i zgodne z prawdą (no może polemizowałbym,że teraz akcjonariusze Polkomtela coś mu dają - raczej biorą z postaci dywidendy w zamian za to co mu dali na początku działalności). Ludzie niestety nie są w stanie pojąć tego, że właściciel (akcjonariusz, udziałowiec) ma prawo do zysku i to jakoby z pominięciem ich interesów.

  • 0

    22.  2007-10-27 20:25:25

    piokuk - dają w sensie - nie zabierają ;-) bo to oczywiste, że pieniędzy na kapitał czy na inwestycje już nie dają, firma przynosząc zyski daje właścicelom możliowść nie zabrania w postraci dywidendy tych pieniędzy a przeznaczenie ich na powiększenie kapitału spółki czy własnie inwestycje, zapasy itp. Co do reszty... No nic na to nie poradfzisz, że w szkołach nie uczą tego jak działa rynek. Wszyscy chcą tylko wysokich płac i niskich cen...

Dodaj swoją opinię