Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości RN Polkomtela nie rozmawiała dzisiaj o Dialogu

RN Polkomtela nie rozmawiała dzisiaj o Dialogu

WitekT 22 Września 2010 20:01

0 0
Rada nadzorcza Polkomtela nie rozpatrywała na dzisiejszym posiedzeniu sprawy ewentualnego przejęcia Telefonii Dialog od KGHM - wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej.

Nie było tego punktu na agendzie dzisiejszego posiedzenia rady nadzorczej - powiedziała PAP osoba pragnąca zachować anonimowość.

W ubiegłym tygodniu prezes KGHM, który jest właścicielem Telefonii Dialog, informował, że Polkomtel zakończył proces due diligence w Dialogu oraz, że wkrótce rada nadzorcza Polkomtela ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego przejęcia Dialogu. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2010-09-22 20:21:28

    Może jutro porozmawiają ;-) Same ciekawe wiadomości odnośnie Polkomtela ostatnio czytamy...

  • 0

    2. ~Ulek  2010-09-22 20:59:07  host: 87-205-158-67.adsl.inetia.pl

    Nom to prawda. Teraz chyba mają inne tematy do dyskusji. jak sprzedaż udziałów i sprzedaż całej sieci :) a co do Dialogu, no zobaczymy pewnie nie długo. Co i jak z tego wszystkiego wyniknie.

  • 0

    3.  2010-09-22 21:16:14

    Ulek: rada nadzorcza nie decyduje o sprzedaży udziałów własnej firmy - to poza jej kompetencjami.

  • 0

    4. ~Ulek  2010-09-22 21:46:15  host: 87-205-158-67.adsl.inetia.pl

    heheh no tak, ale na bank każdy z udziałowców ma w radzie swojego "człowieka". Więc wychodzi na podobnie:)

  • 0

    5.  2010-09-22 21:51:40

    Ulek: nie wychodzi podobnie - to nie jest kompetencja rady nadzorczej, więc nie mają o tym jak rozmawiać. Rozmowy o sprzedaży odbywają się nawet nie w ramach walnego zgromadzenia, tylko samych właścicieli.

  • 0

    6.  2010-09-22 21:57:40

    WitekT... Nie przekomarzaj się... ~Ulek wie swoje ;-) A Ty nie bądź adwokatem Plusa!

  • 0

    7. ~liberal  2010-09-23 09:53:49  host: r.escom.net.pl

    Do WitekT: Jezeli to nie nalezy do kompetencji RN to co nalezy? Oczywiscie ze RN sie wypowiada w tej kwestii, transakcje powyzej pewnego poziomu ustalonego badz w statucie spolki badz w KSH odpowiednio dla spolek publicznych lub prytwatnych sa przedmiotem (i) rekomendacji Zarzadu, (ii) zgody RN i glosowania na WZA. Oczywiscie ze nieformalne dyskusje tocza sie miedzy wlascicielami a potem jest glosowanie na WZA, ale najpierw Zarzad musi udowodnic RN ze transakcja ma sens. Co w kwestii zakupu lokalnego Dialogu przez ogolnokrajowego Polkomtela jest dyskusyjne, bo w mojej ocenie Polkomtelowi kompletnie nic nie daje. Jak widac prezes KGHM chce uchodzic za rozdawacza kart, ale nie za bardzo mu wychodzi...

  • 0

    8.  2010-09-23 10:17:03

    liberal: zaraz, zaraz - to zarząd rekomenduje radzie nadzorczej czy kierowana przez niego firma ma zmienić właściciela??? Czy Ty aby zrozumiałeś o czym my dyskutujemy? :-)

  • 0

    9. ~camel  2010-09-23 11:05:52  host: dpd53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnio zarząd Plusa głównie o zwolnieniach dyskutuję, kilka osób z relatywnie wysokich stanowisk leci...

  • 0

    10.  2010-09-23 11:30:29

    liberal: Faktycznie Dialog Polkomtelowi na nic się nie przyda, tym bardziej że Polkomtel chce wejść w usługi "po kablu", jakąś pokrętną logikę stosujesz.

  • 0

    11. ~Bill  2010-09-23 13:49:26  host: proxy.netia.pl

    Hose: Liberal ma racje. Wejscie w uslugi "po kablu" maja sens, na terenie calego kraju. Jak Polkomtel kupi Dialog, to gdzie wejdzie na uslugi "po kablu"? We Wroclawiu i wojewodztwie dolnoslaskim. Reszte bedzie musial dzierzawic BSA + WLR od TPSA (ostatnia mila) i innych operatorow (siec szkieletowa). Czyli do czego mu potrzebny Dialog? Jakby juz mial kogos kupowac ida logika "po kablu" to powienien kupic nas (Netie) bo mamy siec w calej Polsce i duzo klientow. Bauc tez wspominal, a raczej nie wykluczal. Zobaczymy co z tego bedzie.

  • 0

    12.  2010-09-23 13:51:14

    Bill: Wy też specjalnie Polski nie macie okablowanej... Odliczając ethernet - jaki % klientów macie na własnych liniach (nie mowię o LLU)?

  • 0

    13. ~Bill  2010-09-23 14:13:55  host: proxy.netia.pl

    500 tys. linii miedzianej + 300 tys. linii ETTH + 3.0 mln linii LLU (przeciez to fizycznie odlaczeni klienci to jak nie nasi?). To jezeli chodzi o dostep dochodzimy do 4.0 mln. My mamy prawie cala Polske okablowana, mamy 5 tys. km linii sieci szkieletowej, oraz 4,5 tys. km linii sieci swiatlowodowej whodzacej do miast (metro). Dialog nie ma nawet 1/20 tego...

  • 0

    14.  2010-09-23 14:38:06

    Bill: czyli własnych (bez ETH) macie 1/7... Zrobienie LLU to naprawdę nie problem, co Wy sami udowadniacie. Wynajęcie szkieletu to też nie problem (sami wynajmujecie). Więc, że Dialog jest w D, to bym nie przesadzał...

  • 0

    15. ~Bill  2010-09-23 14:51:12  host: proxy.netia.pl

    A czemu wlasnych bez ETTH? Przeciez ETTH to nasza wlasna siec? LLU to tez nasza wlasna siec, klient jest podlaczony do naszej sieci bezposrednio poza ostatnia mila, ale DSLAM jest nasz. Czyli 90% kabla. Nie rozumiem Twoich kalkulacji. Wynajecie szkieletu to nie problem (fakt), czyli sam potwierdzasz, ze kupienie Dialogu tym bardziej nie ma sensu :) Chodzi o koszty. My wynajmujemy tez siec szkieletowa, ale zaledwie 15% naszej sieci. My i Dialog pod tym katem to przepasc.

  • 0

    16.  2010-09-23 15:14:06

    Bill: no ale jak Dialog zainwestuje w LLU, to też ma szansę na skokowe powiększenie liczby klientów, prawda? O to mi chodzi, bo wywyższasz Netię nad Dialog przez większą ilość klientów, których TECHNICZNE możliwości zdobycia są w zasięgu Dialogu przy odpowiednich inwestycjach. Jakby Polkomtel miał (i chciał) inwestować, to nie potrzebował by ani Netii, ani Dialogu...

  • 0

    17.  2010-09-23 15:19:46

    Bill: Polkomtel też prześwietlił już Exatel więc szkielet również ma na oku, dodaj do tego Dialog i wszystko zaczyna mieć jakiś głębszy sens.

  • 0

    18. ~Bill  2010-09-23 16:59:21  host: proxy.netia.pl

    Dialog nie zainwestuje w LLU. Bo nie ma sieci szkieletowej. Polkomtel tez nie zainwestuje sam w siec szkieletowa. To miliard € lekko liczac dzisiaj. Bez sensu. Ja nie wywyzszam Netii z powodu liczby klientow, wywyzszam Netie z powodu sieci szkieletowej i metro-dostepowej do miast w calej Polsce ktorej Dialog nie ma. I nigdy nie bedzie mial. Zastanow sie dlaczego Netia jako jedyna ma LLU w Polsce. Bo jako jedyna ma siec szkieletowa + dostepowa do miast w calej Polsce. Potem to juz tylko ostatnia mila, a to niewielka inwestycja. Panowie, poczytajcie troche kto co posiada w Polsce a nie zgadujcie i bedzie wszystko jasne :) Hose: Teoretycznie masz racje, ale jak kupisz siec szkieletowa Exatela (do klientow korporacyjnych) i dolozysz Dialog (dostepowa lokalnie) to co z tego masz? Nie twierdze, ze to nie ma sensu, ale to naprawde duzo trudniejsze poskladac do kupy niz cokolwiek innego. Zaloze sie, ze Polkomtelowi zajeloby to dobre 3 lata zeby poukladac taki biznes lacznie. Rynek broadband juz bedzie wtedy zaorany.

  • 0

    19. ~O_O  2010-09-23 22:14:04  host: apn-95-41-45-22.dynamic.gprs.plus.pl

    Bill: 1)Czy Wy-Netia jesteście na sprzedaż?(bo Dialog i owszem) ? 2) Dialog to nie tylko Wrocław i okolice! 3) Po co Panu Godlewskiemu kupowanie Dialogu (zapowiada i zapowiada) skoro wg Ciebie "ma już sieć w całej Polsce i dużo klientów"? 4) Sieć pod LLU może ma sam Polkomtel (nie wiem) i wystarczy im "kablowe" know-how oparte o BSA i WLR(?)

Dodaj swoją opinię